Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ezek után hálásnak kellene...

Ezek után hálásnak kellene lennem, hogy élek, és végre szeretnem kellene magamat? Miért jött hirtelen ez a betegség? 21/L

Figyelt kérdés
5 hónapja váratlanul pontosan munkába állásom előtt egy nappal kórházba kerültem trombózissal, embóliával. Az állapotom súlyos volt, de kb. másfél hónap alatt sikerült teljesen felépülnöm. Az a furcsa, hogy én nem éreztem ennyire súlyos betegnek magam, azt hittem kivizsgálás után haza is jöhetek. Június óta, mivel akkor végeztem a szakmámmal, egyre jobban szorongtam, stresszeltem (persze eddig is ilyen voltam, de most jobban). Fogalmam sem volt mit fogok kezdeni magammal, úgy éreztem megálltam és nem tudom merre menjek.(tanuljak, dolgozzak?) Próbálkoztam az elhelyezkedéssel, de nem sikerült, így már egyre kevésbé akartam dolgozni, valahogy belenyugodtam mindenbe.Végül novemberben a munkaügyi által kaptam egy telefonos állást kórházba, igaz határozott idejű, de nagyon örültem, hogy lesz pénzem, csinálok legalább valamit, és nem itthon ülök.Végül hirtelen közbeszólt a betegség. Igaz nagyon szorongtam idegeskedtem a munka miatt, lehet ez is közrejátszott, nem tudom. De én mindig félek az új helyzetektől, feladatoktól. Mielőtt még nem kaptam meg ezt az állást egy sráctól is még rosszabb hangulatba kerültem. Aztán mikor megtudta hogy kórházba kerültem váratlanul meglátogatott. Több mint egy éve már hogy felfigyelt rám és elkezdtünk beszélgetni, de aztán én visszautasítottam, mert féltem, ő megpróbált továbblépni, de nem sikerült. Azóta rendeződött minden, összejöttünk. Lehet ez a betegség kellett hozzá, vagy nem tudom. Most viszont nincs munkám, és néha nagyon bánom hogy ez a betegség elvette tőlem azt a lehetőséget. Úgy érzem ugyanoda kerültem ahol a betegségem előtt voltam. Tudom hálásnak kellene lennem hogy felépültem, meg összehozott a sors ezzel a sráccal, át kellene értékelnem az életemet, sokkal pozitívabbnak, vidámabbnak, magabiztosnak, boldognak lenni, de én ugyanaz a döntésképtelen, zárkózott lány maradtam és nem érzem hogy megváltoztatott volna ez a betegség. Pedig tudom, hogy ez egy pofon volt az élettől, hogy végre higgyem el, hogy én is értékes vagyok, és legyen önbizalmam. Vagy lehet meg akart menteni a sors attól a munkától, mert nem is nekem való lett volna, vagy ott történt volna valami rossz. Hogyan jöjjek rá, hogy mit kellene csinálnom az életben? Milyen munka illene hozzám? Egyáltalán merre induljak, így a felépülésem után?
2014. márc. 26. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért jött a betegség mert így kellett lennie. Szerintem mindennek oka van. Még a rossz dolgoknak is. Nem tudhatod sose mikor jössz ki utólag egy rossz helyzetből.

pl: a betegséged. Lehet emiatt lett most barátod. lehet ő az igazi lehet nem. Szeritnem légy hálás és boldog!

2014. márc. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a trombózis nem tekinthető olyan betegségnek, mint pl a nátha, vagy tüdőgyulladás..

a trombózis egy olyan.. kór.. ami szerintem nem hozható összefüggésbe a pszichés állapottal! a vér becsomósodásáról, rögösödéséről és elakadásáról van szó.. ezt pedig a keringés és a folyadékmennyiség határozza meg.. szóval kezdj el valamit mozogni és igyál naponta legalább másfél liter folyadékot (lehetőleg vizet, teát)


a mozgástól és a folyadéktól a lelki állapotod is javulni fog! le merném fogadni, hogy nem iszol eleget!


és.. kezdj el munkát keresni, ez nem olyan ördöngősség... aprod.hu jofogas.hu, stb... tele van álláshírdetéssel, kezdj el böngészgetni


a semmittevés rontja a lelket.. persze, hogy nem érzed magad tudatosnak, ha nincs dolgod és célod..

2014. márc. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem ezek után,ezidáig is jó lett volna ha szeretted volna magad és örülni hogy élsz.Szerintem általánosan olyan helyzetekbe kerülünk ahol tanulhatunk az életről,de ettől függetlenül nem kell álmodoznod vagy csodás mesevilágba képzelned magad,történt ami történt,örülj amid van,és küzdjél azért amid még nincs de szükséges volna.
2014. márc. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

En azt mondom, jobb valamerre mozdulni, mint egy helyben ulni es varni a csodat.


A betegseg meg betegseg, nem hiszem, hogy azert volt, hogy ne kelljen azt a munkat csinalnod.

Nagyon raparazol erre az elet dologra, vedd kicsit lazabban, indulj el valamerre, barmerre, de haladj! Mert kulonben az ido halad el feletted. Ha meg rossz iranyba indultal, mindig tudsz modositani az iranyon.

2014. márc. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 barcamesssizozo válasza:
írj rövidebbet!!!!:):):):):):
2014. márc. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!