Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önbizalomhiány 20 évesen? 20L

Önbizalomhiány 20 évesen? 20L

Figyelt kérdés

Az önbizalomhiány állítólag csak tinikorban normális. Ennek ellenére nekem amióta az eszemet tudom, ez van.

Nem tudom, abból fakad e, hogy sosem volt normális családi életem, és sosem csinálhattam, amit szeretnék.

Mindig is olyan akartam lenni, mint mások, ennek ellenére folyton kilógtam a sorból.

Fura a zenei ízlésem (folk/pagan/viking metal), az érdeklődési köröm (skandináv és kelta kultúra-nyelv és történelem), a gondolkodásom.

Csak egy dologban vagyok jó: gyorsan tanulok nyelveket. Jelenleg 3 nyelven beszélek folyékonyan, egyen alapszinten, további kettőn pedig értek.

Két hét alatt megtanultam írni és olvasni oroszul.

Viszont semmi máshoz nincs tehetségem, hiába próbálkozom.

A gitározástól a latin táncig szinte mindent kipróbáltam, és semmiben sem vagyok jó.

Körül vagyok véve sikeres emberekkel, én meg kullogok a sor végén.

A külsőm totál átlag, az érdeklődésem meg furcsa.

Tudom, mit kéne megváltoztatnom magamon (lefogyni, új haj, stb), mégsem bírom rászánni magam, mert félek, hogy belül nem változna semmi.

Már próbáltam más érdeklődési kört keresni, más zenét szeretni, de nem megy.

Lélekben meg leragadtam egy 14 éves szintjén.


Hogy tudnék megváltozni?


2013. dec. 22. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Manapság sokan azzal áltatják magukat, hogy egyik pillanatról a másikra meg lehet változni, de szerintem csak lassú, kitartó munka árán lehet.

Ezt jó tudatosítani, mert így nem hatalmasodik el rajtad a csüggedés, az első kudarcok láttán.


Van aki olyan akar lenni mint más.

Van aki ki akar lógni a sorból.

És van aki meg akarja találni önmagát.


Te melyik vagy?

2013. dec. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem tudsz olyan lenni, mint a mai nagy átlag, az egy jó jel szerintem.

A mai átlagember felületes és sekélyes. Ne akarj ilyen lenni.

Persze nehéz elviselni, hogy kilógsz a sorból, de inkább viseld el, minthogy a saját egyéniségedet, a saját kreativitásodat feláldozd.

Keress olyan embereket, akik hasonlóan gondolkodnak mint te. Ha találsz, akkor az erőt ad a mindennapokban, és nem fog érdekelni, hogy milyen sorokból lógsz ki.

2013. dec. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Új frizurától tényleg nem fog változni semmi.


A belső változást a gondolatok szülik, és lassú folyamat, nem megy egyik percről a másikra.

2013. dec. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem 40 évesen nincs önbizalmam. :(
2013. dec. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!