Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek 36 évesen még...

Szerintetek 36 évesen még lehet új életet kezdeni? Tele vagyok adóssággal, most épp munkám sincs. Úgy érzem, sok mindent rosszul csináltam és nem tudom, hogyan tovább.

Figyelt kérdés
2014. jan. 2. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy érzek 27 évesen. 2 milliós diákhitel, munkám nincs. Esélyem elköltözni sincs, hiszen ápolnom kell a beteg rokonom. Cserébe van lakhatásom és mit ennem. De életem nincs.
2014. jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben a helyzetben még lehet, de hogy hogy azt nem tudom. Mivel nem vagyok pénzügyi szakértő, azt majd leírja más. Ha az adósságok abból következtek, hogy felesleges dolgokra költöttél, akkor ez lehet, hogy valamilyen függőség, ez esetben érdemes cihológust is keresni, abból is van ingyenes is, pl. az elte magatartáskutatóban. (De ne sértődj meg, ha nem ez a helyzet, csak egy ötlet volt).

Én ha kétségbe esek néha segít, hogy leírom egy papírra minden bajomat, s akkor már kicsit rálátok. Vagy beszéld meg minél több emberrel az ügyet, biztos kapsz ötleteket.

2014. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nem könnyű. többek között azért,

mert a múltbeli döntéseink következményei

gyakran hosszan elnyúlnak a jövőben.

azt nem mondanám, hogy beárnyékolják egész életünket,

mert az élet több, mint amit egy testben leélünk

(az életet nem években, hanem év-milliárdokban mérjük)

a konkrét élet-helyzethez vissza-kanyarodva.

a 36 éves kor alapján általánosítani szinte lehetetlen,

mert nem mindegy, hogy valaki férfi vagy női testbe születik.

a férfi akár hatvan évesen is alapíthat családot,

egy nő számára ez már nehezebb,

általában 40 éves kor körül lezárul a termékeny szakasz

(gyermekszülés-családalapítás témája)

ami az adósságot illeti.

többféle technika is létezik,

mind a meglévő vagyon kimentésére,

mind pedig a jövőbeni vagyon elkülönítésére

(hogy az ne tartozzon végrehajtás alá)

ennek bőséges az irodalma

- végrehajtás alól mentes vagyontárgyak listája,

- vagyon-kimentés gazdasági társaságokba, egyesületekbe, alapítványokba stb.

utána lehet nézni könyvtárban, interneten,

lehet beszélgetni könyvelőkkel, jogászokkal.

2014. jan. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet, miért ne lehetne?

A barátnőm éppen idős betegek gondozását vállalja és így mindig talál 1-2 olyan személyt , akinek nincsen gyermeke, eltartási szerződést kötne, cserébe a lakását, házát ráhagyja.. ez csak 1 ötlet, van még számtalan. Legyél nyitott és higgy benne, hogy sikerülni fog!

2014. jan. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

főállású ápolója vagy tartósan beteg rokonnak, akkor vmiféle jövedelemre jogosult vagy!!!

keress rá a neten, itt is volt hasonló kérdés ezzel kapcsolatban

nem tudom hol kell kérvényeznia az összeget


A másik ötletem, hogy össze kellene vkivel társsal fogni, együtt könnyebb, de ezzel nem mondok újat.


Az első ötletem talán jobb.

2014. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nevelőszülőnek jelentkezel pl. már van társad, akkor kapsz jövedelmet, főállású szülő leszel, és lakást is.


Ez is egy megoldás.


Ez csak azért jutott eszembe, mert eléggé emberbarát lehetsz, ha bírod a rokonod ápolását.

2014. jan. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kriszti715 válasza:
Kezdj el olvasni bibliát abba megvan a válasz :)
2014. márc. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!