Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ezt mivel lehet magyarázni?...

Ezt mivel lehet magyarázni? (Több leírásban)

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy egy tárgy elvesztése, néha sokkal jobban fáj, mint egy ismerős elvesztése (nem halálra gondolok).. Az is feltűnt, hogy ha azt látom, hogy mondjuk valaki egy használati tárgyat üt szét, vagy rúg bele, akkor sokkal szomorúbb leszek, mintha azt látnám, hogy 2 ember veri meg egymást. Valahogy úgy tekintek a tárgyakra, mint tehetetlen ártatlan élőlényekre, akik legbelül sírnak, mikor bántják őket.. Pszichológusra lenne szükségem? Egyáltalán mitől van ez, és mi ez?

2014. márc. 9. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Régen a görögöknél is úgy gondolták egyesek, hogy minden él, hülozoizmusnak hívják. Azzal nincs semmi baj, ha rosszul esik látni az értelmetlen pusztítást, a baj csak az, ha viszont nem baj számodra a növények, állatok és emberek pusztulása, sérülése, fájdalma.
2014. márc. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igazából, minden pusztítás, amit ember okoz bánt. A növény kitépésétől is elszomorodok, vagy az pici gyenge madár kínzásától... Inkább úgy mondom, hogy a tehetetlen dolgok ok nélküli gúnyos bántásának látványa fáj nagyon.
2014. márc. 10. 16:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el Daniel Quinn Izmael c. könyvét.

Bár ez nem a hülozoizmusról szól. De ha ilyen érzékeny lélek vagy, akkor biztos tetszeni fog.

De ajánlom a buddhizmus tanulmányozását is, az szintén megérinthet téged, hiszen az áhimszá - a nem ártás egy fontos tényezője a tanításoknak. És ez a nem ártás ugyan első sorban a tudatos lényekre vonatkozik, de másodsorban minden oktalan pusztításra is.

2014. márc. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Saga1986 válasza:
Nincs veled semmi baj.csak 21. Századi vagy. Teljesen normális kockafejű pondró mint a többi mai kölyök. De nyugi meghal valakid egyből sírni fogsz. Vagy ha mondjuk a karod vágják le. De ne rágódj a jövőn,inkább puszild meg a monitort digi-boy.
2014. ápr. 7. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
előző: Én elárulom neked, hogy k***vára nem a monitorra gondoltam.. Bármi másra, ami fontos nekem. Akár gyerek kori tárgyi emlékek...(NEM, NEM A K****SZOTT SZÁMÍTÓGÉP) -.- NE
2014. ápr. 7. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!