Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek gond, hogy meleg...

Szerintetek gond, hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés

Nemrég tudatosultam azzal a ténnyel, hogy a saját nememhez vonzódom. Az egyik lány barátomnak el is mondtam, amire elég hevesen reagált. Kellett vagy egy hét, mire megnyugodott, és azt mondta ma, hogy szerinte ebben nem vagyok biztos.

Depressziósnak érzem magam. Úgy gondolom, hogy nincs értelme melegként élni, nem fogadnának el seholsem. A szüleim abban a hitben élnek, hogy hetero vagyok. Ez nem igaz. Már annyira elegem van a dologból, hogy a fél agyam tönkrement emiatt... Régen is elég sokat piszkáltak a homoszexualitásom miatt, már óvodában is "más" voltam, mint a többi gyerek. Azután az általánosban is ment a piszkálás, gondolom azért, mert visszahúzódó vagyok. Emiatt sulit is váltottam, kétszer is, és most érzem azt, hogy rendben vannak az osztálytársaim.

Nagyon rosszul érzem magam sajnos. Szerintetek tényleg "értéktelen" vagyok az orientációm miatt?

17F



2013. nov. 4. 20:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag szerencsés időben születtél abból a szempontból, hogy a társadalomnak van egy nagy része, amely elfogadja ezt és nem tekint valakire más szemmel csak azért, mert meleg. Te is erre a részre összpontosíts és ne arra, amely kővel dobálózik utánad.


Körülöttem is látom , hogy két típusú meleg van: az , aki folyamatosan ostorozza magát a hajlama miatt és az, aki zavartalanul éli az életét nem törődve mások megjegyzéseivel. Minek ostorozni magad ezért , mikor élhetnél normális életet is ?


Ne hagyd, hogy olyanok döntsék romba az önbizalmadat, akik csak pocskondiázni, okádni, becsmérelni és felszínesen ítélkezni tudnak. Ezek a személyek soha nem fogják megérteni a tolerancia szó jelentését vagy a homoszexualitást, mert nagy része annyira analfabéta, hogy még egy könyvet sem tudna kinyitni ( a szellemi fejlesztéshez is szükséges elsősorban a művelődés és az ismeretszerzés; ne várjunk tehát túl sokat azoktól, akikre ezek nem jellemzőek ).


Akik csak annyit képesek erről mondani, hogy „ betegség „ és „ okádok „ , azok egy fokkal sem jogosultabbak elhasználni az oxigént, ha már az ilyen szélsőséges fogalmazásokat használjuk.

Az ilyen személyek szellemileg és emberileg is értéktelenek, az pedig, hogy heteroszexuálisak, nem segít a helyzetükön.


Összeségében sajnálom, hogy ilyen kellemetlen élményeid voltak idáig, de ha nyitott maradsz rá és nem csonkítod meg saját magad az eddigi tapasztalataid miatt, akkor ráfogsz jönni, hogy a világ nem csak ilyen, mint amilyennek eddig láttad.

Vannak még józan ítélőképességű, emberséges és értelmes személyek, annak ellenére, hogy néha az együgyűbb egyének villogtatják meg csillogó elméjüket.

2013. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 My Conserve ***** válasza:

"azt mondta ma, hogy szerinte ebben nem vagyok biztos."

Ő csak tudja :) Amúgy nem lehet, hogy biszexuális vagy? Tudod egyáltalán, hogy milyen fokozatai vannak a meleg életnek?


"Úgy gondolom, hogy nincs értelme melegként élni, nem fogadnának el seholsem."

Hát Iránba ne költözz, az nem javasolt. De Magyarországon is eltűrik a melegeket. Ritkán nálunk is előfordul, hogy megvernek vagy megölnek valakit, mert meleg, de nem jellemző. Szóval elfogadtathatod magad - ha amúgy egy értelmes, normális ember vagy. Ha meg nem, akkor heteróként se igazán fogadnának el.


"A szüleim abban a hitben élnek, hogy hetero vagyok."

Sokáig ne halogasd a vallomást, mert később se lesz jobb. Én nagyon nagyra tartom azokat az ismerőseimet, akik már tinédzser korukban elmondták a szüleiknek az ilyesmit.


"már óvodában is más voltam, mint a többi gyerek"

Ez a szerelmeden és a pszichológusodon kívül senkit sem érdekel. Nem baj, ha más vagy, de legyél képes úgy viselkedni, ahogy az egy felnőttől elvárható. Ha ez megvan, akkor már lehetsz (ezen belül) más.


"most érzem azt, hogy rendben vannak az osztálytársaim"

Örülj neki, csak így tovább!


"Szerintetek tényleg értéktelen vagyok az orientációm miatt?"

Ez nem tudom, honnan jött. Lehetsz értékes ember, de az nem jelent sokat, rengeteg értékes embert öltek már meg ilyen-olyan okok miatt. Csajkovszkijt például öngyilkosságra kényszerítették, mert kikezdett az orosz cár unokaöccsével, és el akarták kerülni a botrányt. Ettől ő nem értéktelen lett, hanem halott.


Melegként élni nem könnyű, de még mindig ez a legjobb, amit megtehetsz.

2013. nov. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Szerintem a legfontosabb, hogy tudd, nem vagy egyedül ezekkel az érzésekkel. Sok hozzád hasonló fiatal srác küszködik ezzel, a legtöbbünk is átélte ezt az időszakot. Ha beszélgetni szeretnél, bátran keresd meg azokat a személyeket, akikkel erről kötetlenül tudsz beszélgetni. Akár személyesen, ha van a környezetedben, akár olyan netes felületeken, ahol erre lehetőség van. De bátran hívatsz olyan ingyenes vonalakat, ahol meghallgatnak téged. (pl. a kékvonal 116 111) :-)
2013. nov. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Természetes hogy így gondolod,

ha hiszed ha nem, minden meleg srácnak van ilyen időszaka.

Az, hogy ezen emészted magad, csak magadat teszed tönkre, mert te egy nagyon értékes ember vagy, az hogy meleg vagy egy teljesen apróság, ha heteroszexuális lennél, ugyanolyan problémáid lennének stb. tehát, ne, ne okold magad emiatt, így adta a jó isten és kész.

19F

2013. nov. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 kovpet ***** válasza:
100%

Becslések szerint a népesség mondjuk 5%-a meleg. Más becslések szerint 10%. Tehát ha kimész egy nagyobb térre mondjuk du 5 órakor, akkor látsz mondjuk 20 meleget. Mínusz egy, mert az te vagy :) Csak persze nem tudod róluk (meg ők sem rólad).

Ezt csak azért írtam, hogy tudd: nem vagy egyedül, nem kell félni.

Olyanokkal barátkozz, akik elfogadnak. És amíg nem tudod eltartani magad és lelkileg sem vagy elég erős, addig ne nagyon beszélj róla másnak. Főleg otthon. Gondolom nem hiányzik a botrány és a bántás.

2013. nov. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Béla211 ***** válasza:
100%

Nem vagy értéktelen. Engem is sokat piszkáltak föleg általánosban. És 17 évesen kb én is így éreztem magam. mint most te. Szerintem a barátnőd megbékél. én lányokkal is próbálkoztam,hogy hátha nem vagyok meleg. de aztán elfogattam magam és szépen lassan elmondtam a barátaimnak és meg a családom nagy részének de mindenki elfogatta.

lassan 28 évesen 4 éve élek boldog párkapcsolatban a párommal.

2013. nov. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
a mai világbanén azt mondom hogy megszokott dolog és elavult, beszűkült látókörű az aki ezt elítéli. legyél boldog a bőrödben, keress egy meleg pasit magadnak.
2013. nov. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!