Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ezek a "farm to fridge"...

Ezek a "farm to fridge" videók, valósak még a 2014-ban is? Tényleg ilyen körülmények között tenyésztik és ölik le az állatokat?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=nDLPma4DFX8 ,pl ez


amikor ilyet nézek, arra gondolok, hogy ezt minden húskedvelő embernek látnia kell..


mikor mondom szüleimnek, hogy nem kell minden nap húst enni, akkor csak az a válasz rá, hogy akkor mit egyenek...annyira szeretnék ezen változtatni már évek óta-nem eléggé, tudom- úgy érzem, hogy ezzel a helyzettel nincsenek tisztában, mikor megeszik a rántott húst az asztalról



2014. jan. 24. 01:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"..Sőt, Németországban rendszeresen bemutatnak hamisított felvételeket is, lásd a Négy Mancs nevű marketingbanda tevékenységét..."


Itt élek, úgyhogy ezt a kijelentésed csak cáfolni tudom. Az általad említett Négy Mancson kívül pedig itt még vagy 7 nagyobb állatvédő/állatjogi szervezet van, akik haszonállatok érdekeivel is foglalkoznak. A Négy Mancs ellen otthon a húsipar szándékosan indított lejárató kampányt (amiről egyébként később bíróság mondta ki, hogy hazugság), mert beleköptek a levesükbe.

Persze aki nem olvas utána, nem él benne, vagy soha nem járt állattartó telepen, vágóhídon, azt könnyű megvezetni hamis információkkal.

2014. jan. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Pontosan melyik bíróság milyen ítéletéről van szó, és hol lehet utánanézni?

Én egyelőre csak folyamatban levő pert találtam ( [link] meg olyan aktivistát, aki még a közjegyzőnél is hamis személyi adatokat ad meg, meg olyan közjegyzőt, aki gyanúsan módosítgatja a saját iratait, és nem ellenőrzi a folyamodó személyazonossságát ( [link]


Ez az ügy egyáltalán nem fekete-fehér, biztos, hogy létezik állatkínzás is, és biztos, hogy ebből nem lehet úgy általánosítani, ahogy a kérdező tette.

2014. jan. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Pl. itt olvashatod a végzést:

[link]

"..A beszerzett adatok alapján azonban az előzőekben kifejtett körülmény fennállta nem volt megállapítható, az Alapítvány a vizsgált magatartását általános – nem gazdasági jellegű – céljaival egyezően saját maga tervezte meg és folytatta, annak nem valamely áru értékesítésének elősegítése – akár a mások áruinak ellehetetlenítése útján – volt a célja, hanem az állatok védelmének előmozdítása. Tevékenységét az alapító okiratának megfelelően az ott megjelölt közhasznú célból, az állatvédelem ügyének előmozdítására, nem profitorientált jelleggel végezte.."



Erről itt is írnak [link]


És a saját oldalukon is megjelent, [link] mivel a legtöbb magyar lap szándékosan nem tette közzé az eredményt.


Tehát a tőled idézett vád: "Az ilyen lejárató filmek mögött is jól felfogott üzleti érdek van..." a Négy Mancs esetében a libákkal kapcsolatban tisztázódott. Persze a Baromfi Termék Tanács és mások, akik az állatok kizsákmányolásából húznak hasznot még jó pár pert a nyakukba akasztottak, nem mindegyik zárult még le.


"...meg olyan aktivistát, aki még a közjegyzőnél is hamis személyi adatokat ad meg..."


A Marcus Müller név egy felvett név. Azonban egy nyilvánosság előtt vállalt névről beszélünk. Ő ezen a néven nyilatkozik a televízióban is, tehát abszolút mértékben összekapcsolható az ő személyével, és nem titkolja. Ezt, és csak egy levelezési cím megadását gyakran használják az állatjogi/állatvédő aktivisták, mivel rengeteg fenyegetést kapnak, és nyilván nem szeretnék, ha minden nap a házuk előtt várnák őket baseball-ütőkkel, vagy a családtagjaikat molesztálják. A hatóság elől ez nem jelent kibúvót. Ezt a magyar média állítja be, mint okirat-hamisítást, csalást stb.


"..Ez az ügy egyáltalán nem fekete-fehér, biztos, hogy létezik állatkínzás is, és biztos, hogy ebből nem lehet úgy általánosítani, ahogy a kérdező tette..."


Azt nem állítom én sem, hogy nincsenek szervezetek, akik üzleti lehetőséget látnak az állatvédelemben.

Nyilván általánosítani sem lehet, hogy minden állat nagyon szenved. De azt be kell ismernünk (ha kicsit is bele tudjuk képzelni magunkat a helyükbe), hogy természetes igényeiket egy több ezer állatot tartó zsúfolt telepen nem lehet kielégíteni, és nem is akarják, hiszen akkor nem keresnének rajtuk egy vasat sem.

2014. jan. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, legalább is EU szinten van állatvédelmi törvény, amiben pontosan le van írva a nagy létszámú állatnevelő telepeken milyen feltételeknek kell megfelelni.Ha van törvény, kell lennie felügyeleti szervnek, akik ellenőriznek, betartatnak, bezáratnak, stb.

Mindezek mellett mindig voltak a törvény alól elbújók. És sajnos lesznek is.

2014. jan. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

kellemes olvasást:

[link]

2014. jan. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Történt, hogy egy kis falu szélén egy furcsa nyílt udvarra léptem, amikor az udvar végén álló ház ablakából különöskék villanásokra lettem figyelmes. Az állatokat akkoriban már elektromos ütéssel kábították, vagy bénították le mielőtt szügyön szúrták. Erre az első percben még nem gondoltam, csak aztán értettem meg, mik azok a fények... Ahogy közelebb értem, határozottan disznók visítását lehetett hallani. Már majdnem egészen a szűk, kopár beton-tornáchoz értem, amikor egy, addig alig feltűnő ajtó hirtelen kivágódott, és egy félelmetesen nagy darab, kövér sertés tört utat magának. Visítva kirontott, és menekülni próbált. Pár pillanat múlva egy melák nagy ember jött utána, az eredetileg fehér de mindenhol vértől áztatott műanyag kötényében, és egy hatalmas böllérkéssel a kezében. A disznó csaknem engem is fellökött, amint elkeseredetten igyekezett menekülni, de rossz irányba indult: az udvar vége felé, ahonnan nem volt tovább útja. A mészáros láthatóan nem sietett. Szép komótosan magához vett egy kb 1 méter hosszú nyelű, éles acélfejű pörölyt, olyasfélét, mint régen a kovács-kalapácsok voltak, csak ennek keskenyebb és hosszabb volt a nyele. Közben észrevettem, hogy abból a disznóból ömlik a vér. Nyilvánvalóan megpróbálták már ledöfni, de elsőre nem találták el a szívét, mire ő rémületében kiszabadult valahogy. Szédelgett a vérveszteségtől, és teljesen össze volt zavarodva, de az életösztön hihetetlenül erősen élt benne. A böllér várt még egy darabig, amíg a disznó megáll és kissé megnyugszik, majd odalépett hozzá, és gumicsizmájában a földre lökte. A hatalmas állat inkább az oldalára szédült keserves röfögések közepette, mint eldőlt. Az ember ezután fogta a hosszú nyelű kalapácsot, vett egy nagy lendületet, és teljes erővel lesújtott a disznó fejére. Amaz csak vonaglott, és ismét felvisított a gumicsizma alatt. Újabb pörölycsapás, és a disznó az utolsó erejét összeszedve próbált szabadulni, de ebből csak tehetetlen kapálódzásra és visításra tellett tőle. Kapott egy újabbat a fejére, amitől még mindig visított és horkantott, miközben összefosta magát. A negyedik pörölycsapás úgy találta el a fejét, hogy hangos reccsenéssel betörte a koponyáját. Durva, hideglelős hangja van a koponyacsont bezúzásának. A szerencsétlen állat orrából sugárban ömleni kezdett a vér, -- így múlt ki végre.



Na ez volt az első konkrét olyan élményem, ami egy jó időre elvette a kedvemet a húsevéstől. Már az tiszta bizarr volt, ahogy utána visszajött felém a mészáros, vértől csöpögő késsel a kezében, (valamelyik disznónak közben még megadta a kegyelemdöfést,) és kedvesen mosolyogva megkérdezte, miben is segíthet...

2014. jan. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Zolly


én pont az ilyenek miatt akarom mérsékelni a húsevést ameddig le nem tudok vele állni, csak szüleim annyira nyomatják a húsevést, hogy ekkora "ellenerővel" nehéz bírni hosszútávon


21. század pont arra adna lehetőséget, hogy legalább annyi tisztelet legyen az emberben a haszonállatok iránt, hogy ha már kizsigerelik őket, ne fájdalmasan kelljen meghalniuk :\

2014. jan. 25. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!