Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek? (Bővebben lent. )

Mit tegyek? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, lány.

Van 4 tesóm, ebből 2 epilepsziás és egyéb betegségekben szenved.

Mivel én vagyok az, aki ha nincs itthon anya vagy nem ér rá valami okból, "tartom itthon a frontot", sok nyűg a nyakamba szakad, és sokszor már depressziós leszek.

Egy ideje nyugtatót szedek, van, hogy 9-10-et is, de nem érzek semmit ..

Depis leszek, minden idegesít, mindenkivel veszekszek, mindenkit eltaszítok magamtól, idegesít mások társasága, és egyszerűen semmi nem jó. Meg akarok halni.

A szüleim mindig azt mondják, hogy én nem lehetek fáradt, nem lehetnek problémáim, mert csupán 15 éves vagyok.

Ez nagyon rosszul esik, mert úgy gondolom, hogy kortól függetlenül mindenkinek lehetnek különféle problémái.

A húgommal (beteg), gyakran .. és mostanság egyre sűrűbben veszekszek, és a szüleimmel is egyre több vitánk van.

Komolyan már az öngyilkosságon gondolkozom, és ha nem félnék a következményektől, valószínűleg már megtettem volna.

Segítséget szeretnék kérni .. de nem szeretnék olyan válaszokat, hogy menjek el pszichológushoz, mert azt amúgy sem tenném meg ..

Kétségbe vagyok esve.

Légyszi csak normális válaszokat .. nem kell a gúnyolódás!



2014. jan. 11. 12:23
 1/2 anonim válasza:

Szia!


Igen,gyakran a család miatt eshetünk depresszióba,velem is ez a helyzet és sajnos egyenlőre nem tehetünk semmit.

Na ez a legidegesítőbb dolog amit a szüleim és ahogy írtad a te szüleid is mondanak,miből gondolják azt hogy egy tininek nem lehetnek problémái? Egy tini miért nem lehet ideges,fáradt? Jó,lehet hogy a felnőtteknek több gondjuk van de azért ezt még sem gonfolhatják.

Inkább örülniük kellene hogy segítőkész vagy,és tartod a frontot ha ők nincsenek otthon.

Az öngyilkosság egyenlő a gyávasággal szóval jobb ha nem gondolkozol ezen!!

Tűzz ki magad elé célokat,képzeld el az életed olyannak amilyennek szeretnéd ,hogy legyen és próbáld meg ezeket megvalósítani.Persze,ugyanúgy segíts otthon de ha olyan megjegyzéseket kapsz mint amit említettél nyugodtan kérdezd meg tőlük hogy miért gondolják ezt és azt is hogy nekik nem voltak problémáik amikor ők is ilyen korúak voltak?! Hidd el befogják látni hogy neked van igazad.De mivel nekik is nehéz ezért támogatnod kell őket..

Minden jól fog alakulni,ne a rosszra hanem a jóra a céljaidra gondolj!! ;)

2014. jan. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

"Tűzz ki magad elé célokat,képzeld el az életed olyannak amilyennek szeretnéd ,hogy legyen és próbáld meg ezeket megvalósítani."

Igyekszem ezt tenni, de ekkora nyomás alatt egyszerűen nem megy. És, hogy kérdezzem meg, hogy nekik volt-e ilyen problémájuk .. már milliószor megtettem, de akkor sem változik a véleményük.

És ezzel a hozzáállással a kapcsolatunk is egyre csak romlik, ahogyan a jegyeim is a suliban.

Mindig is jó tanuló voltam, de mióta vannak ezek a problémáim, egyszerűen nem tudok koncentrálni .. :s

Elég kétségbeejtő dolog.

És köszönöm a válaszod!

2014. jan. 12. 10:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!