Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért baj, ha az ember vélemén...

Miért baj, ha az ember véleménye idővel formálódik? Hogyan lehet úgy véleményt alkotni, hogy később ne bánd meg?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre, hogy általában az emberek nehezen fogadják el, ha valaki valamiről nyilvánított véleménye idővel változik. Álszentnek, kétszínűnek titulálják, de végül is, miért? Szerintem innen is sokakkal előfordult már, hogy egy adott dologról megosztottátok valakivel a véleményeteket, később viszont formálódott a hozzáállásotok, és ha ugyanígy elmondod az aktuális, "új" véleményed, máris kétszínűnek tartanak, beszólnak, hogy "nemrég még más volt a véleményed". Magyarázni kezdesz, hogy miért állsz most másképp a dolgokhoz, a felelet heves szemöldökhúzogatás, esetleg hümmögés. Miért? Eddig csak én tapasztaltam ezt? Nem megfelelő emberekkel veszem körbe magam, vagy én nem vagyok megfelelő?
2013. dec. 5. 22:29
 1/1 anonim ***** válasza:

általában először megismerünk valakit é után alkotunk véleményt így az valóban nem is változna.

ha más nem akkor meg előítéletes voltál és az oszlott el, az meg nem szép dolog-az előítélet

2013. dec. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!