Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van valaki még így? Leragadtam.

Van valaki még így? Leragadtam.

Figyelt kérdés
Jobb dolgom nem lévén rákerestem Facebookon a régi ismerősökre, osztálytársakra, mi van velük. Látom sokan elköltöztek otthonról, megházasodtak, néhányuknál gyerek is született vagy majd hamarosan fog, dolgoznak, mennek szanaszét az országban nézelődni, sok helyen járnak, barátkoznak, élik az életüket. Ezzel szemben én leragadtam a 7-8 évvel ezelőtti szinten. Még mindig otthon lakom, barátok nincsnek és nem nagyon akarnak lenni, barátnő még a láthatáron sincs mint ahogyan munkahely sem. Semmi spórolt pénzem nincs, nem tudok kezdeni magammal semmit. Csak élek ahogyan sodor az élet, mint ahogy egy falevelet sodor a szél, aki beletörődött abba, hogy a szél az úr és nem ő maga irányít. 23/F

2014. jan. 29. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan érezzük így, ez nem egyedi probléma. Nem biztos, hogy nem valós, de nem egyedi. :)

Nekem is vannak barátaim, ismerőseim, akiket irigylek, hogy most végeznek az egyetemen vagy már dolgoznak, eljegyezték őket, megházasodtak, gyereket terveznek. Próbálom azzal nyugtatni magam, hogy nekem is megvan a saját tempóm, más, mint az övék, de valamerre haladok. (Épp befejezem a szakmámat aztán megyek is továbbtanulni, vizsgázok, tervezem, hogy ha összejön akkor elköltözök albérletbe, egyetem mellett már tudok vállalni diákmelót, stb)


Nem kell másokhoz mérni magad, szerintem a lényeg, hogy neked a saját kis életedben legyen valami terved. A semmittevés, tétlenség a leglehangolóbb érzés a világon. Küzdeni kell vele. Mindig legyen egy apró cél előtted (ez persze nem elég: tenned is kell érte). Ha nem is sikerül, nem akkor és úgy, ahogy szeretnéd, maga a terv már pezsdítőbb a csodavárásnál.


Fel a fejjel!

És még valami, én nem vagyok szakember, sem orvos, sem pszichológus, de azt tudom, hogy nekem akkor kellett elmennem pszichológushoz, amikor pontosan ez az érzés hatalmasodott el rajtam, amit leírtál. Ő sem mondott mást nekem, csak hogy értékeljem magam, tudjam, miben vagyok jó, és igazítsam ahhoz az élettel kapcsolatos elvárásaimat. De ezt az ember egyedül nehezen gondolja végig. Visszajelzés kell. Ne félj erősebb segítséget kérni, ha úgy érzed, szükséged van rá!


Sok sikert és erőt neked. :)

22/L

2014. jan. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is 23 éves vagyok. Pont tegnap láttam a neten az egyik lányt még az osztályomból, és még kérdeztem is magamtól, hogy mi van már ez is szülni fog? :) De még mindig több az aki nem szült, megházasodni talán egy-két ember házasodott, sokan elmentek. Én is el készülök menni, de elég ideg szokott elfogni mikor látom, hogy már boldog boldogtalan elkotródott innen, én meg még mindig itt vagyok.
2014. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 dani900 ***** válasza:

23 éves otthon élő klub :D

Én is jöhetek?


Csak annyit akarok hozzáfűzni, hogy ha valaki ilyenkor el tud költözni, meg utazgatni, az vagy nagyon jól keres, vagy anyuci, meg apuci pénzeli. És ez igaz a főiskolára is.

Napi 10 órát dolgozom, van más bevételem a munkán kívül is, és mégsem tudok elköltözni, mert akkor vagy nullára jönnék ki, vagy mínuszra.


Bár, az szar érzés, ha nem te irányítod az életed, de ennyi idősen nem okolhatsz már mást ezért, csak magadat.

Ha le tudtál menni ilyen mélyre érzelmileg, akkor ki is tudsz jönni, csak tenni kell érte.

2014. jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy hazudtam, mert csak leszek 23 :)de remélem azért kötetek maradhatok :D
2014. jan. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
köztetek
2014. jan. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!