Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok beszélgetni...

Miért nem tudok beszélgetni másokkal? 18F

Figyelt kérdés

Van 2 haverom, akikkel szinte bármiről képesek vagyunk elbeszélgetni, megbeszélni akármit, titkaink se nagyon vannak, de másokkal, legyen az akár közelebbi ismerős, akit inkább havernak mondok, vele is csak felszínesen, "korlátok között" tudok, vagy van olyan is, akihez le kell süllyedni arra az óvodás szintre, hogy minden második mondatában a szurkálódás van, és figyelni kell rá, hogy mit mondasz, mert bármibe beleköt. Az osztályomban is ez van, szinte senkivel nem tudok nyíltan, felszabadultan beszélni, ezért inkább bedugom a headsetet és zenét hallgatok, meg tanulok, mert, ha már feleslegesen tudok csak kommunikálni, akkor nem is erőltetem. Igazából, mikor elkezdek beszélgetni, mindig csak a felszínes, hétköznapi, unalmas témák, sablonos, közönséges személyiségeket látom, semmi tudatosság, semmi érdekességet, semmi nem hétköznapit/különlegeset nem látok bennük.. Az, meg, hogy közös témám nincs senkivel, már más probléma.

Egy lány mellett ülök órákon, aki a barátnőjével, ha odaül a közelébe, mindig a csávókról, milyen buli volt/lesz, másokról, kivel szemezett a buszon, tehát ilyenekről beszélnek, és rossz hallgatni.

Mindig jó kedvvel indulok neki a hétnek, de ma is, hogy szinte nem szóltam senkihez, és azt láttam, hogy mások milyen jól elvannak, ez elvitte a kedvem ismét. Ez szokott menni általában..

Mindig, mindenki olyan jól elvan, néha odahív az egyik osztálytársam magához, de ő is csak megerősít abban, hogy maradjak a zenehallgatásnál inkább, minthogy vele beszélgessek. A stílusával, és (rossz)természetével szokott ebben megerősíteni.

Nem igazán szeretem a jópofizást sem, mikor valaki elkezd vicceskedni, és muszáj nevetni a baromságon, és, hogy ne sértsem meg, inkább kuncogok rajta, de akkor meg folytatja.

Van olyan ismerősöm, aki bárkivel bármiről eltud beszélgetni, és az osztályban rajtam kívül nincs olyan, akinek ne lenne beszélgetőpartnere szünetekben, ezért feltételezem, hogy nekem kéne változtatnom, de nem tudom mit, és hogyan..


2014. ápr. 28. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Szép estét! :)

Zárkózott vagy, introvertált, valószinüleg ezért. Nem érdekelnek a felszines témák, de olyanokat, akikről mélyebb dolgokról tudnál beszélni, nem találtál a korosztályodban.


Természtesen, a havrjaiddal azért tudsz jobban beszélgetni, mert jobban megbizol bennük, jobban ismered őket.


Te jól érzed magad zenehallgatás közben, vagy ha félrevonulva ülsz a társaidtól? Ha igen, nem kell változtatnod ezért amiatt, mert ők másfélék, nyitottabbak, csak azért, mert tőlük ezt látod.


Viszont úgy gondolom, hogy téged nagyon zavar, ha nem tudsz velük miről beszélgetni. Kérdezd őket mondjuk a háziról, vagy, ha zenét hallgatsz, hogy nekik is tetszik-e az a szám, beszélj az időről, az mindig nagyon jó kezdet egy beszélgetnéshez, kérdezd őket a hobbijukról. :)

2014. ápr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Inkább zenét hallgatok, kint hallgassam az ő hülyeségeiket. Tehát fogjuk ra hogy semlegesen érzem magam. Igazából kicsit zavar tényleg..
2014. ápr. 29. 09:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Logikus, azért tetted fel a kérdést, mert valamennyire zavar. :)

Remélem tudtam segiteni!

2014. ápr. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azzal tudsz elbeszélgetni, akinek a személye, vagy akinek a gondolatai érdekelnek. Ha nincs benned kíváncsiság a másik iránt, akkor nincs miről beszélni.
2014. ápr. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát, akkor nem sokan érdekelnek ezek szerint. Van olyan, akivel szívesen beszélgetnék, de megvannak a klikkek, és azokba nem lehet "beférkőzni". Meg volt már olyan is, hogy elkezdtem beszélgetni mással, aztán ki is ábrándultam belőle pár nap után.Ezért is könnyebb egyedül ücsörögni..
2014. ápr. 30. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!