Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ezek a "farm to fridge"...

Ezek a "farm to fridge" videók, valósak még a 2014-ban is? Tényleg ilyen körülmények között tenyésztik és ölik le az állatokat?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=nDLPma4DFX8 ,pl ez


amikor ilyet nézek, arra gondolok, hogy ezt minden húskedvelő embernek látnia kell..


mikor mondom szüleimnek, hogy nem kell minden nap húst enni, akkor csak az a válasz rá, hogy akkor mit egyenek...annyira szeretnék ezen változtatni már évek óta-nem eléggé, tudom- úgy érzem, hogy ezzel a helyzettel nincsenek tisztában, mikor megeszik a rántott húst az asztalról



2014. jan. 24. 01:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
hanyadik perc hanyadik mp t nézzük? másfél órás filmre nem mondanám videó:D
2014. jan. 24. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
2014. jan. 24. 10:27
 3/17 anonim ***** válasza:
48%
Amíg nem volt YouTube és nem kerültek fel mindenféle videók, ugye, nem ágáltál a húsevés ellen? Nem mindenhol kerülnek ilyen körülmények között az asztalra a hústermékek.
2014. jan. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
de mindig gondolkodtam rajta, sosem tartottam normálisnak, hogy valaki más megcsinálja valamilyen módon, én meg megeszem
2014. jan. 24. 10:47
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát én speciel már akkor, amikor nem hogy youtube, de internet se volt, véletlenül betévedtem egy vágóhídra. Az az élmény azóta is kísért....
2014. jan. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Valósak, sőt ma is rendszeresen kerülnek nyilvánosságra leleplező felvételek. Németországban pl. még a tv-ben is bemutatják az ilyen felvételeket, nem úgy mint itthon. Az állattartásban is vannak lelkiismeretesebb és csak a haszonra hajtó gazdák. Falun is lehet térdig érő szarban tartani egy állatot, az sem garancia egy "jobb életre".

De nagyüzemi körülmények között nem sok mozgástere van a telepvezetőnek vagy az állatorvosnak sem. Ott a lényeg, hogy minél kevesebb költségráfordítással, minél többet nyerjenek az állatokon. Ez azt jelenti, hogy sokan vannak kis helyre zsúfolva, extrém tej vagy tojástermelésre és extrém gyors növekedésre szelektálják őket. A szűkös tartás miatt pedig megcsonkítják őket (szarvkiégetés, csőrkurtítás, faroklevágás, fogak lereszelése stb....). A nagy állattartó telepeken az állatok nem mehetnek ki, soha nem látnak napot, még ablak sincs. Szóval ahhoz, hogy a "haszonállatok" szenvedjenek, nem kell feltétlenül, hogy valaki bántalmazza őket. mert már önmagában a tartási körülmények is felérnek a kínzással.

Húst nem kell minden nap enni. Sőt, akár hús nélkül is lehet egészségesen élni. Egyre többen vannak ma már, akik nem akarnak részt venni abban, hogy miattuk így éljenek az állatok.

2014. jan. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Akkor a vadhússal ugye nincs problémád, amit nem tartanak semmilyen farmon, hanem rendesen lelövik az erdőben?
2014. jan. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A vadászat sem fér bele nálam. A mai vadászatnak már semmi köze a létfenntartásért folyó vadászathoz; amikor akkor öltek ha muszáj volt, és annyit, amennyit muszáj volt. És tisztelték az állatot, és az életét.
2014. jan. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Sőt, Németországban rendszeresen bemutatnak hamisított felvételeket is, lásd a Négy Mancs nevű marketingbanda tevékenységét. Az ilyen lejárató filmek mögött is jól felfogott üzleti érdek van.
2014. jan. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Igen ez van, nem tudom mi ezen a meglepő, ez a fejlett civilizációnk.
2014. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!