Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért kel megadni a tisztelete...

Miért kel megadni a tiszteletet a felnőtteknek? A gyerekeknek miért nem adják meg soha? Hm? XD

Figyelt kérdés
2009. dec. 21. 16:35
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
76%
19:49 vagyok ismét. Annyira utáltam gyerekként, ha azt mondták, hogy addig jó nekem, amíg ennyi dolgom van, hogy tanuljak, a suliban megfeleljek, szóval semmi. Ilyet is csak egy érzéketlen felnőtt mondhat, mert egy diáknak, gyereknek is nagyon sok dolga van és akármilyen hihetetlen egyeseknek, lehetnek gondjaik is!! Nem olyanok, mint egy felnőttnek (sajnos akár olyan is lehet), de komolyak! Segítenünk kell őket ezek megoldásában, mert csak így lehetnek erős, okos, kiegyensúlyozott felnőttek. Nem szabad lerázni őket, hogy van nekem fontosabb dolgom is, mint a te gyerekes hülyeséged! Éretlen a lelkük, ilyenek a problémáik is. Mindenki volt gyerek, kamasz, nem? Tudjuk milyen rossz az, ha nem vesznek minket komolyan. Ez nem azt jelenti, hogy egy kamasznak nem kell tudni viselkedni és nézzük el az idétlenkedését, csak egy kicsit több megértést és türelmet! Beérik az, ha mi is megadjuk a tiszteletet. Úgyis vissza fogjuk kapni azt a bizalmat, törődést. Csak győzzük kivárni, amíg végetér a kamaszkor :-)))
2010. febr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
78%
ez alőző elötti vagyok és üzenem az elöttem szólónak hogy én biztos nem lennék tiszteletlen veled...magyarul mondva igazad van(: szerintem is(: 14/L
2010. febr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

11:51-es vagyok

Igazad van, én is sokáig gondolkodtam így.

Abban is igazad van, hogy megvert az élet.


De mint írtam morális válság van. Ennek a kérdésnek föl sem szabadna merülnie. Miért van ez? Érték vesztés, anómia. Idealizálhtjuk a világnézetünket, tettethetjük magunkat naívnak, bevehetjük a nyugtatókat esténként, akkor is nyugtalanul fogunk aludni.

Mivel nincsenek határozott értékrendek, mert "szabadság" van, ezért a felnőttek, más és más példát mutatnak. Ez mondanom sem kell további kászhoz vezet, és a társadalmi problémák kiéleződéséhez.

Te hiába idealizálsz, hiába vagy makacsul naív, megértő és segítőkész semmire nem mész vele, mert csak ideírod le, nem szervezed meg, mert arra vársz, hogy mások tegyék ezt. Aztán ha mégis mozgósítanád magad rájönnél, hogy még azok is, akiket önmagadhoz hasonlónak hittél, ha már tenni kell valamit ódzkodnak. Válaszuk mindenre a KÖZÖNY. És amikor ezt a saját bőrödön is tapasztalod elfelejted az ideákat, jártatod a mókuskereked, és amikor rossz kedved van csúnyán fogsz beszélni, mert tudod, hogy úgyis mindegy.

2-3 generációval arrébb talán többen fölébrednek, talán össze tudnak majd fogni az emberek. És akkor már nem lesz kérdés, hogy miért tiszteljük a felnőtteket.

2010. febr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Mivel elég sok reagálás van e témában, mégis fontos kérdés ez.

Én mindig és mai is tisztelek mindenkit. Nem számít, hogy idősebb vagy fiatalabb. Mindenkit van miért tisztelni. Kár azon rágódni ha valaki bunkó veled.

És, mint írtam régebben: Semmi sem kötelező.

Annak add meg a tiszteletet, azzal légy alázatos(nem megalázkodó!), aki kiérdemli a tetteivel.

2010. márc. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

ok.:D

akkor mégiscsak vannak ezen az oldalon értelmes válaszolók is;)

2010. márc. 25. 17:42
 26/30 anonim ***** válasza:
74%
Igen, ez tenyleg igy van. A felnottek neha nem merik beismerni,ha hibaztak egy gyerekkel szemben. Nem ertem,hogy ha tudod jol,hogy hibaztal,es te sem vagy tokeletes, miert mindig a gyerek hibait kezdik el sorolni ?! Senki sem tokeletes, es ezt be is kell tudni ismerni. . .
2010. jún. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
88%
Viszont, a felnotteket tisztelni kell, mert sokkal tobb elettapasztalatuk van es megis erdemlik,hogy szeretve legyenek, mert mindent amit csinalnak, erted csinaljak,hogy neked jobb legyen, es egy jo jovot biztosithassanak. :)
2010. jún. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
63%
Amugy meg, elnezest a 08:49-es valaszomert. Eleg furcsan fogalmaztam meg. . .
2010. jún. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
63%
A masik dolog meg az,hogy majd te is leszel felnott! Te mit szolnal ahhoz,ha egy kis pottom elkezdene neked mutrazni, pofazni? Eldd bele egy picit magad, es azt hiszem,hogy megkapod a valaszt a kerdesedre. ;)
2010. jún. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
hát valszeg orrba legyinteném:) én szoktam néha kiabálni a tanáraimmal... a kötsög tanár ki is akart rúgatni emiatt,de az igazgató nekem adott igazat(és rajta kívül mindenki akinek elmeséltem h mi történt) én először mindenkinem megadom a tiszteletet legyen az gyerek,felnőtt,cigány,magyar stb...de ha ezzel visszaélnek, vagy nem azt kapom amit megérdemlek cserébe akkor ehhez én is így fogok állni,és esetleg azzal is bunkó leszek aki nem érdemli meg....nem mutat senki példát,nem tudok kire felnézni..(és ezzel nem csak én vagyok így ezt halkan megsúgom)
2010. jún. 16. 14:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!