Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Könyörgöm adjatok tanácsot....

Könyörgöm adjatok tanácsot. Hogyan lehet a legmélyebb csalódásból, fájdalomból felállni? Vagy legalábbis eddigi életed során legmélyebb pontból talpra állni, hogy tudd élvezni az életet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vannak nálam sokkal nehezebb körülmények között élők, és tudom, hogy az egészség a legfontosabb, és ezek a problémák eltörpülnének, ha vmely családtagom, vagy akár én súlyos betegségben szenvednék, de egyszerűen már 2 hónapja tart ez az állapot, és nem hogy javulna, csak egyre rosszabb lesz. Csak nyugtatóval tudok aludni, feszült és ingerült vagyok a környezetemmel, hiába járok társaságba, az csak addig zökkent ki arra a pár órára, de amint hazaérek visszazuhanok a mélybe. Diplomám és szakmám ellenére 64.190ft-ot keresek, azért is csinálzam meg a diplomát, h emeljék a fizetésem. Mivel tudtam, h több lesz majd a fizetésem, árverés útján nagyon olcsón hozzájutotam egy lakáshoz, amit most törlesztek, de hiába a diploma és a szakmai végzettség, egy forinttal sem emelte a vállalkozó a fizetésemet, arra hivatkozva, h válság van. Ezen kívül 2 hete elpakolt tőlem az élettársam, akivel 2ésfél éve voltunk együtt jóban rosszban, szerelemben jelzem, ezen kívül eltört a lábam, amiből mivel dolgoznom kellett (mert nincs táppénzem sem) nem jól forrt össze a csont, és most sántikálva járok 27 évesen, valószínűleg életem végéig. Szóval se azért nincs kedvem felkelni, h munkába menjek, ahova 4 év tanulmányi szerződés köt még, hazajönni azért nincs kedvem, mert nincs kihez, még akkor is ha párom keres, meg azt mondja szeret, ha egyszer megtette ezt velem, megtenné újra ha probléma lép be az életünkbe, egy szóval se éjjelem se nappalom. Aki volt már hasonló szituban, könyörgöm segítsen, hogyan lássam pozitívan, hogyan érjem el, h megbecsüljenek, hogy nézzenek valamibe, akár a főnököm, akár a párom? Azt hittem mindent megtettem érte, hogy legyek valaki, de maradtam még egy kisebb darab senki, mint aki eddig voltam......

2013. nov. 7. 08:13
 1/3 JohnTitor ***** válasza:

Irány külföld!

Én 65 000 forintért fel sem kelnék, nemhogy diplomásként annyiért szenvedjek.

Kint még utcaseprőként is 400 000 forintot keresnél.

Ha tudsz idegen nyelveket és jó vagy a szakmádban, ennek a dupláját is lazán megkeresed. Azokkal meg ne is foglalkozz, akik azt mondják nem éri meg kimenni.

2013. nov. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt tudom mondani, hogy: Ha negatívan gondolkodsz akkor lejjebb csúszol, ha pozitívan gondolkozol akkor feljebb kerülsz a ranglétrán. Tudom, hogy ez olyan sablonosan hangzik, én magam sem hiszek ebben.

VISZONT!

Figyeld meg (már ha van ilyen ismerősöd), hogy egy gazdag, jól menő vállalkozás egyik tagját kirúgják egyik napról a másikra, mit csinál? ( Nem csak ismerős, filmekben is ez szokott lenni.) - Azt csinálja, hogy megtartja a luxus autóját, az Armani öltönyét, stb és úgy megy keresni új állást. Ha megkérdezi tőle bárki, hogy hogy van, azt válaszolja, hogy minden a legnagyobb rendben. Még ha aznap nem is evett még semmit mert mondjuk annyi pénze sincs.


Ebben rejlik ez a pozitív, negatív gondolkodás dolog, hogy az embertársaink úgy viszonyulnak hozzánk, amilyennek külsőleg látnak minket, amilyen az önmarketingünk.

Ha gyengének, elesettnek látszol, akkor csak rúgnak egyet rajtad. A főnököd nem fogja emelni a fizetésed akkor sem ha ledoktorálsz, mert nincs rákényszerülve. Ha viszont erősnek, magabiztosnak látszol, akkor már meggondolandó, hogy kikezdjenek e veled. És segíteni is fognak. Ez az evolúció...na nem folytatom, mert reggelig tudnék erről beszélni. Minden jót kívánok!

2013. nov. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!! Értem mire gondolsz, maximálisan igazad van. Nem várhatom el másoktól, h többre nézzenek, ha én magamat nem becsülöm többre ennél. Köszönöm!!!
2013. nov. 7. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!