Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ilyen kishitű? (több lent)

Figyelt kérdés

Önbizalomhiányom van, csak már unom, de mégse sikerül sose ellene tenni. A buszra ha felszállok és végig megyek a sorok közt, egyszerűen nem merek az emberek szemébe nézni, és amikor leülök, az egész út során fogalmam sincs róla, hogy kik ülnek körülöttem. Most ez csak egy példa (de megtörtént), de ez a szemébe nézek dolog azért is rossz, mert mondjuk volt már olyan, hogy egy ismerősömnek nem köszöntem emiatt (mert nem láttam). Ha tükörbe nézek nem látom magam csúnyának, sőt elfogadhatónak tartom, nem szeretnék másmilyen lenni, de ha elmegyek a tükör elől és emberek közt találom magam mindenkit szebbnek látok, meg szimpibbnek mint én. Ez lehet, hogy a tinédzser kor után elmúlik?

(Ha valaki volt ilyen, de már nincs, leírná hogyan múlt el?)

Előre is köszönök minden választ! :)



2013. nov. 15. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyenen szerintem mindenki átesik.


Majd kinövöd. Rájössz hogy semmi értelme agyalni ezezn, úgy sem tudod megváltoztatni magad, avagy ha tudod akkor is nagyon minimálisan. Aki szerint meg nem nézel ki jól, azzal kár vitatkozni... felesleges köröket nem kell csak azért is megfutni.

2013. nov. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem is általában elmúlik, általában valamikor fiatal felnőttkorban. Az élettapasztalat mindenesetre segít, és az is, hogyha valaki felismeri a saját értékeit. Igen, így van, az önbizalom, az önismerettel párhuzamosan fejlődik.

Ha csak a külsőre szorítkozunk, akkor addig is, amíg nem teszel szert némi önismeretre és önbizalomra (ami azért egy hosszú folyamat), lehet hogy érdemes utána nézni hogy pl. melyik évszaktípushoz tartozol, és annak a színeit hordani, és kihozni a külsődből amit ki lehet.

2013. nov. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!