Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan reagálnátok arra, ha...

Hogyan reagálnátok arra, ha az életetek hirtelen negatív fordulatot venne, s mindenetek forogna kockán?

Figyelt kérdés

Kérdés úgy jutott eszembe, hogy minap megtudtam: damoklész kardja lebeg - az egyébként széthulló - családom feje felett, s ez az életem minden egyes részét érinti, s elveszíthetek szinte mindent, amim van szüleim korábbi döntésének köszönhetően.


Ebből fakadóan korábban nagyon sok problémám volt az iskolában, melynek köszönhetően erősen gátlásos és zárkózott férfivé váltam, aki ugyan kifelé mindig jókedvűen vigyorog, de igazából belül tartózkodó és bizalmatlanságot leplezi ezzel a viselkedéssel.

Már korábban is éreztem azt, hogy jelenlegi helyzet nem tart sokáig, de sorsom felett egy végítéletet eldöntő pecsét lebeg, szóval finoman fogalmazva is sz@rban vagyok.

Fogalmam sincs, hogyan tudom ezt feldolgozni. Egyik percben magabiztos vagyok, s ritmusos zenére fejet rázva "üvöltöm" magamban, hogy harcolok a végsőkig, másik percben rágondolva mi forog kockán könnyem csordul ki, hogy mi van akkor, ha... ?


Az ilyen állapot próbára teszi az ember erejét, hitét, s szinte mindenét. Elsősorban azok válaszát várom, akik voltak olyan helyzetben, amiben így érezték magukat, vagy át tudják érezni azt, amit most én érzek.


2009. nov. 14. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem már évek óta lebeg a fejem fölött a végzett kardja,annak örülnék,ha felébrednék és kiderülne,hogy mindez csak egy rossz álom.
2009. nov. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is hasonlóan érzek (sajnos) :S :'(
2009. nov. 14. 19:57
 3/3 anonim ***** válasza:
már megtörtént. túl lehet élni, csak nem szabad azon filózni, hogy épp most vesztettél el mindent, mert attól még nem kapsz vissza semmit.
2009. nov. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!