Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti mit tennétek ebben a...

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
10-es gimis vagyok. 9-et kétszer jártam és másodjára se voltam valami jó tanuló, épp hogy átlibbentem 10-be. Most első félévet magasról lesz*rtam. Félévkor 8-ból buktam. Úgy érzem most kezdek észhez térni, nagyon belehúztam és csak 1-2 tantárgyból állok bukásra és csak az egyik nagyon vészes (1,3). Sajnos a tanárok nem értékelik, hogy próbálok változni, csak azt látják az egészben, hogy igazságtalanság lenne engem nem megbuktatni a többiekkel szemben akik szorgalmasan megküzdtek a kettesért egész évben én meg év végén gyorsan összehoztam. Vannak olyan tanárok akik csak úgy be írogatnak nekem egyeseket hogy még véletlenül se menjek át. Részben igazuk van, tudom hogy magamat csapom be ezzel az egésszel de nem hagyhatom hogy megbukjak. A múlton nem tudok változtatni sajnos. Most is úgy érzem nincs értelme tanulni mert a sors vagy a tanárok elintézik hogy ne jöjjön össze :') 17/L

2014. máj. 20. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem hiába mondják minden diáknak

"csakis magadért tanulsz"


azt, hogy te az utolsó hónapokban ráfeküdtél a tanulásra, még nem bizonyítottál semmit. Ha tanár lennék, én sem engednélek át kettessel 1,3 átlaggal, még úgysem, hogy az utolsó hónapokban észbe kaptál. Inkább a pótvizsgára adnék esélyt.

Nagyon valószínű, hogy megbuksz év végén is. Itt a lehetőség, hogy magadnak is bizonyíts. Tanulj egész nyáron, hogy a pótvizsgán minden rendben menjen.

2014. máj. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja valószínű, hogy a tanárok összefogtak ellened. na persze...

Figyelj. 1 vagy két tantárgyból bukás az a szint, hogy pótvizsgázhatsz. Úgyhogy ha meg is buksz akkor pótvizsgán átmész és ennyi...

2014. máj. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
kedves első válaszoló... senki nem mondta hogy 1.3-ra meg kéne adni nekem a kettest. simán össze tudnék még kaparni egy kettest ha lenne javítási lehetőségem, de sajnos nem adnak. ha ki is javítanám, nem lenne olyan a tudásom mintha egész évben "szorgalmasan megküzdöttem volna a kettesért". sajnos jogos :) marad a pótvizsga.
2014. máj. 20. 20:29
 4/6 anonim ***** válasza:

"szorgalmasan megküzdtek a kettesért egész évben"

Szorgalmasan? A kettesért?

Én nem vagyok hülyegyerek, sőt, intelligens vagyok, még az átlagnál is intelligensebb, nem szoktam tanulni, max napi 30 percet, de azt is kb 1 héten 1-2x. Óra előtt átolvasom teljes odafigyeléssel azt amit múlt órán a füzetbe írtunk, vagy, ha nincs első órám, vagy ha nagyon muszáj, akkor a buszon átolvasom. Nem mondanám nagyon nehéznek az iskolámat, de a városban van vagy 20 gimi, és kb az 5. helyen van, szerintem, és a felvételi is ezt mutatja. Így vagyok 4,0. Csak ennyit kéne megcsinálni, és a 2-es nem "szorgalmas munkával" lenne meg, hanem ennyi erőfeszítéssel. Esküszöm, nem értem az embereket, hogy miért nem gondolkodnak előre.. Ennyi energiát kéne belefektetni, óra előtti szünetben átolvasni, de gondolom jobb telefonozni, meg arról beszélni, hogy mi volt a VV-ben.

Nem téged akarlak sértegetni kérdező, én a saját környezetemből indulok ki. De neked is ajánlom, csak ennyit kéne..

2014. máj. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
tudom. ha visszamehetnék máshogy csinálnám. ha minden nap tanultam volna csak egy kicsit most nem lenne ez de hát magasról lesz*rtam. de már csak a jövőre szeretnék koncentrálni ezen már nem tudok változtatni. nem a maximumot szeretném kihozni magamból, hanem legalább csak valamit ami több a semminél (az eddigi teljesítményemnél).
2014. máj. 21. 23:24
 6/6 anonim ***** válasza:

"csakis magadért tanulsz"

Egy fenét! :D Soha életemben nem tanultam magamért. Csak azért, mert meg kell lennie, mert elvárják tőlem. Na jó, ez azért talán túlzás, de ez van.

2014. máj. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!