Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, hogy ne gondolj...

Mit csináljak, hogy ne gondoljak mindig a régi rossz dolgokra?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz időszakon mentem keresztül az előző pár évben, de végre túl vagyok rajta, viszont egyszerűen nem tudom elfelejteni. Minden reggel, mikor felkelek kapásból eszembe jut egy rossz emlék vagy egy hiba amit elkövettem és egész nap az jár a fejemben. Másra sem tudok gondolni csak, hogy mennyire ostoba, csúnya, nyomi és lúzer vagyok, mert a közösség amiben voltam folyton ezt éreztette velem. Egyszerűen olyan sok a nagyon rossz emlék, hogy nem mennem ki a fejemből... Mit csináljak?
2013. nov. 14. 21:46
 1/2 A kérdező kommentje:
Lemaradt: Ráadásul most nagyon utálom is magam ezért. Bármint azért mert egyszerűen ha kívülálló lennék nem kedvelném magam. Egyszerűen csak nem lennék magamnak szimpatikus. Magamon is szeretnék változtatni! Írtam is ki egy kérdést miatta: http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker.. 16/L
2013. nov. 14. 21:49
 2/2 anonim ***** válasza:
Élj a jelenben a múltad helyett. Igyekezz, hogy a figyelmed ne köthesse le az emlékeid közötti fejtegetés, helyette koncentrálj az adott pillanatra, az abban megtörtént dolgokra. Figyeld meg a körülötted létező világot, a mozgást és próbálj meg úgy élni. Nem az számít, hogy régen ki voltál, csakis az, hogy ebben a pillanatban ki is vagy. Kezdj el fotózni például, figyeld a természetet (így ősszel különösen érdekes), fejleszd magad szellemileg, vagy esetleg fizikailag, hogy több lehess régi önmagadnál. Légy kíváncsi és ne vesd meg az új tudást, ezek mind-mind fejlesztenek, amiket később meg fogsz köszönni a múltadnak. :) Remélem sikerül helyrerázódnod. 20/f
2013. nov. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!