Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Winchester problémám lenne....

Winchester problémám lenne. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
felraktam XP mellé egy linuxot a második winchesterre. Aztán Xp-t letöröltem, és felraktam újra, de ekkor indításkor már nem ajánlotta fel, hogy linuxot vagy vagy XP-t akarok-e indítani. És még az XP sem ismeri fel a linuxos vinyót. De előtte még minden oké volt. mi lehet a gond?

2013. szept. 14. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
A Linux olyan fájlrendszert használ, amit az XP (alapból) nem képes használni, kezelni (ext2). Plusz az XP nem ismeri fel a Linuxot, mint operációs rendszert, ezért az ő boot managerében nem fog megjelenni a Linuxod. A Linux viszont felismeri az XP-t (és más Windowsokat), így a Lilo/Grub-ban megjelennek azok.
2013. szept. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de most linuxot nem tudom elindítani, XP meg nem ismeri fel. akkor hogy hozhatom elő a vinyót?
2013. szept. 14. 12:37
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Az XP telepítője nem foglalkozik a Linux-szal, felmásolja a saját bootloader-ét, és ezzel felülkapod a Linux-ét, ami eddig működött indításkor. A megoldás, hogy BIOS-ban kiválasztod a Linux lemezét, hogy az induljon, és újrarakod a grub (vagy amilyen van) bootloadert.


2. Az Xp nem fogja látni a Linux partíciókat, mert azok gondolom ext2, ext3 stb. fájlrendszerűek. (Bár vannak segédprogik, amikkel látszik.)

2013. szept. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ha el tudod indítani a Linuxot a BIOS állítással, akkor ebből kb. ennyi a lényeg:

sudo update-grub

sudo grub-install /dev/sda


"sda" helyett neked lehet, hogy más eszközöd van. Azt kell beállítani, amelyik lemezről bootol a BIOS.

2013. szept. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja bocs, a fenti két utasítást a terminálba kell beírni, és majd kérni fog egy user jelszót is. Utána újraindítás, ha nem írt hibaüzenetet.

:)

2013. szept. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi:)

letörölni hogyan tudom?

2013. szept. 14. 14:49
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
Az XP-t? Linux alól formázod az ő partícióját.
2013. szept. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!