Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyek határozott és...

Hogyan legyek határozott és magabiztos? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy én is tudom, hogy nem jó struccpolitikát folytatni és mindenkinek meghunyászkodni. Viszont nem akarom, hogy azt aki igazából vagyok, elítéljék és ne szeressék. Mert ugye ha egy álarcra érkezik a kritika az nem akkora baj. Sajnos ez mostanság elviselhetetlenné vált számomra, mert azt vettem észre, hogy a környezetemben senki se tisztel. Se a szüleim, se a testvéreim (még a kisiskolás húgom is olyanokat beszól, hogy pillázok, persze neki nem lehet visszaszólni, mert "ne bántsam a gyereket"), se a párom. Valamilyen szinten érthető, mert mindenki azt érzi, hogy nekem aztán lehet parancsolgatni, engem nyugodtan le lehet nézni és úgyse sértődők meg. Mindenkinek az jön le, hogy én vagyok a kedves, aranyos, stb.


Csapó 2. A másik problémám az azzal, hogy önmagam adja, hogy nem tudom mikor mit kell mondani. Sokszor ha azt mondom amit gondolok, akkor kegyetlennek tűnök. DE lehet igazából az vagyok, csak nem merem kimutatni? Hogy van ez?


2013. dec. 20. 18:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az már elég baj ha a párod se tisztel....

Kezdhetnéd vele,ha nem tisztel egyenrangú félként,akkor lapát-

Családnak is nyugodtan visszalehet szólni,ha túlzásba esnek.

Nyugodtan légy kegyetlen,de add magad és aki úgyis szeret elfogadja az igazi éned is :)

2013. dec. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Attól félek, ha magamat adom, akkor senki se fog szeretni... Nem akarok egyedül maradni...
2013. dec. 20. 19:28
 3/15 anonim ***** válasza:

Őszintén annak van értelme hogy olyanok vegyenek körül akik nem tisztelnek ebből az levezethető hogy nem is vagy annyira fontos nekik?

Inkább kevesebb de jobb. Legyen kevesebb barát,akár új pasi ha nem tud megváltozni,de ne felejtsd el csak azok vesztenek akik nem fogadják el az igazi éned. Te vesztettél pár olyan embert akik nem vettek egyenrangúnak,ők meg egy olyan személyt aki saját magát adja,és nem csak egy kis kitalált személyiséget mutat.

Hidd el ha saját magad adod akkor boldogabb is leszel,és vonzani fogod az embereket magad köré.

Lehetsz kegyetlen is akár,sok mindenkinek az is tetszik !

2013. dec. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon jól esnek. Csak így olyan könnyűnek tűnik. Azonfelül, pl. a családomat nem tudom lecserélni és a barátomat sem szeretném. Tud ő nagyon kedves és figyelmes is lenni - elvégre többek közt ezért is szerettem bele -, csak mostanában (értsd. kb. hónapok) nem adja meg ezt a figyelmet. Rájött ő is arra, hogy én úgyse fogok rá haragudni... Ha meg szóvá teszem, akkor meg a végén azt hozza ki, hogy én nyafogok állandóan (pedig nem szokásom, max ezt teszem szóvá néhanapján, ezt se sűrűn) Segítsetek kérlek...
2013. dec. 20. 19:42
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan mintha megjátszaná a párod is magát...

Míg nem esett le neki hogy te ennyire elnéző vagy,addig megadta azt ami jár neked,de hogy meglátta azt hogy elnéző vagy azonnal kihasználja...

Ha ennyire szeret,akkor miért használja ki?

Családot meg nem kell lecserélni,elég tudatni velük akár gyakorlatban hogy te nem az vagy aki mindenkinek a törölközője...

Persze nem azt mondom hogy dobd ki a párod azonnal,de ráférne egy alapos beszéd,mert egy kapcsolatban nem használjuk ki a másikat,és nem söpörjük a problémákat a szőnyeg alá ahogy megteszi a béna beszólásaival.

2013. dec. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

És ha kiábrándul belőlem?


Bocsi a sok hülye kérdésért...

2013. dec. 20. 19:52
 7/15 A kérdező kommentje:
Így is sok olyan dolog van, amit én szeretek és ő elvből elítél és azt gondolja hogy az ő álláspontja a helyes, még kompromisszumot sem fogad el... ha megváltoznék (határozott és magabiztos), akkor vajon mit tenne?
2013. dec. 20. 19:56
 8/15 anonim ***** válasza:

Akkor soha nem téged szeretett hanem azt akinek kiadtad magad...

Plusz kapsz egy új esélyt egy jobb kapcsolatra,ahol alapból az igazi éned adhatod.

Persze először beszélj vele,ha már a beszéd során elhülyéskedi az nem sok jót jelent...

Legyél sokkal konkrétabb hogy következményei lesznek ha nem változik.

Hidd el az elején csak a nehéz,utána már sokkal könnyebb és teljesen más lesz magad adni minden helyzetbe,kapsz egy stabil boldog belsőt! Kell annál jobb?

2013. dec. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen Köszönöm! Nagyon sokat segítettetek! Megy is a zöld kéz... Változtatni fogok magamon mindenképp, most elhatároztam magam! Köszönöm
2013. dec. 20. 20:05
 10/15 anonim ***** válasza:

Egyedül válaszolgattam,de köszönöm !

Ha esetleg néha elakadnál vagy bíztatás kéne üzenetben elérsz.

Sok Sikert ,és légy önmagad!

2013. dec. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!