Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy jobb élni az életet:...

Hogy jobb élni az életet: odafigyelve, szabályok szerint, vagy ha úgy élem minden napomat, mintha az lenne az utolsó? L20

Figyelt kérdés
Úgy értem ,hogy szinte minden örömöt megragadok,beletörődök a megváltoztathatatlan dolgokba,és nem őrlöm magam rajta. Mert ugye az élet rövid,mit ér,ha nem élvezem ki?

2013. dec. 9. 21:54
 1/6 Srapnel ***** válasza:

A mából minduntalan holnap lesz. Holnap a ma pedig csak tűnő emlék. Néha az ember a jövőnek, néha a mának cselekszik.


Úgy nem lehet leélni sok ezer napot, hogy mind az utolsó volt.

2013. dec. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Odafigyelve, szabályok szerint. De azért nem kell minden percet beosztani.
2013. dec. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy az ilyen semmitmondó, buta netes közhelyekkel ("élj úgy, mintha minden nap az utolsó lenne" és társai) nem foglalkozol. Élj normálisan, próbáld jól érezni magad, hülyeségekkel ne foglalkozz.
2013. dec. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Mindkét életszemléletnek vannak előnyei, és persze hátrányai is. Hogy meg legyen mindkét életszemléletről az összes tapasztalatod, páros napokon az egyik, páratlanokon a másik fajta lehetőség szerint élj.


Nem születtél véletlenül kettős jegyben (mérleg, halak, ikrek)?

Nem diagnosztizáltak Nálad bipolár betegséget vagy személyiséghasadást?


Üdv R.

2013. dec. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Eleve értelmetlen a kérdésfeltevés. Az utolsó napon is vannak szabályok. Az utolsó napon sem lopok, nem ölök stb.. Mellesleg bármennyire is romantikusan hangzik ez a "tölts minden napot úgy, mintha az utolsó lenne", valójában inkább ijesztő és üres, mert nincsen benne perspektíva. Mert ha a mai lenne az utolsó napom, én bizony nem csinálnék semmi érdemlegeset, egyszerűen bevackolnám magam a szeretteim közé, és kiélvezném, hogy még utoljára velük lehetek. Így viszont, hogy várhatóan sok év van még előttem, éppen indonézül tanulok, és egy ottani utazásra gyűjtök, amihez minimum két év kell még. Nem hiszem, hogy teljes lenne az életem, ha minden nap az "utolsó nap" programját csinálnám végig.
2013. dec. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Találd meg az aranyközéputat:)
2013. dec. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!