Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy nehezen...

Miért van az, hogy nehezen szerzek barátokat? Bennem a hiba? Mit rontok el, és mit kéne tennem? Volt már valaki így? 17L

Figyelt kérdés

Alapból csendes lány vagyok, csak pár közeli barátom előtt tudok rendesen megnyílni,meg lassacskán sikerült a barátom is idővel. Viszont bánt az,hogy neki nagyon sok haverja van, bárkivel bármikor eltud szórakozni pl egy társaságban,én pedig még a lány tagokkal sem tudok annyira.Persze általános dolgokról beszélgetünk, mégis feszült vagyok kicsit,hogy nehogy belsüljek a mondandómba,vagy hülyeséget szóljak. Viszont ha utána találkozok velük az utcán, vagy valahol a mellettem levő barátnőmhöz jönnek oda,hogy hé de rég láttalak,puszi puszi.

Vagy pl facebookon is elnézem sokszor, hogy egy-egy általam is ismert lánynak mennyi 'barátja'van akik így-meg úgy írják,hogy 'dearanyos, úgy szeretlek, kincsem'nem tudom,hogy ez felszínesség-e vagy sem,de nekem ilyen 'kapcsolatom' nincs senkivel.

Nem tudom, talán túl merevnek,komolynak látszom? Én is szeretek hülyéskedni, viccelődni,de úgy látom az a menő,ha cigizés s piálás közben egy buliban minél feltűnőbbek, én meg ilyenben sosem voltam benne,ha kínáltak nemet mondtam.

Fura volt megtudnom egyik osztálytársamtól nemrég, hogy mikor egy osztályba kerültünk neki nem volt jó véleménye rólam,mert túl szép és büszkének tűntem,de miután megismert rájött,hogy nem is így van. Pedig mindent lehetne mondani,de azt hogy büszke vagyok,azt egyáltalán. Nem vagyok olyan hű de szép sem, sőt..én nem úgy látom magam. Hajam se volt megfestve,nincsenek 10 cm-es körmeim, próbálok divatosan öltözni,de nem kirívóan.Akkor mégis mi lehet az,amiért büszkének látszom?

Azt gondolom valamiért távolságtartónak gondolnak a lányok, távoli ismeretségből köszönnek,ha épp elmegyek mellettük de társaságban nem igazán tudok velük egy húron pendülni,bármennyire próbálkozom. Van pár jó barátnőm,akivel jól kijövök és megbeszélünk dolgokat,de néha úgy érzem jó lenne olyannak lenni,mint a többiek,akik bárhol bármikor jól érzik magukat és könnyen feloldódnak-legalábbis ez látszik.

Mit gondoltok, mit kéne tennem?Én nem tudom mi a megoldás...

17L


2014. márc. 31. 20:14
 1/4 anonim válasza:

sztem klassz, ember vagy! Ne próbálj meg mások miatt változni.

Ha belegondolsz, nem ezekkel az emberekkel fogod az életed élni, csak még 1-1,5 évet leszel velük...

egyébként az hogy nem piálsz, nem öltözöl kihívóan még jobb is. Értékes ember vagy, van egyéniséged, ami különbözik a környezetedben levőkétől...

Sztem az értékes kapcsolatokat építsd, a többiekkel is légy jóba, de ne erőltesd a kapcsolatot velük, csak természetes normál kapcsolatba!

2014. márc. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod.

Hát próbálok velük is valahogy kapcsolatot teremteni, de mégsem sül el jól, mintha másokat mindig jobban 'befogadnának' mint engem. Szórakozóhelyeken is pl olyan jól elvannak viccelődnek, de mintha rám egy teljesen komoly emberként tekintenének...nem is tudom hogy magyarázzam.A régi barátaim közt pedig teljesen felszabadult vagyok,ott nincs probléma...De néha eszembejut,hogy lehet ők nem mindig lesznek itt nekem,és akkor hogyan fogok új kapcsolatokat kialakítani,ha most ez van?

2014. márc. 31. 20:41
 3/4 anonim ***** válasza:

-sokat foglalkozol másokkal,magaddal kellene.

-feszült vagy,merev meg távolságtartó,persze hogy a lazább embereket hamarabb találják meg.

-némi irigységet látok a mondataid között.

-"van pár jó barátnőm",na akkor nincs akkora baj,ezek szerint képes voltál velük jó kapcsolatot kialakítani,csak hozzád hasonló embereket kell kiválasztanod.

-"Jó lenne olyannak lenni mint a többiek",NEM!

Jó lenne úgy alakítani magadon hogy akikkel összebarátkozol azok fontos emberek maradjanak a jövőben is.

-"mennyi barát",én inkább ezzel foglalkoznék:'milyen barát'

2014. ápr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jézusom, ez nagyon durva, mintha csak én írtam volna:D

De komolyan, szinte minden egyezik, csak én 16 éves vagyok.

Azóta változott valami?

2016. ápr. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!