Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van olyan, aki számára fontos...

Van olyan, aki számára fontos a tudás?

Figyelt kérdés
Nemcsak a szakmájából az a darabka, amit használ is, meg egy kis kultúra. Hanem akinek fontos a szakmája átfogó ismerete, emellett akár más tudományok is, emellett kultúra egy része vagy az is átfogóan.
2014. jan. 3. 12:04
 1/8 anonim válasza:
Mindenre nyilván nem lehet ráspecializálódni. Az átfogó tudást nagyra értékelem, mert magabiztossá tesz, hogy bármiről beszélnek körülöttem, ha nem is tudom pontosan mi az, de el tudom helyezni kontextusba.
2014. jan. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem így értem...



Egyedül érzem magam, aki a leendő szakmáját tényleg átfogóan ismerni akarja, és nemcsak legyen meg valahogy a diploma, aztán amivel foglalkozom ahhoz majd értek szinten.

Úgy érzem, az emberek csak a kreditért tanulnak, csak az érdekli őket, amit használnak nomeg a kultúra.


A reál, meg a saját reál szakmában való jártasság nem divat, sőt, lenézett.


Így értem.

2014. jan. 3. 16:03
 3/8 anonim ***** válasza:

1:

A diákok azért puskáznak és vesznek fel könnyű tárgyakat kredit rendszerben, mert az érdemjegyet többre tartják az oktatási rendszerben, mint a tudást.


2:

"Az egész oktatás ügyet áthatja egy nagy tévedés. Egy óriási tévedés, ami abból áll, hogy azt hiszik, hogy a könyv arra való, hogy az ember a tartalmát belenyomja a fejébe. Az én nézetem szerint a fej az gondolkozásra való. És a könyv arra való, hogy ne kelljen mind azt itt tartani. Azt sokkal egyszerűbb a könyvtárban tartani - ugye? És akkor a fejemet használhatom sokkal jobb dolgokra: Gondolkozásra például. De ha a fejemet megtöltöm szecskával (szóval mindenféle adattal), akkor azt nem tudom használni semmire. És ezzel meg is bénítják, ezzel borzasztó kárt tesznek, mert megbénítják az embert. Mert ez a sok szecska, ami az ember fejébe belemegy, az úgy is elpárolog, abból semmi sem marad, azt az ember mind elfelejti. Ami megmarad, az a Tudomány, vagy Művészet, vagy a szépség szeretete, az, hogy egy problémát próbáljon megoldani, a tettre készség. Ezek az egyéni kvalitások, ezek a fontosak!"


"A tudományokat azokat át kell élni! Az, hogy én a kísérleteimmel élek. Shakespeare-t azt nem megtanulni kell, hanem átélni kell - ugye? A zenét nem megtanulni kell, hanem azt megélni."


3:

A diploma egy kötelező skalp. Nem jelent tudást. Ezért vesznek fel állásinterjúval a munkahelyre és nem tanulmányok alapján.


4:

Azért hallgattam az egyetemen filmtörténeti esztétikát, írásmód elemzést, matematikai logikát, neurobiológiát, egészséges életmódot kredit nélkül, mert érdekelt.

Azért hallgattam az egyetemen ergonómiát, vírusvédelmet, mert ezekhez egyetem előtt is értettem és tudtam, tanulás nélkül is sikerül a vizsga, ingyen kredit, és közelebb kerültem ezzel a diplomámhoz, és az időmet tölthettem hasznos tudás megszerzésével ahelyett, hogy értelmetlen tárgyakat tanultam volna.

Sok tárgyat azért vettem fel és tanultam, mert kötelező volt. De sem előtte, sem utána nem láttam értelmét. Levizsgáztam belőle. A vizsgára tanultam. Ez arra volt jó, hogy az agyamat arra treníroztam, hogy az olvasott információk nagy részét csak rövid távon jegyezze meg, és nem tanuljak, hanem felejtsem el egy hét után. Ezzel több hónapos munkámat dobhattam ki az ablakon.



Remélem ez már választ adott a kérdésedre.

2014. jan. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
van hát és több kéne.
2014. jan. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3:


Én is puskázom párszor és én is veszek fel direkt könnyű tárgyat.

Nem azt kérdeztem, hogy az emberek miért nem tesznek maguknak szándékosan keresztbe.

És igen, felesleges tárgyakból én is csak a vizsgára tanulok és két hétre rá én se tudom.



De egyszerűen én szeretem, ha tudok erről is, arról is, amarról is. Ha az egyetemen nem tanítják meg, utánaolvasok. Egyéb tudományos dolgoknak: utánaolvasok.


Nekem igenis a fejemben marad!!! Ami érdekel, azt akár évekre is megjegyzem.



Ennyire rossz, ha valaki tudást akar??

Úgy veszem észre, hogy kb. 60 éves korig az emberek vagy szimplán lenézik, aki TUDNI akar (és NEMCSAK a kreditért - a kreditért IS de NEM CSAK azért! és tudást felhasználva akar gondolkozni nem anélkül). Vagy meg akarják változtatni, bántják, addig szekálják, amíg elmegy a kedve a tanulástól.

2014. jan. 3. 17:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne hagyd magad!
2014. jan. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, szerintem ha megnézed a mostani vezetést, akár állami szinten akkor rájössz, hogy semmit nem ér a tudás.


Az a véleményem, hogy pénzt kell szerezni, a többi csak mellékes. Ha van elég pénzed, az már majdnem mindegy, hogy mi az amihez értesz. A pénzhez érts és ennyi.


Persze a főiskola előtt még nem így indultam..de az már rég volt. Erre tanított meg az iskola engem.

2014. jan. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sokan csak azért szereznek diplomát, hogy legyen, őket nyilván kevésbé érdekli az adott terület. Attól még közülük is biztosan van aki nagyra értékeli az átfogó tudással rendelkezőket. Bevallom én is így voltam, egy-két tárgyon kívül az egész nem érdekelt, igyekeztem kibekkelni és minél gyorsabban végezni az egésszel. Ettől még fontos számomra a tudás, én valószínűleg egy másik területen fogom megszerezni, de meg akarom.

Viszont a kérdésedből az derül ki, hogy te kissé lenézed azokat az embereket akik nem a te felfogásodban töltik egyetemi éveiket, ráadásul még mással is merészelnek mellette foglalkozni :)

2014. jan. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!