Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha megjelenne előttetek a...

Ha megjelenne előttetek a jòtündér, vagy az aranyhal vagy ilyesmi, és felajánlaná nektek, hogy örökéletet ad, elfogadnátok?

Figyelt kérdés
Ha nem fogadjátok el, nem kaptok mást, eltűnik és kész

2014. ápr. 21. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem fogadnám el, mert nincs az az élet, hogy túl éljem a gyerekeimet, családomat..A barátok is rég eltűnnének..
2014. ápr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen
2014. ápr. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2es, es miert? Indokold a valaszod!:)
2014. ápr. 21. 17:48
 4/9 anonim ***** válasza:

Az attól függ. A mostani fiatal testemben élhetnék örök életet,vagy a majdani 90 éves,csípőficamos,lógómellű énemmel kéne végigszenvednem egy örökkévalóságot? Mert hát valjuk be úgy azért nem lenne egy túl nagy életreszóló élmény a dolog. Még akkor se,ha egy életre szólna..:DD (najó ez szar volt xd)

Am. valószínűleg én sem fogadnám el az ajánlatot. Bár kecsegtető az ajánlat,miszerint lehetőséget kapok rá,hogy több generációt is megismerhessek, több nagyszerű emberrel is találkozhassak, végigkísérhessem egyes emberek életét akár szó szerint a születésüktől a halálukig...:D

De a barátok,családtagok folytonos elveszítésébe tuti belehalnék. Ha nem is szó szerint..:))

18/l

2014. ápr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hajtana a kíváncsiság. Kíváncsi lennék miket fedeznek még fel, bejárhatnám az egész világot, lenne rá időm. Meg kíváncsi vagyok mi lesz majd a világgal. A szeretteim és a barátaim elvesztése biztosan iszonyúan fájna de a fájdalom idővel enyhülne rám pedig a végtelenségig várnának a világ csodái úgymond. Ha pedig mégis úgy döntenék, hogy elég akkor még mindig ott lenne a lehetőség, hogy végzek magammal.
2014. ápr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az ilyen tündérek meg aranyhalak három kívánságot szoktak teljesíteni, úgyhogy a második az lenne, hogy megválaszthassam, hogy még kiknek kérném ezt, de csak úgy, ha egészségesek maradunk, és megválaszthatjuk, hogy hány évesen szeretnénk konzerválódni, és persze úgy, hogy mindenki bármikor meghalhasson, ha úgy dönt.


Ha nem lehetne kérni a fentieket mellé, akkor a jelenlegi állapotomban és koromban nem vállalnám.

2014. ápr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem. Annak sehogy se lenne jó vége.


Te elfogadnád, kérdező?

2014. ápr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6os, az élet nem Hollywood:D akitől kívánhatsz, az nem azért jött, hogy kielégítse minden igényed, hanem hogy próbára tegyen... ez a mesékből nem jön át egyértelműen, pedig a disney-en kívül így van:D és nincs kívánság, csak a fenti ajánlat.. és kész.. és a kérdezés pillanatában lévő korod konzerválódna, de természetesen betegségek jöhetnek, mehetnek.. esetleg egy olyan kitétel, hogy sokkal ellenállóbb vagy ellenük... csak ha azt írtam volna, hogy "felajánlja, hogy tünde leszel" nem annyira jön át az embereknek ugyebár:D (pláne mert a tünde leírások változóak)


nah hát én... nem véletlenül tettem fel a kérdést, nekem sem egyértelmű! ahogy valaki leírta, engem is nagyon érdekelne a világ eseményei... a szerettek elvesztése túlélhető, viszont nem kell ahhoz örök élet, hogy az ember érzelmileg kiégjen.. biztos mindenkinek volt egy nagymamája aki már csak az elmúlásról tud beszélni... a test lehet fiatal, de a lélek konzerválása nem jöhet szóba ennél a kérdésnél sem, hisz az események nyomot hagynak benne! vagyis szerintem 100-150 év alatt kivétel nélkül minden ember kiégne, elmenne a kedve az egésztől...


és valószínűleg ezerszer átkoznám magam utólag, de én elfogadnám... talán... bár hangulatfüggő... attól függ, hogy a kíváncsiságom vagy a józan eszem diktál e éppen:D

2014. ápr. 22. 19:08
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Sejtettem, hogy nem kívánságműsor, azért nem fejeztem be a kitételeknél, hanem írtam hozzá még egy sort.

A mesékben viszont nem mindig csak próbára tevés céljából ajánlják fel az aranyhalak, vagy ilyesmik a csodás dolgokat, néha valamilyen jótettért kapja a főhős, úgyhogy én jutalomként fogtam fel.


"... esetleg egy olyan kitétel, hogy sokkal ellenállóbb vagy ellenük."


Na jó, egye fene, akkor belemennék, de csak azért, hogy (mivel elég kreatív vagyok) legyen időm mind azt a sok dolgot létrehozni, amire egy (vagy több) élet nem elég. Kipróbálnék egy csomó életformát, foglalkozást, minden szerelmemmel másfajta énemet élném meg, és rengeteg könyvet írnék a tapasztalataimról. Igyekeznék a múltból olyan dolgokat átmenteni, aminek a jóságáról, hasznosságáról az aktuálisan jelen lévő társadalomnak fogalma sem lenne.


Lehet, hogy csak 100 évet a zenének szánnék, másik 100-at a természetre, 1000 évig csak olvasnék...


Egyébként én a lelkem idősödésétől, kiégésétől tartanék a legkevésbé, mert ahogy megy az idő, egyre inkább merek gyerekes lenni, és egyre szabadabbnak érzem magam.


Régen olvastam már Simone de Beauvoir-tól a Minden ember halandó c. könyvet, nem is igen emlékszem már rá igazán - lehet, hogy újra elő kellene vennem, addig még tart ez az egyetlen...

2014. ápr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!