Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 118-as IQ-val miért nem tudok...

118-as IQ-val miért nem tudok tanulni?

Figyelt kérdés
Álltalánosban többször meg buktam és kisegítőbe tettek.!Megfájdul a fejem vagy elalszom ha koncentrálnom kell.Megutáltam a tanulást de muszály suliba járnom,hogy érvényesüljek. Az IQ-m pedig ideálisa tanulásra...Tehát nem értem az egészet.Van köztetek hasonló problémával küzdő és vagy aki megoldást talált?
2014. márc. 12. 09:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet van 118-ban egy tizedes vessző! :D
2014. márc. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
He he!Cuki vagy....
2014. márc. 12. 09:13
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem az IQ-dal van a gond,hanem a hozzáállásoddal és a technikáddal. El kell dönteni,hogy most igenis tanulni fog akkor is,ha nincs hozzá sok kedvem! rendet raksz magad körül,előveszed az órarendedet és szépen egyesével átnézed,hogy mi az amiből van írásbeli,vagy elméleti tanulnivaló. Amiből nincs,de van másnap azt berakod a táskádba,amiből van,azt kirakod magad mellé az asztalra.

Majd csinálsz egy nehézségi sorrendet. Először kezd az írásbelivel,ha valamiből csak az van. Pl. megírod a matekot.Kész,elrakod. Van egy-két tantárgy amiből azért van az írásbeli,hogy a megtanult anyagot ellenőrizd. Ott értelemszerűen az elméleti részével kell kezdeni. Hangosan felolvasni az anyagot.Újra meg újra. Így több érzékszervedet is használod egyszerre,így jobban megmarad a fejedben az anyagrész. Bioszból mindig nézd az ábrákat is hozzá,töriből a csatákhoz pedig keress térképet. Sokkal könnyebb így memorizálni őket. Fizikát meg logikusan meg kell próbálni átgondolni és akkor egyértelművé válik az anyagrész.

Eleinte egy nagy kényszer az egész,de ha ráhangolódsz a témára akkor már könnyen menni fog.Automatikus lesz az egész..:)

Van egy osztálytársam,aki úgy szint tanulási problémákkal szenvedett,pedig nem hülye,sőt.. Mióta ő is így tanul,elképesztő javuláson ment keresztül ,a tanulmányi eredményén is mutatkozik a változás.

Sok sikert!

2014. márc. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A magas IQ nem jelenti, hogy mindenben zseni vagy. Például a helyesírásod is olyan csapnivaló, mintha 68 lenne az IQ-d.


Egyrészt akarnod kell tanulni, mert az anag nem fog magától a fejedbe mászni. Másrészt meg kell találnod a megfelelő tanulási technikát. Hogy mi lesz a neked való, azt mi nem tudjuk.

2014. márc. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Nagy János22222 ***** válasza:
mert kevés...
2014. márc. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

HŰ! Ez igen! Alapos tanácsot kaptam tőletek.Köszönöm szépen a biztatást!Igyekszem legyőzni saját magam!

A 118 úgy jött ki a Nevelési tanácsadóban hogy a lexikális tudásom gyenge.Nem tartottam magam zseninek,csak mondták a szakemberek,hogy nem szabadott volna 90 fölötti IQ-val kisegítőbe tenni.Szerintem simán figyelem zavaros és hiperaktív vagyok ezért nehéz a tanulás.Gondolom ezt lehetne gyógyszerrel és tornával is javítani amellett hogy módszert is váltok.

2014. márc. 12. 12:23
 7/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, én sem voltam jó tanuló a kisiskolákban, és idén diplomázom. Onnantól kezdve, hogy azt tanultam ami igazán érdekel, nem okozott gondot a tanulás sem. ;)

Meg kell erőszakolnod magad hogy bemagold azt ami nem érdekel, pár év és túl leszel rajta. Kitartáááás ;)

2014. márc. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem 94 es IQ-m van és segg hülye vagyok és kövér és leszarom a tanulást mert kövér vagyok és 94-es IQ-m van és itt élem ki magam !


Nem lehetsz Te magnézium hiányos vagy vérszegény mert az is közrejátszik a tanulásban !

2014. márc. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A 94 IQ az tök jó tanuláshoz nem vagy Te gyogyós.Önbizalmad viszont alacsony!Lehet hogy dundi vagyok de van a bizonyítványom.Legyen ez mottód!Egy okos dundi sokkal szexisebb.Mint egy buta csontváz,vagy bomba nő!

A kérdésedre a válasz: A magnesiumot nem csipi a szervezetem a vérkép alapján nincs vas hiányom,de ez nem jelenti hogy nem vagyok vérszegény.Teljesen igazad van!Ezek hiányától is mehet nehezen a koncentrálás.

2014. márc. 13. 15:36
 10/11 A kérdező kommentje:

Ami érdekel azt megtanulom de ami nem,mert későbbiekben sem lesz szükségem rá azt lelkileg sem tudom elfogadni nem még agyilag. A felesleges plussz tanulni valók elfoglalják az agyamban azt az üres területet amit a hasznos tudni valóknak a helye lenne..ezért teljesen kimerül az agyam.Sok felesleges dologgal veszik el az embertől az energiát.Ha én mű

korcsolyázó akarok lenni tegyük fel akkor nekem miért kell 3 éjszaka a több ismeretlen egyeletekkel foglalkoznom-miközben ez idő alatt gyakorolhatnék a jégen?Miért csak akkor kiváncsiak ránk az emberek ha érttségink van?Annélkül nem vagyunk elég érdekesek? Néhány humánusabb országban magát az emberek tehetségét nézik nem mindíg a papirokat.Jó lenne ha eljutnánk mi is ide.

Köszönöm a hozzászólásotokat! Sziasztok!

2014. márc. 13. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!