Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Honnan tudja az ember, hogy...

Honnan tudja az ember, hogy mire született a világra?

Figyelt kérdés
20 éves egyetemista lány vagyok. Idén kezdtem a szakomat, miután befejeztem az ötéves gimnáziumot, ahová kb. csak azért mentem, mert máshová nem vettek fel. Nagyon megdolgoztam ezért a felvételiért: lenyelvizsgáztam,emelt szinten érettségiztem stb. Azonban annak ellenére, hogy úgy éreztem, hogy erre születtem, most már legkevésbé sem érzem ezt. A csoporttársaim mind sokkal képzettebbek nálam és kevesebb erőfeszítésbe került bekerülniük, mint nekem. Ez hagyján, mert ennek ellenére dolgozhatnék tovább, azonban valahogy nem úgy érzem, hogy jó helyen vagyok. Ezért sokat gondolkoztam, és rájöttem, hogy soha a büdös életben nem voltak álmaim, csak léteztem, ahogy a szüleim, tanáraim és mások elvárták. Nem értek az égvilágon semmihez, még magamat se tudnám ellátni, nincs tehetségem semmihez sem. Teljes mértékben értéktelennek, és feleslegesnek érzem magamat, nincs a világon senki, akinek számítana a hiányom: mivel nem hajtok hasznot, pótolható is vagyok. Sokszor jut eszembe, hogy jobb lenne eldobni az egészet, mert csak egy anyagpazarlás vagyok, de még mindig valahol bujkál bennem a remény, hogy nem csak egy genetikai zsákutca vagyok. Mások, hogyan jöttek rá, hogy mi a fenére születtek? Hogyan vészeljem át ezt? Nem tudok senkivel beszélni erről, mert nem tudják/akarják megérteni, a szüleim is úgy állnak hozzá, hogy mi a fenének lennének problémáim mikor van étel, amit ehetek és tető a fejem felett, de egyre jobban érzem, hogy egy tartalmas és boldog élethez legkevésbé sem elég az, hogy van, ami életben tart...20/l

2013. okt. 16. 19:05
 1/4 szántóvető ***** válasza:

a szüleidtől kérj segítséget,ha törődnek veled akkor megpróbálnak segíteni.mondd nekik hogy nem tudod hogy mihez kezdj magaddal,nincs életcélod stb.

álmai mindenkinek vannak,egyszerűen csak nem tudod hogy mihez kezdj az életeddel de majd elmúlik ez is és megvilágosodsz.

a létezésben ne keress értelmet,próbálj meg boldogan élni csak így,egyszerűen.

2013. okt. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos hajlamos vagyok túlkomplikálni a dolgokat :\ Bolond élet!
2013. okt. 16. 20:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Írásod alapján két lehetséges jövő előtt állsz.

1. Ha nem tudsz mit kezdeni magaddal és unod az életet, menj el a fővárosi állat- és növénykertbe takarmánynak. A tigrisek számítanak Rád!

2. Jelentkezz a L'art pour l'art színházba, Te vagy Besenyő Pista bácsi el nem ismert unokája. Olyan vicces, ahogy írod: "lenyelvizsgáztam" nagyon tetszik. Próbáld ki magad, mint nyelvújító.


Ha e két lehetséges jövőkép nem tetszik Neked, akkor tudd, mindezek ellenére, amit fent leírtál, jogodban áll boldognak lenni. Mondjuk azért egy kicsit dolgozni is kell, de benned mag van a potenciál. Én látom.


Hogy mire született az ember a világra, az nem valami előre meghatározott dolog. Ha úgy érzed, próbálkozhatsz kérni a Felsőbb Intelligenciát, hogy egy névre szóló, postacímedre kék címkésen megérkező expresszlevélben küldje el Neked, hogy mi a feladatod a világon. Amíg ez a postai küldemény meg nem érkezik, csinálj valamit, foglald el magad. Csak van valami olyasmi, amit jobban szeretsz csinálni, mint a többit. Ez legyen az iránytűd.


Te anyagpazarlás, Te! Tartalommal csak Te töltheted meg az életed, ez a Te lehetőséged és felelősséged. (Ha valaki más akarja megtölteni, gyanakodj.)


" Mások, hogyan jöttek rá, hogy mi a fenére születtek?" Ó, ők se jöttek rá, csak választanak a felmerülő lehetőségekből, ki inszeminátor lesz, ki csillagszemű juhász, ki tévészerelő, ki bélfotómodell. Biztos, hogy te minden szóba jöhető lehetőséget ismersz? Még ne dönts, előbb tájékozódj.


Üdv R.

2013. okt. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Honnan tudja? Érzi. Egyszer majd rájössz hogy mi a célod. Lehet hogy elôször tévedni fogsz, de amikor valami másba kezdesz bele megérzed hogy "igen, erre születtem"
2013. nov. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!