Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Semmi motívációm az élethez....

Semmi motívációm az élethez. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sokszor gondolkozok az öngyilkosságon..Már odaáig jutottam,hogy nem érdekel az iskola,a tanulás a jegyeim is egyre rosszabbak és valahogy nem izgat. A tanárok is észrevették. Folyton rossz kedvem van és sírok ez megy már egy fél éve nem találom semmibe se a boldogságom. Ha barátaimmal vagyok jó kedvem volt csak szinte mindenki elhagyott. semmi indok nélkül csak kisétáltak az életemből. 2 legjobb barátnőmet egy hónap alatt elvesztettem. Ők jelentették nekem az egész világot és most magamra vagyok hagyva. Van pár barátom de ők nem olyanok,hogy bármikor hozzájuk fordulhatok és mindent meg beszélhetek velük. Itthon se jobb a helyzet a családom észre se veszi hogy milyen rossz kedvem van igazából sose beszélgetnek velem és ezt meg is jegyzik hogy milyen csendes vagyok,pedig én próbálok társalogni velük de úgy érzem nem figyelnek rám és csak egy két szóval válaszolnak. ezeken kivül szerintem semmibe se vagyok tehetséges mindent elbénázok. hogyan változzak meg? 17/L-

bocsi ha hosszú lett csak ki szerettem volna írni magamból!



2014. febr. 24. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Pszichiáter.
2014. febr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kezdj elölről mindent. Gondold végig mit csináltál rosszul és mik vezettek ahhoz, hogy ilyen állapotba kerülj. Ha egyedül érzed magad, akkor keress új barátokat, lehetőleg olyan embereket, akik megértenek teljesen. A boldogságod kulcsa te vagy, megvan minden képességed hozzá, csak tenned is kell érte. Az öngyilkosságon meg ne gondolkozz, nem azért születtél, hogy feladd, okkal jöttél világra. Az élet szép is lehet. :)

Sok emberre jó hatással van, ha önkéntes munkát végez, ahol segíthet más embereknek, vagy akár az állatok társaságát is keresheted, csodákra képesek. :)

Vagy ha csak beszélgetni szeretnél, írhatsz is nekem, én is voltam régen "hasonló" helyzetben, és amúgy is szeretek segíteni másoknak. :)

2014. febr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Depresszió. Pszichológus ajánlott. Ha pesti vagy, jöhetsz önsegítő körbe.

Olvasd el ezt:

[link]

2014. febr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pedig jobb ha minél előbb hozzászoksz, vagy elfogadod, hogy az életben csak 1 biztos pont van, az pedig a halál. Eddig senkinek se sikerült elkerülni.


Mindenkit elveszíthetsz magad mellől, a barátaidat, ismerőseidet, családodat, férjedet, gyerekeidet, kutyádat, macskádat.


Minél előbb elfogadod ezt, és nem veszed a szívedre annyira, annál jobb és könnyebb lesz hátralévő életed.



Nem motiváció kell, meg boldogság. Ezek mind mind a mai korosztályba belé nevelt baromságok, amivel rá lehet venni őket a fogyasztásra. Ha párod van akkor az óvszer meg fogamzásgátlót veszed, ha egyedül vagy, akkor meg a társkeresőkre, egyéb közösségi programokra fizetsz. Magyarul csak vásárolsz, mert azt hiszed, hogy attól boldog leszel.

2014. febr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat!!sokat segítenek
2014. febr. 25. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!