Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék jobb nyilvános...

Hogyan lehetnék jobb nyilvános beszédben?

Figyelt kérdés

Mindig,ha valamilyen nyilvános beszédet kell tartsak (pl.: prezentáció az iskolában, vagy valamilyen szerepet kapok egy előadásban) mindig elhatalmasodik rajtam a stressz,a szorongás és a félelem. Néha a megalázottság is, amikor látom, hogy kinevetnek engem. Hogyan lehetnék jobb, és nyugodtabb? Gondolom gyakorlással. De hol tudnék gyakorolni az iskolán kívül,azaz lehetőleg nem az ismerőseim előtt? Vélemény,tanács,megjegyzés, bármit szívesen fogadok!:)

17/F


2013. márc. 3. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Töltsd le:


Dale Carnegie - Sikerkalaúz 3

Viszont a többi kötete is elérhető, mindet ajánlom, pár éjszaka alatt ki lehet olvasni és rengeteg erőt merít belőle az ember.

Amúgy, ha kiállsz a közönség elé, le kell őket szarni, mivel ők sem különbek. Gondolj bele abba, hogy mennyire örülnek annak, hogy nem ők állnak kint előadást tartani. De ha az egyik előadás alatt végignézel majd az arcokon, akkor azt látod, hogy hóttul nem érdekli senkit sem, amit éppen tartasz, örülnek, hogy telik az idő és nem ők állnak kint.

Ez önbizalmat ad.

2013. márc. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Cukimogyi01 válasza:
Hát.. Szerintem ott a jól bevált tükör vagy a klasszikus "elképzelünk mindenkit fehérneműben" én például néha megeszek egy rágok, vagy egy kis darab papírzsepit szorongatok. De ki lehet próbálni a gyors hi hú hi hú lélegzést is :)
2013. márc. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!