Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A kérdés nem provokáció!...

A kérdés nem provokáció! Szerintetek hány roma származású diplomás ember van ma Magyarországon? Poénkodók kíméljenek!

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem sok, de szerintem nincs sehol ilyen típusú kimutatás.
2011. júl. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ebben a cikkben 0.2%-ot említenek, ami ha 900 ezer romával számolunk, akkor 1800.

Csakhogy a cikk közel tízéves. Azóta általában emelkedett mindenhol a diplomások aránya.

Én 5 diplomás romát ismerek, és 3-at, aki épp tanul. Ez mindenképpen magasabb arány a cikkben említettnél, mert 4 ezer romát kéne ismernem, ha állna még a 0.2%-os arány. De szerintem összesen nem ismerek annyi embert :D

2011. júl. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kevés.

Kár hogy erről nem szabad statisztikát készíteni.

2011. júl. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Negatív diszkrimináció lenne, azért nincs ilyen.
2011. júl. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Régebben olyan számokat mondtak hogy 10,000-ből 1. Csak az nem ugrik be hogy egy jár egyetemre, vagy egy diplomázik le sikeresen, úgyis-úgy is alacsony a mutató.

Manapság, amikor egy pogácsát is felvesznek Bsc-re, szerintem javult az arány, legalábbis én 5-10 emberrel találkoztam már egyetemen.

Nem feltétlenül a hülyeségről szól az alacsony részvétel, aki be akarna jutni, az be tudna jutni. Csak hát hiába vagy egy államin, fizetni az egyéb dolgokat rendesen ki kell, és elég kevés családról lehet elmondani hogy megtehetik (még ha a kurucok szerint ez úgysem úgy van).

2011. júl. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Félig roma származású vagyok.

A családom roma fele diplomás,nagypapámtól kezdve sok unokatestvéremig.

A magyar részen pedig 1db diplomás van.(létszámban ugyanannyian vannak pedig szinte)

Én pedig félúton vagyok diploma felé :)

2011. júl. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van pár, amelyik tényleg akarja, az ugyanúgy elérheti.
2011. júl. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!