Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti is sokszor halljátok azt...

Ti is sokszor halljátok azt otthon, hogy "több pénz kellene", "régen sokkal jobban ment", "nincs elég pénzem" stb?

Figyelt kérdés

régen tényleg jobb volt, míg nem ez volt..de akkor más idők jártak


ti, hogyan viszonyultok a helyzethez?



2014. jan. 29. 01:24
 1/9 anonim ***** válasza:

nem orulok neki de mit tehetnek?

:/

amit akkor szulom megtehetett a fizetesbol, min 5x eset kene keresnem.

2014. jan. 29. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Régen mikor? :)


Az tény, hogy a reálbérek csökkentek a 2006-os csúcshoz képest, de nem jelentősen. Szerintem most jobb, sokkal fejlettebb világban élünk, mégha valamivel szűkösebben is.


Azt hogy "Nincs elég pénzem" mindig fogod hallani, mégha a világ leggazdagabb embere is vagy :)

2014. jan. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nagyon lehangoló folyton a sok hülye panaszkodást hallgatni, az ember akaratlanul is pesszimista gyökérré válik. Én kiskoromtól hallgatom, most 20 éves vagyok, de azon kaptam magamat, hogy pont olyan lettem mint a szüleim. Nekem az egész rokonságom (közvetlen környezetem ilyen). Múltkor keresztanyámmal és az unokabátyámmal mentem bevásárolni, egész végig a pénzen vitatkoztak (oda-vissza 2 óra). Ahogy írtam én is teljesen ilyen lettem, most próbálok minél előbb a saját lábamra állni és elmenni innen.
2014. jan. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3#


én ha nem is kiskorom óta, de egy olyan jó 4-5 éve hallom ezt, hogy nincs elég pénz..néha olyan jó lenne kisebb házban élni, aminek kisebb a fenntartási költsége, és akkor nem kéne ezt hallgatni


2# édesapám olyan helyen dolgozott 4-5 éve amire nagy hatással volt a gazdasági válság és azóta van ez a nincs pénz helyzet, mert ki is tették a munkájából és azóta mást dolgozik, nyilván kevesebbért..


ezek pont abban erősítenek meg engem, hogy ha én nekem lesz majd pénzem akkor pont nem a nagy ház meg autóra fogom költeni, hanem arra, hogy élhessek úgy ahogy szeretnék..persze annyira nincs nagy gáz most sem, de lelkileg fárasztó hallgatni ezt a "nincs pénz" állapotot

2014. jan. 29. 12:25
 5/9 anonim válasza:

Sajnálom apukád, anno engem is rosszul érintett a válság kirobbanása, de most valamivel jobb (lenne, ha nem kéne plussz egy főt eltartanom :D).


A mostani hozzászólásodat olvasva viszont picit változtatnék a válaszomon, nem így értelmeztem a kérdésed. Szóval visszautalva arra, hogy a pénzből sose lesz elég, azt hiszem te is azt akarod mondani, hogy nem jól osztjuk be a pénzünk, és tulajdonképpen túlságosan anyagiasak vagyunk?


Azt gondolom, tudatosabban kellene költekeznünk. Amire nincs feltétlenül szükség, azt ne vegyük meg. Tanuljuk meg beérni a minimummal, ami marad, azt meg tegyük félre, illetve persze egy kis kényeztetés belefér :) Szóval nagy házat én sem vennék, de vagyok annyira hedonista én is, hogy jó éttermekben egyek. (Nem mintha futná mostanában bármelyikre is :D)

2014. jan. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mond, anyám is egy drámagyár. Tény, hogy rosszabb a helyzet mint régen, de korán se annyira gáz mint amennyinek beállítja. Vele csak arról lehet beszélni hogy milyen sanyarú az élet. Szeretem, de agyf*×zt kapok már tőle. Olyan negatív. Borzasztó hálás vagyok az égnek hogy végre elszabadultam otthonról. Sajna szülők, úgyhogy 18 év alatt majmoltam tőle annyit hogy most én is a negatív gondolkodással küzdök. :D


Amúgy nem a pénzel van a gond. Ez csak panaszkodási hajlam. Élvezi hogy szenvedhet és hisztizhet. Azért a pénz mert azt mindenki megérti. Mindenkihez közel áll a téma. Beszélhet a vesekövéről is, de azzal kevesebb együttérzést és figyelmet facsar ki az áldozatokból :)

2014. jan. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Régen minden jobb volt!


Nem volt személyi jövedelem adó (SZJA), nem volt általános forgalmi adó (ÁFA), nem volt parkolási díj, nem volt autópálya díj, nem volt kamatadó, nem volt készpénzfelvételi díj, nem volt számlavezetési díj, nem volt szemétdíj, nem volt "Magyarország jobban teljesít = kolbászból a kerítés, duma", és még nem volt sok minden amit ma kizsákmányolásnak nevezünk.

2014. jan. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
2014. jan. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gyurcsánsátán bölcs tanácsát a bölcsebbek meg is fogadták, és el is mentek az országból.
2014. jan. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!