Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ki okos? A kérdés nagyon...

Ki okos? A kérdés nagyon egyszerűnek tűnik, de ha az ember elgondolkodik rajta akkor már is nehéz. Én már 3 napja keresem rá a választ.

Figyelt kérdés

Kérdés apropója:

18 éves vagyok és az osztályban sokan mondták rám, hogy okos vagyok, ami nem igaz én úgy érzem, hogy az alapműveltséget sem tudom. Mikor elkezdtem ezen gondolkodni, hogy ki okos az első kérdésem magamhoz az volt, hogy én kit találok okosnak és miért. Arra jutottam, hogy a nálam jóval többet tudó tanáraimat, (nem mindet) okosnak találom. Azokkal a tanárokkal akikkel már annyira jóba vagyok, hogy tegező viszonyban vagyunk, tudom róluk, hogy ők nem tartják magukat okosnak. Így arra jutottam, hogy az ember a nála lévő okosabb embert tartja okosnak, mert magához viszonyít.

Egyik tanárom azt mondta, hogy ki milyen belső tulajdonságokkal rendelkezik azt mindig ismerőseik véleményén alapszik, de ez a saját példámból adódóan nem igaz.

De akkor még is ki az okos ?


2009. dec. 10. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ezen már nem kevésszer gondolkodtam, és arra jutottam, hogy rám is sokszor mondták, hogy okos vagyok, elgondolkodtam rajta, és annyira okosnak nem tartom magam, mint hogy azt mennyien gondolják, de ők a saját szemszögükből nézik, én meg a sajátomból. Nekem megvan az alapműveltségem, de ez nem jelenti azt, hogy okos is lennék. Mondjuk egy idő után belegabalyodik az ember, úgyhogy úgy fogom fel a dolgot, hogy okosabb vagyok, mint némely ember(nek tűnő)társam, akik még gondolkodni sem tudnak.
2009. dec. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Van eszesség - a logikus gondolkodáshoz pl., műveltség, ami nagy lehet, bölcsesség az élet dolgaiban.

Okos szerintem az akinek úgymond "józan paraszti esze" van. Jól látja a dolgokat, tisztán. Okos lehet egy ötéves is, meg egy négy osztályt végzett idős bácsi is.

2009. dec. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szorgalmas,nagytudású emberek sokszor épphogy nem okosak,csak ezzel kompenzálnak.
2009. dec. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat !


1. Hozzászóló: Közös, hogy én is okosabbnak tartom magamat, mint ők de ettől még nem vagyok okos.

2. Hozzászóló : Ezen már én is gondolkodtam, de te a bölcsességről írsz szerintem ami nem az okosság. pl : Ghandi

2009. dec. 10. 20:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Mit tartasz "okosságnak"? Van a lexikális tudáa, avagy a műveltség. Bizonyára a tanáraid ebből a szempontból okosak. De lexikális tudása egy számítógépnek is van. Ami szerintem igazán számít, az a problémamegoldó-képesség vagyis az intelligencia. Azonkívül jó, ha mindenen elgondolkozik az ember és mindent megkérdőjelez. Rengeteget fejlődött az emberiség, amikor egy bizonyos ember elkezdett egy olyan alapvető és addig soha meg nem kérdőjelezett dolgon gondolkodni, hogy miért esnek lefelé a dolgok. És tette ezt egy olyan korban, amikor ezért még mindenki hülyének nézte, és olyan ismeretek szereztünk általa, amire az egész mai fizika épül.

Érdemes szerintem külső szemmel nézni a dolgokat. Amit most mi "iraki háborúnak" hívunk, azt egy földönkívüli, aki nem ismeri az emberi fajt, bizonyára valahogy úgy jellemezné, hogy egy csapat ember megöli rengeteg fajtársát, azért mert egyszer valaki húzott egy vonalat a sivatagban, és nem tudják eldönteni, hogy "kié" a terület.

2009. dec. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

17/f

J.

2009. dec. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha buta, műveletlen emberekkel vagyok körül véve, akkor okosnak érzem magam, de ha okos emberekkel vagyok körül véve, akkor lapulok, butának érzem amgam. Logikus? Tehát nézőpont kérdése.
2009. dec. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A lexikális tudást véleményem szerint az embereknél kell nézni, igaz, hogy 1 számítógépnek is lehet, de még 1 könyvnek is de az nem élőlény.

2009. dec. 13. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!