Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért kel megadni a tisztelete...

Miért kel megadni a tiszteletet a felnőtteknek? A gyerekeknek miért nem adják meg soha? Hm? XD

Figyelt kérdés
2009. dec. 21. 16:35
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
57%

Mert pl. le tudják írni helyesen a 'kell' szót. A tészta, és a bimbó ami kel :P


Semmi sem kötelező.

2009. dec. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
22%
Azért mert a szülőknek fogalmuk sincs a gyereknevelésről.
2009. dec. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

tényleg kel-t irtam:P

de mostmár nem tom kijavitani bocsi:P

2009. dec. 27. 16:12
 14/30 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a gyereknek is megadják néha. de részben igazad van.
2010. jan. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
69%
Honnan veszed ezt a hülyeséget? Csak az erősebbnek kell megadni a tiszteletet, mert az szétrugja a valagadat.
2010. jan. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Annyira jópofa vagy, hogy ezt a kérdést inkább a humor kategóriába kellett volna írnod:

"a 100 évesnek mondhatsz akármit,nyugodtan lehet vele szemtelenkedni,az már úgysem ér utól"


Szerintem a gyerekünket ugyanúgy kell tisztelni már picibaba korától, mint a szüleinket, függetlenül, hogy ki mennyit rakott le az asztalra. Én más gyerekét is megtisztelem a bizalmammal, mint ahogy a felnőtteket is. Ez az alap. Utána már a gyereken és a felnőttön múlik, hogy viszonozza vagy visszaél vele. Aki nem adja meg a tiszteletet a gyerekeknek, az egy bunkó, és valószínüleg mást sem tisztel, csak a felnőttek szemében ezt máshogy adja elő, a gyerek előtt meg kimutatja a foga fehérjét.

Azt ne mondd, hogy soha nem adják meg a felnőttek a gyereknek, mert biztos neked is van olyan felnőtt ismerősöd, akiben megbízol, aki szimpi, aki odafigyel rád.

Még annyit illik tudni, hogy először a fiatalabbnak kell kezdeményezni a "tiszteletet", ez egy illemszabály.

2010. jan. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
75%

Morális válság van, azért merülnek föl egyáltalán ilyen barom kérdések.


Tudod gimis koromban én is azt gondoltam, hogy hú hát a felnőtteknek milyen könnyű, ők dolgoznak pénzük is van, nekem meg egy fityingem sincs és a magam módján én is dolgozok. Hát mi a különbség?

Rohadt sok! Bármit megadnék, hogy újra az legyen a legnagyobb gondom, hogy holnap TZ, vagy hogy beszólt az osztály ribije és most milyen rossz nekem. Meg hogy fú de elfáradtam torna órán, a 100 éves néni úgyis eleget ül otthon, most én ülök le.


A felnőttek rakják az olajtó szádba a kaját, nekik köszönheted, hogy nem levéllel törlöd ki a feneked, és a mocskos kis személyed léte is tőlük függ. Ha másért nem az ÖSSZES felnőttet tisztelni kéne az eszméletlen FELELŐSSÉGek miatt, amiket a vállukon cipelnek.

Persze köztük is vannak kivételek, de ezt élből nem tudhatod, és igenis meg kell ELŐLEGEZNI a tiszteletet nekik!!!

2010. febr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

19:49-es vagyok. Az előttem szóló pont egy olyan felnőttnek tűnik, aki azt hiszi különb és többet ér egy gyereknél, valószínüleg azért, mert vele is így bántak gyerekkorában a felnőttek, el volt nyomva és most már valakinek képzeli magát. Nem akarom megbántani a válaszolót, csak ez a véleményem.


"A felnőttek rakják az olajtó szádba a kaját, nekik köszönheted, hogy nem levéllel törlöd ki a feneked, és a mocskos kis személyed léte is tőlük függ."


Hogy lehet így beszélni?? Ez tisztelet? Pont erről beszél a kérdező! Így milyen példát mutat? Lehet, hogy a fiatalabbnak kell megelőlegezni a tiszteletet, de a felnőttnek kell példát mutatni! Ilyen csúnyán nem beszélünk akkor sem, ha egy dilis kamasszal van dolgunk, mert ő pont arra vágyik, hogy megértsék, szeressék és nézzék valamibe! Máshogy is el lehet magyarázni azt, hogy nem szabad így beszélni az idősebbekről. Ezzel a hangvétellel csak újabb dacoskodást váltunk ki.


Szerintem!

27/L

2010. febr. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

nahát ezaz!!-.-'

sok hülye tudatlan primtitiv bunkó ember beregisztrál a gykra,és valakinek képzeli magát,hiszen úgyis névtelenül tud válaszolgatni-.-"

de nem lebaszni kell én normális emberektől várok reakciót!!

de ha te ilyen bunkó vagy akkor meg is érdemled!!

2010. febr. 1. 16:51
 20/30 anonim ***** válasza:
78%
jajj legyetek már észnél..itt most nem azt kell nézni ki minek érzi magát...a 7-8 éves kisiskolás simán tiszteli a felnötteket..aztán amikor 15 éves kora fele megjön az esze...elkezdi felfogni mit is művelnek vele:P és akkor kezd el lázadni..nem tiszteletlen....csak probálja bebizonyítani, hogy tudja miről van szó...de igy 14 éves fejjel...nyilván azt mondom, hogy a felnőttek nem tisztelik eléggé az érett gyerekeket..ellenben...a kamaszok azokat a felnőtteket nem tisztelik, akik nem érdemlik meg...például..rengeteg olyan tanárom van akinél egy szót se merek szólni mert annyira inteligens és tiszteletreméltó....egy másikkal mg ordibálok szünetbe a folyosón...és ezen elgondolkodhattok..mert milyen felnőtt az aki haggya hogy egy 14 éves taknyos valaki ordibáljon vele...ha nem engedné nem tenném ...
2010. febr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!