Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Boldog ember vagy? Ha igen,...

Boldog ember vagy? Ha igen, mi tesz boldoggá?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, vannak-e olyan konkrét dolgok az életetekben (pl. szépség, család, pénz, siker, lelki béke/életfilozófia és még sorolhatnám), amelyek boldoggá és elégedetté tesznek. És ha vannak, kellett-e értük küzdenetek, vagy csak úgy "kaptátok" őket a sorstól? Történeteket is szívesen olvasnék, ha megosztanátok velem.

2013. okt. 15. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha kinytod a bibliában a Mt 5,1-10 -et, ott levan írva 8 pontban a boldogság.
2013. okt. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 baldwin13 ***** válasza:
100%
Igen, bátran kimerem jelenteni, hogy semmit sem változtatnék meg az életemben( se a múltban se jelenleg ). Ennek oka abban rejlik, hogy már értem az életem és tudom mi miért történik velem. Pontosan emiatt nem tud a sors semmilyen megoldhatalan probléma elé állítani.Ez tesz boldoggá engem és a hozzám tartozókat egyaránt.
2013. okt. 16. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Igen, én boldog vagyok!


Hogy miért? Mert ÉLEK, egészséges vagyok, van egy nagyszerű barátom, aki szintén egészséges, és nagyon boldogok vagyunk együtt, már 3 éve. Emellett a családom is nagyszerű, élnek a szüleim, egészségesek, van egy testvérem, vele is nagyon jó a viszonyom! Megadatott nekem, hogy egyetemre járhassak, harmadéves vagyok, és szeretem, amit tanulok! Vannak barátaim, akiket nagyon szeretek, és ők is szeretnek engem.


Nem mondom, hogy nagy lábon élünk a barátommal, de van mit ennünk, van tető a fejünk fölött, meleget tudunk csinálni télen, és nyaralni is el tudunk menni nyaranta.


Kell-e ennél több? Az ember mindig többre és jobbra törekszik, de amíg nem tudja azt értékelnie, amije VAN, addig nincs értelme a több után vágyakoznia...

2013. okt. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Három évvel ezelőtt három hónapon belül árva lettem. Szüleim meghaltak. Ezután egy hétre apósom is elhagyta ezt a világot. Hét lombikprogramunk volt, férjemet ötször műtötték. Nem lett egymástól gyerekünk. És boldog vagyok! Van egy ma már négy éves tüneményes rosszcsont örökbefogadott kisfiunk és az a sok szomorúság amin átmentünk, csak még jobban megerősítette a már 16 éve tartó szerelmünket férjemmel. Ahogy az előttem levő is írta, van mit ennünk, van hol laknunk, vagyunk egymásnak. Igen. Boldog vagyok. Köszönet érte!
2013. okt. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, boldog vagyok :)

Hát pl. azért, mert már az is fantasztikus lehetőség, hogy a világ érdekességei, szépségei közül megismerhet az ember néhányat. Vagy valaki sokat is :)

Aztán ott vannak a családtagok, a barátok.

A sok jó könyv, szép zenék. :D

Rengeteg minden.. :) Már csak magammal kéne egyenesbe jönnöm :D

2013. okt. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TheHope ***** válasza:

Boldog vagyok,mert:

-Süt a nap.

-Ehetem a kedvenc ételem.

-Vannak barátaim.

-Vannak szüleim.

-Van fedél a fejem felett.

-Van hol aludnom.

-Egészséges vagyok.

-Sosem vagyok egyedül ebbe a zsúfolt világban.

És még sorolhatnám. Minden egyes embernek naponta több száz oka lehetne boldognak lenni,nagy részük még sem az. Miért nem? Mert nem becsülik meg amijük van,nincsenek is vele tisztában mennyi mindenük van úgy igazándiból...

2013. okt. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!