Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Öngyilkos kéne legyek. Ti a...

Öngyilkos kéne legyek. Ti a helyemben mit tennétek?

Figyelt kérdés
Szóval én egy 19 éves fiú vagyok, akinek nincsenek barátai, halk és egyáltalán nem szeret beszélni, a suliban csak ül a padjában egész nap és nézi a többieket, hogy azoknak mennyire pörög az életük. Ő egyedül ül egy félreeső padban, és azon gondolkozik, hogy hova tanulhatna tovább, de ötlete sincs, bár a szülei egyetemeket és karriert várnak el tőle. Nyelvekkel nagy problémái vannak, angolul tanul közel 10 éve, de szinte semmit sem tud felmutatni tudásként, németet tanul, de egy szót nem tud kinyögni, bukásra is áll belőle. Mivel nagyon ritkán és keveset beszél, és azt is érthetetlenül halkan, szóban képtelen értelmesen fogalmazni, ez szóbeli érettségiken hátrányává is válik majd rendesen. Nincs önbizalma, vékony és gyenge, nem motiválta semmi, hogy gyúrjon és izmos legyen, mint más normális fiú. Ha belékötnek, nem tudja megvédeni magát. Hajlamos depresszióra és levertségre, mindemellett homoszexuális és szerelmes egy fiú osztálytársába, aki mostanság már kezd rájönni, hogy őt bizony valaki folyamatosan pásztázza a szemével. Lányok iránt semmit sem tud érezni ebből kifolyólag, mások szemében egy furcsa szerzet, aki mindig mindenhol egyedül van és búskomor. De jelenleg legnagyobb problémám az a fiú, akibe beleszerettem, mert ez szörnyen és csillapíthatatlan gonosz érzés, és erre rájön a többi probléma.

2013. nov. 15. 16:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Most akkor mégis miért kellene megölni magad? nem tiszta.Diagnosztizáltad saját magad. Nehéz lenne változtatni? Marha egyszerű a könnyebb utat választani, csak azért mert neked az lenne jó. Gondoltál már arra is nagy önzőségedben, hogy mit okoznál ezzel a családodban? Szüleid egy életre összetörnének, megrogynának. Ne gyere nekem azzal, hogy nem szeretnek. Van tető a fejed felett, tanulhatsz, adnak enni, inni. Van ruhád, cipőd, tanszereid, szobád, személyes tárgyaid. Másnak ennyi sem adatik meg. Az utcán élnek, nem tanulhatnak, ne soroljam...

Tessék kihúzni a fejed a hátsódból és kezdj el élni. Ne csak bámuld az osztálytársaid, hanem beszélgess. HA visszahúzódó vagy, próbálj meg előbb kapocslatokat kialakítani interneten, chat oldalakon. Meleg vagy? És? Kit érdekel.

2013. nov. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

Hát figy, az a helyzet, hogy az élet csak a suli után kezdődik ez igazán. Szóval ez elég elhamarkodott döntés lenne. Nem tudhatod, hogy mi vár rád. Csak tippelsz, és képtelen vagy pozitív jövőképet vetíteni magad elé, mivel rossz kedvű vagy.

Azonban a rosszkedvűség/depresszió általában hullámzó, tehát mondhatni, hogy egy múló szeszély. Egy átmeneti hangulatra támaszkodva, ilyen döntést hozni, elég elvetemült, és logikátlan lépés.


Ha megteszed, akkor azt csakis úgy, hogy már leélted az életed nagy részét, és szereztél elég tapasztalatot, és tudást ahhoz, hogy logikusan dönthess e kérdésben. Lehetőleg akkor se egy múló szeszély közepén. :)


A szerelemről: A szerelem is egy múló dolog, és bár plátói szerelemnél úgy érzi az ember, hogy ez komoly, és örökké... Sajnos ez nem igaz. :)


Soha nem tudni, hogy ki az aki valóban igazán jó partnered lesz az életben, de ez tapasztalatom alapján legritkábban az akibe nagyon belezúgsz már azelőtt, hogy elkezdődött volna a kapcsolat. :D

2013. nov. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%

a legrosszab, amit tehetsz, hogy megolod magad. az elet egy olyan ajandek, amit SOHA nem fogsz ujra megkapni semmi penzert, tehat a legertekesebb dolog,


azt javaslom, fejezd be az onsajnalatot, mert amit csinalsz, csak onsajnalat. es legy boldog, igen, ez ilyen egyszeru, eldontheted, hogy boldog akarsz e lenni, vagy nem. nem kulso korulmenyektol fugg a boldgosagod, hanem csakis toled. csakis toled.

2013. nov. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
11%
Inkább olvasd a Bibliát! Ez komoly. Lehet, hogy furcsának tűnik, mert sok keresztény sem él úgy, ahogy a Biblia írja, és talán megbotránkozol bennük, de ezzel ne foglalkozz, hanem tényleg olvasd a Bibliát és megtalálod a problémádra a megoldást.
2013. nov. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Tudom, hogy igazad van, szoktam olvasni a Bibliát, tényleg csak az önsajnálat visz ilyen önsajnáló gondolatokba. Mindenkinek más élet adatott, nekem ilyen. Megyek megint gyónni...

2013. nov. 15. 19:43
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

Először is verd ki a fejedből az öngyilkosság gondolatát. Teljesen felesleges, nem old meg semmit, és azzal végleg elvágod annak a lehetőségét, hogy valami jobb legyen. Mert hidd el, lehet, hogy ez most elképzelhetetlen, de lesz jobb. Egyetértenék az egyik előttem szólóval, hogy a középiskolai évek kevésbé meghatározóak, és sok ember, aki konkrétan szenvedett a gimiben az egyetemi körben találja meg végül önmagát. (példának okáért, én sem jöttem különösebben jól ki az osztálytársaimmal soha)

Ami a szerelmedet illeti: talán az egyik legkegyetlenebb dolog, amikor egy meleg srác egy heteroba lesz szerelmes. Ezt én is átéltem, ráadásul nekem is osztálytársam, sőt, padtársam volt a srác, és borzasztó volt minden reggel látni őt, és tudni, hogy soha nem lehet az enyém. De ne aggódj, elmúlik. Nekem is jött aztán olyan, aki el tudta velem feledtetni, mostanra meg már szinte nem is gondolok rá.

Mindegy, ezek most nagy szavak, és nyílván kívülállóként könnyen beszélek. Ha gondolod, akkor dobj egy üzenetet, és beszélhetünk privátban is. (Én is 19 vagyok.) Ha mégsem, akkor azért drukkolok, hogy elrendeződjenek a dolgok. Fel a fejjel, az öngyilkosságot pedig felejtsd el! :)

2013. nov. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
17%
Ne gyónni menjél a papnak, ő úgy se tudja levenni a bűneidet, egyedül Jézus Krisztus képes erre. Ő hozzá menj imádságban. Olvasd még jobban a Bibliát (Újszövetséget). Ajánlom, hogy menj sorba vele :)
2013. nov. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Szintén 19éves vagyok, habár 1hónap és 20leszek. De tökre magamra ismertem.

Vigasztaljon az a tudat, hogy a meleg srácok egy része tökre ugyanolyan személyiség mint te! És én is öngyi akartam lenni, de amikor írták páran hogy szimpi vagyok stb. visszajött az életkedvem, a múltkor is az enyhítette a depressziómat hogy láttam hogy mennyien írták már hogy szimpi vagyok, ja és nem külsőre hanem a belő értékeim miatt tartanak még nagyra. Neked is csak egy kis önbizalomhiányod van!

2013. nov. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A gimiben én is így voltam (sőt... talán rosszabbul). Letettem az érettségit, és hirtelen kibújt a nap a felhők mögül! Tehát tényleg érdemes megvárni, mi lesz utána! Ne add most még fel, akármilyen reménytelennek is tűnik, még rengeteg boldog év áll előtted!

A barátkozást meg szerintem is kezd neten, ott sokkal könnyebb megnyílni :)

A szerelem meg el fog múlni, és a helyébe lép olyan, ahol már te is szeretve leszel!!! Annál pedig nincs jobb érzés. Ne dobd el a rossz gimis évek miatt!

Ha szeretnél, írj nyugodtan privit! Írd le mik a hobbyjaid, milyen zenéket szeretsz, vagy amit akarsz :) ismerkedj, szerezz kapcsolatokat és minden könnyebb lesz ;)

L/21/bi

2013. nov. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
ha debreceni vagy írj és, segíthetek angolból :)
2013. nov. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!