Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek erről a "félelmemről"?

Figyelt kérdés

Félek a jövőtől. Félek attól hogy rossz szakot választok az egyetemen (turizmus és vendéglátás) pedig kitűnő tanuló vagyok, félek hogy nem tudok majd elhelyezkedni. Félek hogy nem tudom megteremteni az anyagi biztonságomat, és félek hogy nem tudok magamnak önálló lakhatást (saját lakást) biztosítani.. Egyszóval jövőfóbiám van. Szerintetek hogyan lehetne ezt orvosolni? Hogyan tudnám megnyugtatni magam hogy mindent elérek majd az életben és hogy sikeres leszek? Valaki járt már hasonló cipőben?


L/18.



2014. jan. 20. 15:46
 1/2 Grim13 ***** válasza:
a félelem jogos de alaptalan, én is féltem a jövőtől sőt néha elkap a rettegés de az nyugtat meg hogy annyi minden változhat hogy felesleges aggódni! mindig elkezdem levezetni a dolgot és valahogy mindig a a legrosszabb kombináció rajzolódik ki de ilyenkor arra gondolok hogy " jó de ez csak az egyik verzió ... és ha így is alakulna akkor sem tudok mit csinálni majd rögtönzök" mi van ha az általad választott pálya telítődik, vagy csak simán a jövőben lezárnak minden határt és kitiltják a turistákat ... hajléktalan leszel ? dehogy is ... gondolj arra hogy akkor keresel egy kis pénzt ügyeskedsz és nyitsz egy vállalkozást ahol tudod kamatoztatni a tudásod ... vagy egy egészen más területen próbálkozol, eladod mindened bejárod a világot hazajössz és írsz egy sikeres "világkalauzt" utazóknak, szóval szerintem gondolkodásmódot kell váltani papíron mindenre 50-50 az esély vagy bejön vagy nem, ezért kár aggódni
2014. jan. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Egy időben én is így voltam. De aztán rájöttem, hogy azt kell csinálnom, amit szeretnék, és nem lesz gond. Ha úgy érzed, ezt szeretnéd, válaszd ezt. A munkahely miatt ne aggódj, ha minimum átlagos vagy, már van helyed.Ott szerzel tapasztalatot, és ki tudja, lehet pár év múlva már egy 100x jobb helyen fogsz dolgozni.
2014. jan. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!