Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a baj velem? Miért nem...

Mi a baj velem? Miért nem tudok olyan lenni, mint a többiek? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogyan, de a gimiben bekerültem a "népszerűek" közé. Vagyis nem tudom...inkább a népszerű emberek a barátaim, amúgy a legtöbben levegőnek néznek, ha nincs valaki mellettem.

Miattuk szinte minden hétvégén, néha hétköznap is bulikba megyünk. Csak én ezeket nem élvezem. Nekem az nem jó buli, ha hajnali 4-5ig iszunk, szívunk és röhögünk, vagy elmegyünk valami szórakozóhelyre, ahol ezren vannak és levegőt nem lehet venni... Én ezeken a helyeken feszengek, alig várom, hogy induljunk haza... Most is ez van.

Ha házibuliba megyünk, az még a jobbik eset. De amikor egy bárban, szórakozóhelyen vagyunk, kirekesztve érzem magam.

Ez nem a barátaim hibája, mert nekik sosem említettem eddig, hogy zavarna. Nem is szeretném.

De nem tudom, hogy mi a baj velem. Más tök lazán, fesztelenül szórakozik, táncol. Én meg akkor érzem jól magam, ha békén hagynak és nincsenek vagy százan körülöttem.


2014. márc. 16. 00:48
 1/2 anonim válasza:
58%
Ismerős a szitu. Egy az egyben. Én spec azt csináltam, h apránként leépítettem ezeket a szórakozási módokat...azaz egyszerűen nem mentem el, nem mondtam el a barátoknak, h ne bántódjanak meg, csak nem mentem, végül egy idő után már nem hívtak úgy, de megmaradtak barátnak, van köztük olyan, aki a mai napig is. Lehet nekem ezzel szerencsém is volt, nem tudom. Ha esetleg nagyon faggatnak, h de miért nem mész, akkor mond el nekik szerintem, ha vmelyik ezért hátat fordít neked, akkor úgy se ért semmit se a barátsága.
2014. márc. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Talán egyszerűen csak introvertált típus vagy. Ezt az ember nem tudja befolyásolni.


Egy introvertált embernek is kell a társaság és a szociális pörgés, de nem olyan mértéktelen mennyiségben.


Szerintem nem érdemes maximálisan leépíteni ezeket a programokat, mert a végén kirekesztődsz a társaságból, és valódi introvertáltként nem olyan könnyű új kapcsolatokat kiépíteni (a magány meg azért nekünk is rossz). Csak redukáld le kicsit. :) Mondjuk, menj velük minden második hétvégén.


Adj magadnak lélegzetvétel-szüneteket, hogy belül feltöltődj, és készen állj egy újabb társas programra. Ha nem tévedek, akkor ezzel ki tudod egyensúlyozni magad.

Nincs veled semmi baj, hidd el. :)

2014. márc. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!