Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aki sokat tanul, abból nem...

Aki sokat tanul, abból nem lesz ember?

Figyelt kérdés

Mindig is sokat tanultam, és mindig lenéztek, piszkáltak vagy csak meg akartak változtatni.

Mostanában kezdtem figyelni a megszólalásokat, a tanárokkal készült interjúkat, azt, ahogy ismerőseim beszéltek, akiben megbízom, őket én magam is kérdezgettem.


Úgy veszem észre, hogy ha valaki nem utolsó 1-2 max. 3 napban tanul, hanem többet, például folyamatosan, vagy több napra osztja be, azt biztos nem fogadják el. Nem értik meg, hogy nem olyan jó az agya. Azt mondják, biztos rossz módszerrel tanul vagy görcsösen. Egyszerűen mindenképp segíteni akarnak, nem értik meg, hogy van, akinek rosszabb agyat osztott az élet.

Aki rosszindulatú, az az ilyen embert lenézi, vagy esetleg levegőnek nézi.

Ha valamit tudni akarok, vagy érteni akarok, esetleg utánaolvasni még jobban, akkor közlik, hogy túlságosan a lexikális tudásra hajtok, inkább gondolkozzak.

Az egyetemekkel kapcsolatban közlik, hogy semmire se jó, mindent a munkahelyeden fogsz megtanulni és ami az egyetemen volt, azt totál elfelejted, max. szemléletmód kialakítására jó.


Az emberek szerint a tanulás árt; stresszel - ha tagadnám, azt mondják, de igen, stresszel, csak nem tudok róla.


Teljesen aláásták az évek folyamán az önbizalmamat.

Már egy senkinek érzem magam, ha nem utolsó 2-3 napon tanulok csak, vagy ha valaminek utánaolvasok.


Szeretnék gondolkozni és nemcsak lexikális tudásból élni, de én mintha úgy tapasztalnám, hogy a gondolkozáshoz is kell a lexikális alap.

Valószínű, hogy a munkahelyemen fogom megtanulni a dolgokat, de úgy gondolnám, hogy ha nincs meg az alap, úgysem értem. Nem tudnám már most elvégezni azt a munkát, mert még semmi alap nincs hozzá.


De már félek, hogy sosem lesz barátom, hogy valóban kiégek, hogy valóban a tanulás miatt vagyok stresszes, csak nem tudok róla, és hogy elszalasztok lehetőségeket, csak nem tudok róla.

Már teljesen lenézem önmagamat is.


Kérlek, segítsetek!

Aki esetleg hasonló módon tanulós, írna privátban?


2013. nov. 10. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:

eh, félreérted:) hány éves vagy amúgy?


ha most jól értettem azt írod, hogy lenézik azt, aki mondjuk egy vizsgára már 2 hé ttel a vizsga előtt tanulni kezd, nem csak az előtte lévő hétvégén, ugye?

én csak a suhancok körében tapasztaltam ezt, hogy lenéznék, ha valaki előrelátó.. de ők általában azon ahétvégén is csak látszólag tanulnak


az előre tanulás, vagy beosztva tanulás nem vall rossz agyra, csak másféle tanulási módszerre.. az igaz, hogy egyetemen már nem lesz feltétlenül annyi időd, hogy hetekkel hamarabb elkezdd a dolgot, mert van, hogy egy olvasmányra összesen 1 hetet adnak..


arról, hogy nem egyetemen fogod megtanulni a dolgokat... nos.. ez abban a tekintetben igaz, hogy egyetemen rengeteg felesleges tárgy lesz.. például mostmár a legtöbb szakra beraktak legalább egy félév pszichológiát, ami lényegében nem képezi a fő irányvonalát a tanulmányaidnak.. ugyanígy a minorok nagyrésze, stb...

valamint az egyetemek egyik nagy hibája, hogy a legtöbb szak nem gyakorlatias.. sok definíciót meg fogalmat meg elméletet megtanít, de hogy igazából hogy kell odamenni mondjuk egy ügyfélhez és meggyőzni valamiről, azt nem tanítja meg, vagy nem ad rá lehetőséget, hogy gyakorold

abból a tekintetből viszont szükség van az egyetemre, hogy ha nincs diplomád, akkor eleve be sem kerülsz olyan helyre, ahol gyakorlatilag is megtanulhatod az adott munkát:D


ennek fényében márt érted, hogy miért nem preferálják a munkakezdőket? nekik van a legfrissebb tudásuk, de semmi tapasztalatuk sincs..


és gyanítom, hogy nem azzal van gondja a környezetednek, hogy előrelátóan tanulsz, hanem azzal, hogy csak tanulsz... a diák is ember, és mint olyan, nem gép:D nem állhat az életed abból, hogy a suliban ülsz, figyelsz, aztán hazamész tanulsz, aztán alszol, aztán fölkelsz és mész suliba.. ez egy gép (és megjegyzem, manapság ezt tekintik ott fönt társadalmi ideálnak...)


"8 óra munka, 8 óra pihenés, 8 óra szórakozás".. a pihenés az érthető, az az alvás:D a munka az jelen esetben a tanulás, és ha nem is 8, de 4-5 óra szórakozás, vagy csak simán szabadidő nem ártana mindenkinek... és lehetőleg társasággal..

azért írom ezt, mert úgy vettem le a szavaidból, hogy a társaság rovására tanulsz... azt senki nem szólja le, hogy ha suli után még 2 órát lógsz a haverokkal valahol, aztán hazamész és tanulsz még este 2 órát.. csak azt, hogy "nem maradhatok, mert tanulnom kell"



és igen, tanulj meg gondolkodni is, ne csak tanulni:D ez meg az oktatásrendszerünk nagy hibája, hogy a hibázás bűn, és a bűntől félünk, mert büntetik... ha valaki kreatív, akkor hiába nem tudja, megpróbálja kitalálni a megoldást.. de ha hibázik, akkor rossz jeggyel büntetik, így az emberből kiölik a kreativitást, ezért ha nem tudod, vagy bizonytalanul tudod a választ, akkor inkább csöndben maradsz.. és a csöndnél még a kreatív rossz válasz is jobb!

2013. nov. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"egyetemen rengeteg felesleges tárgy lesz.. "


Ez valóban így van. Így tapasztalom. De nyilván nem a tölteléktárgyakat akarom hosszútávra, értelmesen megtanulni.


"valamint az egyetemek egyik nagy hibája, hogy a legtöbb szak nem gyakorlatias"


Ez is így van.


"hanem azzal, hogy csak tanulsz"

Ilyet nem írtam. Maximum abból hiheted azt, hogy az ellenkezőjét se.


"de 4-5 óra szórakozás, vagy csak simán szabadidő nem ártana mindenkinek... és lehetőleg társasággal.. "

Szerintem pedig egy része társasággal, egy része hobbival, akár magányos sporttal, filmekkel, regényekkel.

Megintcsak azt nem értem, hogy nagyon-nagyon hangsúlyozzák a társaságot. Közben szerintem társaságban mindenki van.

De igenis kell egyedüllét is, amikor megintcsak tanulunk. Csak egy kis kultúrát, egy kis házimunkát, egy kis kézművességet.


Nekem a társaság a kikapcsolódás, mert ott kevésbé gondolok a rossz dolgokra. Viszont az egyedüllét a pihenés, csak egyedül tudom kipihenni magam. Nulla-huszonnégy óra társaság egy nagy rohanás.


"azt senki nem szólja le, hogy ha suli után még 2 órát lógsz a haverokkal valahol, aztán hazamész és tanulsz még este 2 órát."

Dehogynem! Pont kb. ezt csinálom, és ezt szólják le!!!!

Pár programom eléggé kötött. Így azt tudom mondani, hogy 3 hétköznapi délután vagyok el meg általában a hétvégén is egy napon. Azon kívül tanulás, hobbik, testmozgás.


"és igen, tanulj meg gondolkodni is, ne csak tanulni"

Írtam, hogy semmi gond nincs azzal, hogy gondolkozni kell, én is tudom, hogy kell... Csakhogy annyit írtam, hogy nekem ahhoz kellenek az alapok, hogy legyen amit felhasználok a gondolkozáshoz.

2013. nov. 10. 15:09
 3/7 anonim ***** válasza:

igen, én sem úgy értettem, hogy amikor nem tanulsz, akkor társasággal legyél, az kész agyrém lenne:D

talán a felhozatallal van a hiba.. nemtudom milyen programokat csináltok társasággal, de megvárod azt, amíg mondják, hogy "na, késő van, menjünk haza" és szétmegy a társaság, vagy egy ideig velük vagy, aztán mondod, hogy "na, megyek haza" (esetleg "megyek haza tanulni")? mert az utóbbit nem szeretik, akkor persze, hogy piszkálnak érte:D


és gondolkodást ne úgy képzeld, hogy a lexikális tudások sorra vezetése, hanem logika.. vagy más néven józan paraszti ész:D amit nem tudsz, azt azzal pótolod ki, hogy "hát ezt is egy ember csinálta és ez volt a célja, szóval azt úgy logikus, ha így csinálja":)

vagy ha valamit nem tudsz, akkor imprózol, az aktuális helyzetet vizsgálod át teljesen


például egy elég furcsa példa, de.. régen sokat gitároztam, és a minap megkértek rá, hogy húrozzak fel egy gitárt.. az az igazság, hogy soha nem húroztam fel gitárt, ezt valahogy mindig elintézte a tanárom, vagy a hangszerbolt:D de fogtam a gitárt meg az új húrokat, leszedtem egy régi húrt, és közben néztem hogyan volt bekötve... és ennek mintájára simán felhúroztam.. volt lexikális tudás, vagyis hogy milyen csomóval kell bekötni egy húrt? nem volt, és megjegyzem, most se tudnám elmondani:D de simán megcsináltam:) ez kb a logika, és a gondolkodás:)

2013. nov. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"igen, én sem úgy értettem, hogy amikor nem tanulsz, akkor társasággal legyél, az kész agyrém lenne:D "

Ja, jó :D


"mert az utóbbit nem szeretik, akkor persze, hogy piszkálnak érte:D "

Egyetem első félévében volt ilyen, mert paráztam sok zh-tól, és hétvégén pl. hamar elmentem, hogy tanuljak rájuk.

Megértem őket, de egyet nem értek velük.


"hát ezt is egy ember csinálta és ez volt a célja, szóval azt úgy logikus, ha így csinálja"

Igen, de ehhez kell tudni, mi az az "azt", és az "így"-nek tudományilag mik a lehetőségei.

Amúgy sok tudomány érdekel, és imádok gondolkozni. Például egészséges életmódról. De, én legalábbis arról is úgy tudok, ha bioszon figyeltem az embertannál, illetve itthon olvasgattam cikkeket arról, ami épp érdekel egészség témájában.

2013. nov. 10. 15:29
 5/7 A kérdező kommentje:

A másik pedig...

Ahhoz tartom magam, hogy kell az alap a gondolkozáshoz.

De akinek rosszabbak a logikai készségei, annak több alap kell valószínűleg.


Például én jó vagyok matekból. Mégpedig úgy, hogy amit elmondanak, azt megértem, ha otthon aznap még egyszer átnézem, akkor akár hosszútávra meg is jegyzem. És fel tudom használni. És ha a zh-ban lesz egy kis csavar, még úgy is fel tudom használni, mert egy olyan alapot értettem és tanultam meg, amit ki tudok egészíteni.

Azonban sosem volt igaz rám, hogy gyakorlás nélkül is ment a matek. Ezen kívül saját ötleteim se voltak.

Mondom, amit elmagyaráztak, megértettem, de olyan, hogy kérdezte a tanár, szerintetek most mi lenne a jó, és tudtam volna, nem fordult elő.


Egyik matektanár jellemzése, mástól hallottam vissza :D :

Tény, hogy önálló ötletei nincsenek, de amit elmondok, azt megtanulja és tudja alkalmazni.



Ezért is kompenzálok a lexikai tudás halmozásával, amiért lenéznek, meg akarnak változtatni, és visszatértünk a kérdéshez.



De például aki nem érti, hogyan működik a szív, mikor pihen és hogyan erősödik, az kétlem, hogy megérti, miért jó a szívnek a futás...

2013. nov. 10. 15:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem max nem lesz szociális élete tehát kimarad a bulikból, társaságból...

Az h ez téged zavar e azt én nem tom, szerintem nem veszítesz azzal semmit ha a partyzás kimarad az életedből spec én is utálom.


Azok akik meg piszkálnak csak féltékenyek ez egy elhárító mechanizmus.

Ha nagyon tanulós v olvasd el ezt

[link]


Lényűgözően megismerhető az emberi viselkedés am meg az idegen nyelv tudás alapja is a gondolkodás.

Általában a híres emberek is mindig kirekesztetek voltak, ezért vihették sokra.


Ja és a "félek, hogy sosem lesz barátom"-ról annyit h de lesz csak hasonló kaliberű mint te.

Tudod mindenki olyat vonz amilyen ö maga.

És mindig tedd azt ami neked jó, nem a másnak.

2013. nov. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Azok akik meg piszkálnak csak féltékenyek ez egy elhárító mechanizmus."

Erre gondoltam én is.

Úgy jöttem rá, hogy végiggondoltam, hogy ha én is halogatnék, én is piszkálnám azt, aki nem. Így pedig valamilyen szinten piszkálom azt, aki halogat (nyugi, nem ezt híresztelem, meg max barátokat, meg igyekszem nem direkt módon).

És engem is azért piszkálhatnak, mert irigyelnek. Csakhogy amit csinálok, abban nincs mit irigyelni, de mindegy. De én is irigyelném.

Fura ez. Tudom, nem érthető, de ettől függetlenül úgy érzem, így van.



A party-kat utálom. Teaházba, kávézóba, néha kocsmába beülni, az az én területem :D

2013. nov. 10. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!