Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az? , hogy vonzanak...

Miért van az? , hogy vonzanak a régi emlékek régi emberekkel, vonz a régi zene, régi élmények, régi szituációk, régi baromságok.

Figyelt kérdés
Egyik karomat adnám, ha vissza tudnám hozni a régi időszakot. Múltba visszamenni elvileg lehetetlen, de a jelenbe a múltat integrálni? Bocsi a kérdés olvasójának (a fejfájásért amit a kérdés okozott).

2013. nov. 14. 01:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne gondolkozz túl sokat a múlton, és ne is vegyél át túl sok mindent onnan (zene, cuccok, ilyesmik), mert elkopik a szép emlék. Ezt komolyan mondom. Volt pl egy olyan album ami régen a kedvencem volt, rongyosra hallgattam, de már pár éve nem hallgattam. Egyik nap eszembejutott h meghallgassam, és olyan jó érzés volt, megint elkezdtem rongyosra hallgatni, de már nincs bennem az az érzés, mint amikor hosszú idő után először hallottam. Szóval maradjon csak meg szép emléknek az, ami tényleg szép, nem kell elkoptatni és a szar jelenbe "átmenteni", ezek a dolgok, élmények túl értékesek ahhoz.

Inkább csinálj magadnak új szokásokat, legyen mindenből új kedvenced, amikre pár év múlva ugyanilyen jó lesz majd visszagondolni.

A régi szitukra én se tudom a megoldást... :S nekem is hiányoznak, a személyek is, a sztorik is, meg az egész hangulat. Nem tudom miért de most minden sokkal nagyobb f0s.

2013. nov. 14. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bakker minimum 8-szor írtam le hogy hallgattam.:D
2013. nov. 14. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez az öregedés jele.
2013. nov. 14. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha rossz a jelened, akkor persze hogy hiányoznak a régi dolgok. Én is sokszor visszamennék. Azért kell tenni hogy jelened jobb legyen.
2013. nov. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy a megkeseredett elmém kapaszkodik valamibe, amit jónak hisz? Ha elkezdek termelni olyan szitukat, amik legrövidebben megfogalmazva feldobnak, akkor nem kapdos az elMÉM ilyen dolgok után? Érdekes.
2013. nov. 14. 13:34
 6/8 anonim ***** válasza:

ez így van, nálam is előfordul amikor nehezebb időszakban vagyok, hogy de jó volt akkor, minden annyival jobb volt a világ is annyival érdekesebb, boldogabb hely volt, és ha látok valami régebbi dolgot, akkor arról is ez jut az eszembe, mindegy mi az (olyan is van hogy akár csak 1-2 évet mennék vissza, hogy valamit másképp csináljak),

de ez főleg akkor van amikor rosszabbul érzem magam valami miatt, de rájöttem hogy semmi értelme emiatt kínoznia magát az embernek. Egyértelmű hogy ez hiba, és valamit nem jól csinálok

Érdekes mert korábban sokszor éreztem azt is, amikor amúgy jól voltam, hogy valahogy az elmúlt években egyre többször éreztem magam, akár apró dolgoktól is boldogabbnak, és emiatt úgy éreztem hogy olyan mint régebben, vagyis hogy mintha visszatértek volna a régebbi idők...

Na mindegy de a lényeg az hogy amikor nem nagyon van problémám, akkor nem olyan rossz ezekre gondolni

2013. nov. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Furcsa, engem is mostanában kezdett foglalkoztatni ez a kérdés. szerintem az a legnagyobb baj velem, hogy mindig csak a múltat látom szépnek. Mikor 9.-es voltam akkor az általánosba vágytam vissza, most 1,5 évvel később ismét 9.-es koromba vágyok vissza, mert úgy érzem akkor minden sokkal jobb volt.

Furcsa, hogy ezek az emlékek régiek (1-2 évesek), szóval még egy emberi életben se telt el hosszú idő.. de mégis. Kíváncsi vagyok, hogy újabb 2 év múlva, vajon majd ebbe a mostani időszakba vágyok-e vissza.


De gyakorlatilag ez az a kérdés ami megoldhatatlan. A boldog emlékek már csak a fejünkben léteznek. Ki tudja, talán egyszer tényleg feltalálják az időgépet, még a mi életünkben.

2014. jan. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Legutóbbi válasz 2014-ben volt ami azt jelenti, hogy pár hónap és 10 éve.

Nekem is gyakran hiányoznak a régi idők régi idők alatt pont 2012-2014-et értem.(számomra azt hiszem legjobb évek 2010 és évek, bár még csak most vagyok 21)

Rengeteg sok szép emlék köt vissza sok jó emberrel és család tagokkal akik már nincsenek velem sajnos, de az emlékek úgy érzem erőt adnak és mégha hiányzik is amikor rá gondolok, még is jó amikor vissza gondolok, hogy ilyenek is voltak és boldog vagyok hogy ezek az emlékek megmaradtak és azt hiszem az életemet végig kísérik aminek nagyon örülök.

Repül az idő, 10 éves kérdésre adtam választ, és talán 10 év múlva kapunk erre újra választ, 10 év múlva amikor már 31 leszek!

2023. okt. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!