Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan változtathatnám meg a...

Hogyan változtathatnám meg a rendszertelen, legkevésbé sem produktív életemet? Hogyan bírjam rá magam a tanulásra?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, most fogok érettségizni. Szörnyen lusta vagyok, ha nem tanulok valamire, akkor egyszerűen nem megyek be másnap az iskolába: nem vállalok felelősséget a semmittevésemért és kibújok a dolgozatok alól. Összesítve már öt hetet ellógtam a tanévből, nem tanulok semmit, nem sportolok, összevissza eszem, rengeteget alszom, rengeteget netezek. Undorodok az életmódomtól, de változtatni még nem sikerült rajta. Gondolkoztam azon, hogy írok napirendet, de nem tudom mennyire válna be. Szeretnék elkezdeni sportolni, illetve bevezetni valami új étrendet amire tényleg odafigyelek, stb.

Ti mit ajánlanátok? (főleg a tanulás-témával kapcsolatban)

18/L



2014. jan. 13. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:

A legnehezebb, hogy rálátsz ennek rossz mivoltára és elhatároztad, megváltozol: megvan! Ez komoly motiváló és erőt adó lépés. Készíts egy napirendet és próbáld ahhoz tartani magad! a netezést korlátozd napi félórára- meglátod mennyi időd lesz. És ha van napirend, és tartod magad kevesebb alvásidő is kell, ezt majd megfigyelheted.

1) napi 5 evés -közben semmi

2)10-kor vágd be a szundit -reggel magadtól korán fogsz ébredni

3) fuss egy kört reggeli előtt- ha meg tudod oldani

4) ha már megvannak az érettségi tételek: még iskola előtt egyet vegyél át (korán fogsz ébredni, ha 10 -kor már alszol)

5)a net tényleg 30 perc legyen -ezt önuralommal álld meg, ez függőség, nehéz lesz, de hamar látod az eredményét és az lelkesít. Ez iskola után, ebéd után félóra. Este NE a gép mellől menj aludni.

6) ne lógj többet, ez nehéz félév, de érdemes küzdeni, mert a hatása a következő 50 évre szól.

Mi szeretnél lenni? hova fogsz menni ?

2014. jan. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, köszönöm, hogy válaszoltál!! Akkor mindenképpen írok egy napirendet, és veszek egy naptárat, amibe beleírom, hogy mit kell megcsináljak az adott napon. Egyébként grafikus szeretnék lenni, valószínűleg ezért sem állok túl motiváltan a tanuláshoz mert tudat alatt eldöntöttem, hogy nem fontos, hogy jó legyen az érettségim, úgyis csak a rajztudásom kell majd (tudom, hogy ez szörnyű hozzáállás, tudom, mennyire fontos hogy jól sikerüljön). Kétségkívül a számítógép veszi el a legtöbb időmet.. :(
2014. jan. 13. 12:05
 3/3 anonim válasza:
Engem érdekelne hogy alakult az életed, volt haszna?
2021. ápr. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!