Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok senkivel...

Miért nem tudok senkivel szemét lenni?

Figyelt kérdés
Komolyan valahogy senkit sem tudok megbántani és szemét lenni. Nem is nagyon akarok, de néha nem ártana. Vannak emberek, akik elég gyökerek, borzalmasan néznek ki, nem törődnek magukkal vagy egyszerűen csak idegesítőek és hülyék. Mindig mindenki piszkálja őket, kiközösíti őket. Nekem ez nem megy. Én mindig kedves vagyok velük is. Az más kérdés, hogy magamban mit gondolok.. megtartom magamnak a véleményem. De emiatt ők folyton azt hiszik, hogy én a barátjuk vagyok vagy az akarok lenni.. pedig nem. Egyszerűen csak nem piszkálom őket, ha kérdeznek vagy kérnek valamit, segítek stb. Egy csomószor engem is piszkálnak azért, mert azt hiszik, hogy ezeknek a szerencsétleneknek jó barátjuk vagyok, pedig nem igaz, nekem is ugyanúgy megvan róluk a véleményem, csak nem vágom hozzájuk és nem beszélem ki őket..
2014. febr. 4. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Igazi magyar vagy baratom tenyleg tudod,hogy sokan lenezik kikozositik oket es meg Te is bantani akarod oket milyen dolog ez ember szegyeld magadat nem ,hogy segitenel nekik meg belejuk is akarsz rugni! Hala istennek,hogy jo geneket orokoltel es nem vagy ra kepes!
2014. febr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én nem akarom bántani őket, ezért nem is teszem, de nem akarom, hogy emiatt még engem is piszkáljanak. Márpedig ez van.. Ha segítek nekik és kedves vagyok akkor én is ugyanúgy egy gyökér leszek a többiek szerint. De nem segíteni nekik meg nem tudok, illetve tudok, de akkor meg rosszul érzem miatta magam. és ez már megőrít.
2014. febr. 4. 21:07
 3/4 anonim ***** válasza:
erősítem az érdeklödőőőőőőőőőőő válaszát! az emberekbe nem belerúgni kell hanem segíteni rajtuk!
2014. febr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok. Gimiben én is mindenkivel jóban voltam, és a kiközösített, vagy furcsa osztálytársaimmal is normálisan viselkedtem, ami az általad is említett hatást váltotta ki. A többiek meg mindig hitetlenkedve kérdezgették, hogy mégis miért bírom őket, meg róluk kérdezősködtek, amikor én se tudtam sokkal többet róluk. Ekkor mindig jött, hogy "Ja azt hittem, hogy nagy haverok vagytok!" Hát nem, csak nem rúgok bele a földön fekvőbe, hanem inkább segítem. 4 év alatt 2 ilyen furcsa szerzettel végül tök jól összehaverkodtam, és bevontam a őket a közösségbe, és végül a többiek is megszerették őket, mert rájöttek, hogy csak azért voltak furcsák, mert mindig annak tartották őket, és így soha nem tudtak kibontakozni. Viszont volt egy gyerek aki végül engem is "kicsinált". Nagy megpróbáltatás volt elviselni. Ő úgy volt furcsa, hogy azt hitte, hogy menő, és ez a kombó halálos. A kérdésedre visszatérve, szerintem neveléssel függ össze, illetve a tapasztalataiddal. Ha mondjuk volt, hogy valami miatt bántottak téged, akkor az neked sem esett jól, és arra emlékezve szolidaritásból te direkt máshogy viselkedsz, mint ahogy a legtöbben. Példa:Megver egy gyerek téged, akkor te megversz egy nálad kisebbet, ezzel dominálva, és így megy a körforgás. Azt kívánom, hogy maradj ilyen, és szerezz sok nem átlagos barátot is.
2014. febr. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!