Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Folyton hazudozok azoknak...

Folyton hazudozok azoknak akik közel állnak hozzám egyszerűen nem tudom kimondani az igazat ha tudom hogy a másik nem örülne neki, ezek az ún. kegyes hazugságok tönkre tesznek mit csináljak?

Figyelt kérdés
2013. dec. 26. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Két lehetőséged van.

1. Tovább hazudozol, és előbb-utóbb a kutya se akar veled lenni.

2. Befejezed a hazudozást és jobb lesz.


Nincs 3-ik alternatíva.

2013. dec. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 II.Dartheon ***** válasza:

mennyi idős vagy, fiú/lány?

és miért kezdted el a dolgot?

Én emlékszem azért, mert anyám mikor megtudta h rossz jegyeket viszek, vagy valami elbasztam, levert párat... így szép lassan elkezdtem... de mióta elköltöztem tőle, már nincs így.

Ha gondolod írd meg privátban a dolgot.

2013. dec. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olvasd el Brad Blanton, Ph.D. "Radikális őszinteség" című művét.

Nagyon sok tanulságos dolgot ír a hazugságról.


[link]


Továbbá egy idézet, ami talán egyeseknek túl ezoterikus, de az utolsó félmondatért érdemes elolvasni:


"

Az asztrális világban hatalmas különbség van aközött, hogy valaki egy olyan gondolatot mond ki, amelyik igaz, vagy egy olyat, amelyik hazugság. Egy gondolat egy bizonyos dologra vonatkozik, és azáltal igaz, hogy ezzel a dologgal egybehangzik. Végbemegy pl. valahol egy tény, melynek hatása van a magasabb világokra. Valaki igaz módon meséli el ezt a tényt; akkor az elbeszélőtől kisugárzik egy asztrális képződmény, mely egyesül a tény által előhívott képződménnyel, így a kettő erősíti egymást. Ezek a megerősödött formák arra szolgálnak, hogy szellemi világunkat egyre tagoltabbá és tartalmasabbá tegyék, amire szükségünk van ahhoz, hogy az emberiség előbbre jusson. Ha azonban úgy mesélünk el egy tényt, hogy az az eseménnyel nem hangzik egybe, azaz hazug módon, akkor az elbeszélő gondolatformája összetalálkozik a tényből kiinduló formával, a kettő összeütközik és egy robbanásszerű pusztítás megy végbe. Az ilyen hazugságok okozta robbanásszerű pusztítások úgy hatnak, mint a testben a daganatok, melyek az organizmust elpusztítják. (...) Ezért létezik egy okkult törvény: a hazugság szellemileg nézve gyilkosság. Nemcsak egy asztrális képződményt öl meg, hanem egyszersmind öngyilkosság is...

"

(Rudolf Steiner)


Szóval ez lehet, hogy kicsit túl misztikusan hangzik, de annyit szerintem el lehet fogadni belőle, hogy a hazugságnak sokkal nagyobb súlya van, és sokkal nagyobb a romboló hatása, mint azt elsőre gondolná az ember.


Mert ugye, amikor hazudsz, akkor nincs rögtön következmény, nem büntet meg senki.

Később azonban az életed szép lassan börtönné válik.

A hazugság egy csapda, minél előbb abbahagyod, annál hamarabb szabadulsz.

2013. dec. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!