Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnám leküzdeni a...

Hogy tudnám leküzdeni a nyilvános énekléstől való félelmemet?

Figyelt kérdés

Hatodikos lány vagyok, énekből 3-as. Anno alsóban mertem énekelni, mert mondták, hogy szép a hangom, és akkor nem is kellett nehéz dalokat tanulni. Viszont ötödikben új iskolába kerültem, és a nyár alatt egyszerűen megváltozott a hangom. Mély lett, fogalmam sincs, hogy miért. Egész ötödikben ezzel szekáltak az osztálytársaim (meg egy-két más iskolatárs) hogy nekem milyen ronda lett a hangom, azóta egy olyan félelem keletkezett bennem, amit sehogy sem tudok leküzdeni. Ezért is égek be minden ének órán, mikor felelni kell, mert a tanár megengedi, hogy párokban feleljünk, de mindig bennem van, hogy a többiek biztos engem figyelnek. A felelés előtt, közben és után is remegek kb. fél órát.

Hogy lehetne ezt leküzdeni? A félelmem attól van, amiért teljesen megaláztak ötödikben a hangommal kapcsolatban?

Aki tud, az kérem, hogy segítsen.



#félelem #éneklés #megaláztatás #nyilvános megjelenés
2014. ápr. 26. 14:27
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Amit elsőre javasolnék, hogy gyakorolj előre. Egyrészt egyedül: ha otthon, tökegyedül mersz iszonyú hangosan énekelni a kedvenc előadóddal, az már egy lépés. Én a táccal voltam hasonlóan, nekem segített. Meg gyakorolhatod azokat a konkrét dalokat is, amiket kérnek énekórán. Ha nehezek, kérj segítséget, biztos van családban vagy ismerősök között olyan, aki tud segíteni. Akár az énektanárt is megkérheted, lehet hogy még értékelni is fogja az igyekezeted, bár ez nagyon emberfüggő, te ismered.

Másrészt: talán nehéz megoldani, de talán segítene, ha énekelnél a barátaid előtt. Lehet, hogy vannak páran az osztályban, akik szekálnak, de biztos nem mindenki. Ha egy elfogadó közeg előtt énekelsz először "nyilvánosan", akkor talán könnyebb lesz utána az osztály előtt is.

Végül egy jó tanács. Nálunk az osztályban volt egy hasonló lány. Nem tudom, te pontosan hogyan csinálod, ő, mikor felelni kellett énekből, egyszerűen hallgatott. Szerintem rosszul tette. Énekórán az osztály nagy része úgy érzi, hogy irtó béna a hangja, nem fogják megjegyezni, ha bénázol. Legfeljebb azt hiszik, tényleg roszz a hangod, nem a világ vége. De ha nagyon görcsölsz, akkor épp emiatt fognak szekálni.

Szurkolok neked :) Ha jutottál valamire, írd meg, akár privátban :)

2014. ápr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!