Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen életre számítsak és...

Milyen életre számítsak és milyen reális célokat tűzzek ki magamnak ha jelenleg úgy érzem, sehol sem tartok az életben?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni. Továbbtanulás előtt állok, 18 éves vagyok. Mióta az eszemet tudom, sosem voltam magabiztos, az emberekkel való kapcsolatteremtés és kommunikáció pedig mindig is problémát okozott. Utánaolvastam, és a tüneteim leginkább a szociális fóbiának felelnek meg. Emellett foglalkoztat az öngyilkosság gondolata, de nem azért, mert meg szeretnék halni, csak mert azt akarom, hogy az emberek komolyan vegyék a problémámat, amit most csak "furcsaságnak" vagy félénkségnek gondolnak. Szóval talán depressziós is vagyok. Semmi kiemelkedő tehetségem nincs, és kevés tapasztalatom van az életről, sok mindenből kimaradtam az elmúlt években.

A kérdésem az lenne, hogy ti mit tennétek a helyemben? Szeretném tiszta lappal indítani az életemet új emberekkel, új környezetben, de nem tudom, hogy működni fog-e a tervem. Helyezzek nagy célokat magam elé, és kényszerítsem magam bele olyan helyzetekbe, amiktől egyértelműen félek és nagyon nehezen fogom tudni megcsinálni azokat? Sikerülhet elérni az álmom? Vagy elégedjek meg a kis dolgokkal az életben, és inkább ne kockáztassak hanem fogadjam el, hogy én ilyen vagyok és a félelmeim győztek?


2014. febr. 9. 11:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Miután meghalsz, azután nem sok értelmét fogod látni, hogy komolyan vesznek e vagy sem.
2014. febr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!