Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jobb lett volna csendben...

Jobb lett volna csendben maradni, vagy inkább jobb az őszinteség?

Figyelt kérdés

Nem teljesen családi kapcsolatok a téma, de vannak olyan vonatkozásai is, azért tettem ide.

Kisebbfajta családi vitába torkollott egy döntésem, és őszintén szólva én sem tudom kinek van igaza.


Lényeg a lényeg, dolgozom egy diákmunkába, ahol mindenféle számtógépes dolgot kell csinálni. Adatrögzítés, javítgatások, megnézni hogy működnek-e bizonyos dolgok stb.


Egész jó fizetést adnak, csak az a gond, hogy kevés a munka. Szóval 6 óra a munkaidő, és körülbelül jó, ha 3 órányi munka van. Maradék 3 órában meg nem tudok mit csinálni, max. netezni vagy facebookozni.


És nekem ez tisztára lelkiismeretfurdalást okozott, hogy tulajdonképp a semmiért kapok a pénzt. Így megkérdeztem a főnöknek, hogy oké ha végeztem ezzel a 3 órányi feladattal, akkor utána mit csináljak a maradék 3 órában, mert nincs mit csinálni.


Így most aztán lehet a 6 órás diákmunkámból 3 órás diákmunka lesz, így értelemszerűen fele annyi pénzem lesz. Szerencsére jól élünk, és nem olyan fontos ez a pénz, csak most meg amiatt van rossz érzésem, hogy ezzel így tulajdonképp jól kiszúrtam magammal.


Csak őszintén megvallva, jobban szeretem a tiszta helyzeteket, amikor meg van mondva, hogy ezt kell csinálni, és ezért fizetnek, és ne kelljen már sunyiban neteznem meg facebookoznom.


Családom szerint meg maradtam volna inkább csöndben, ezzel most a fele fizetésemnek oda.


2013. okt. 16. 11:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%

Hát ezt nem kellett volna valóban. Rajtad kívül tudod hányan neteznek még munka közben? Nálunk pl. úgy van, hogy nem mindig van ugyanannyi munka, valamikor a 8 órából jó ha 4 órát tényleges munkával töltök, valamikor meg 12 óra sem elég a sok feladatra.

Ha kevesebb a munkám, akkor megkérdezem a többieket, hogy miben tudok nekik segíteni.

Most már mindegy is, de legközelebb tartsd észben, hogy ilyet ne csinálj.

Ez olyan, mintha azt mondtad volna, az elvégzett munka nem olyan bonyolult, főnök, nekem nem jár ilyen magas fizetés! Próbált meg visszaszerezni a 6 órát, mondd meg, hogy besűrűsödtek a feladatok, és a 3 óra már nagyon kevés.

2013. okt. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%

Hát örök tanulság. Ha kevesebb a munka, és megvan a pénz érte, annak örülni kell. Legközelebb majd örülsz és nem beszélsz ennyit feleslegesen.

Hozzáteszem én is mindig azt csináltam mint Te, de az előző munkahelyemen leszoktam róla.

Most is olyan munkám van nagyon jó fizetésért, amit napi max. 4 órába meg lehetne csinálni. Nem szólok, inkább elnetezgetek mint láthatod. Mindenki elégedett, és én se szakadok meg.

2013. okt. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
80%
Figyi, egyrészt, ha csak 3 órában fogsz dolgozni, akkor a maradék 3 órában hazamehetsz, tehát több szabadidőd lesz. Szóval nem rossz. Viszont dupla fizetésért én még simán elfacebookoznék 3 órát....Nálunk is van sokszor, hogy nincs mit csinálni, vagy elég, ha lassabban haladunk a munkával, olyankor mi is csak netezünk. De én nem mondanám a főnöknek, olyankor hadd menjek már el és vonja le a fizumból.. Bár nekem szükségem van a pénzre.
2013. okt. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
48%
valószínűleg itt azt fogják írni, hogy tényleg butaságot csináltál. kevés a becsületes és őszinte ember manapság, de én teljes mértékben megértelek és igen, én is szóltam volna a helyedben. én kellemetlenül érzem magam akkor, ha többet kapok valamiből, mint amennyi járna. 1-2 hónapja volt is hasonló eset, én is dolgoztam (nővéremet helyettesítettem) és annyi pénzt akartak adni, mint a nővéremnek, holott én jóval kevesebb munkát tudtam elvégezni kezdőként. nagyon kellemetlennek éreztem, szóltam is, de nagyon kedves volt a főnök és mondta, hogy ne vicceljek. szóval tényleg megértelek. én azt mondom helyesen cselekedtél - igaz, magaddal basztál ki, de én is kerültem már rosszabb helyzetbe csak azért, mert őszinte voltam. a családodnak meg ehhez semmi köze, mivel a te fizetésedről volt szó. szerintem büszke lehetsz a becsületességedre. én az vagyok.
2013. okt. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
77%
Én nem szoltam volna!
2013. okt. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Igazából úgy gondoltam, hogyha szólok, akkor több munkát adnak, amivel normálisan eltelik a 6 óra, nem pedig a munkaidőt röviditik le.
2013. okt. 16. 12:09
 7/22 anonim ***** válasza:
90%
Azokon a munkahelyeken, ahol nincs fb lehetőség meg netezgetési lehetőség is van ilyen hidd el. Cipőt takarítottam, és mivel 6 óra alatt teljesítettem a normát a maradék 2 órában a nagyon macerás cipőktalpáról szedtem le a mocskot. Igaz pepecs meló volt, de kb. 30 perces és másnapra volt tervezve, de hát istenem. Elég nehéz meló volt, szó szerint büdös, és jól esett nem megfeszített tempóban dolgozni egész nap. Illetve mikor vendéglátásban dolgoztam, és épp nem volt vendég akkor úgy kellett tegyek mintha dolgoznék (asztaltörölgetés stb) mert ha észre veszik, hogy lebzselek akkor kirúgnak. Kár volt szólnod ez így működik sajna.
2013. okt. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
82%
Téged azért fizetnek, hogy dolgozz, nem azért, hogy gondolkozz.. :)
2013. okt. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
53%

Van olyan, aki ugyanezt a munkát csinálja, mint te?


Na, vele pl kiszúrtál, leredukáltad a felére a fizetését.


És ne jöjjön senki azzal, hogy "de marad 3 órája pluszban"!


Ha kell a pénz, pl albira, kajára, nem találsz csakúgy másik 3 órás állást.


Ha ilyen kiszolgáltatott helyzetben lennék, asszem megtépnélek.


Lelkiismeret, mi?

2013. okt. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
51%
Megjegyzem, ezzel a többieket is bajba sodorhattad, hiszen ha neked elég 3 óra erre a munkára, akkor minek felvenni ennyi embert? Hasznot akar majd húzni ebből, és ő jól jár, mindenki más meg rosszul.
2013. okt. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!