Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Francia Idegenlégió?

Francia Idegenlégió?

Figyelt kérdés
sziasztok, 18 éves vagyok 194 cm magas 77 kiló vékonyabb de szálkás test alkatú. és kiskorom óta az idegenlégió az álmom most el jutottam abba a korba ,hogy megpróbálom, az gond h vékonyabb test alkatu vagyok? fizikumom tökéletes a hobbim a túlélés a hétvégéimet az erdőségekbe töltöm , februárba ki gyalogoltam az olasz határig , probálom felkészítgetni magam , szóval mit vigyek magammal ?? jótanácsokkal el láthatnátok , mikor a leg érdemesebb meg próbálni hasonlók , leg inkább olyanok válaszát várom akik már megjárták a légiót! én télleg nem a pénzér nem állampolgárságér hanem csak is kizárólag a légióért megyek!!!!!!!!!!!!!!előre is köszönöm

2014. máj. 26. 23:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Francia nyelven is olyan kiválóan tudsz, mint magyarul? És ez mennyiben önismereti kérdés? A légió meg van nélküled is.
2014. máj. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Kedves barátom! Talán azért kellene tudnod francia nyelven, mert a francia idegenlégióban a francia a szolgáltai nyelv. Azt tudod, hogy 100 jelentkezőből csak 13 alkalmas? Az igaz, hogy jelentkezéskor nem feltétlenül kell tudni franciául, de oktatáson el kell sajátítani.
2014. máj. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%

Huh, ezzel a mentalitással kb. 15 másodperc után úgy rúgnak ki, hogy hazáig repülsz. Szárazdadát nem adnak melléd, nagy tévedésben vagy!

Nagyon-nagyon megválogatják, hogy kit vesznek fel. Ilyen agresszív alakokat biztosan nem.

És azt se gondold, hogy valami romantikus a katonaélet a légióban. Családod nem lehet, nem lehetsz francia állampolgár. Ha megfelelsz, s aláírod a szerződést, öt évig nincs vissza út.

Nagyszabású harcokban nem vettek részt az utóbbi időkben, s nem is várható.

2014. máj. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
édes apámnak is vázoltam a tervemet , erre azt felelte , na fiam öltözz elvitt egy légiós ismerőséhez aknek 2 hónapja járt le a szerződése azóta van ithol (édes apám azért vitt , hogy el rettensten ) de az ellenkezője sikerült csak fel spanolt , és nagyonsokat utána jártam olvastam , interneten is beszéltem légiósokkal , ti nagyon nagy tévhhitbe éltek, ha odamész nincs szükség semmilyen idegen nyelvre azt ott el sajátítod , és igen tudom , hogy nagyon kevés embert vesznek fel , remélem én a szerencsések közt leszek!
2014. máj. 28. 13:16
 5/20 A kérdező kommentje:
és családod mérne lehetne ? csak ugy hogy nem bejelentve , vente az egész osztag megy szabadságra! kérem olyanok válaszoljanak akik legalább utána jártak , nem hallomás vagy saját elképzelésböl amit gondol , van 2 magyar riporter akik kimentek francia gájánába azidegenlégiosokkal forgatni nézzétek meg :) ott sok tévhit szertefoszlik :) mikor a légiós olyanrol beszél a riporternek amiröl nem szabad a tisztek közbeszolnak!
2014. máj. 28. 13:25
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell tudnod franciául, bár a saját dolgod könnyítheted meg, ha megtanulsz pár alapdolgot (pl számolni). Az meg hogy vékony vagy nem gond, sokan azt hiszik hogy a légióba 120 kg-os rambók vannak, de ez baromi nagy tévedés. Szálkás, inas kitartó emberek. Viszont én azt tanácsolom, hogyha még suliba jársz, nyomasd azt- tedd le az érettségit, edzél és szerintem várj egy 2 évet, aztán indulás Aubagne.
2014. máj. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
a Sulit idén fejeztem be megszereztem a Heegsztő szakmát (imádok hegeszteni) most tervezek még egy nagyobb túrát Rómániába , és a nyár végén indulnék Aubagne !végre 1 értelmes válaasz adó :)
2014. máj. 30. 11:19
 8/20 anonim ***** válasza:

Nos, idézet a wikipediából:


Ha kiderül az illetőről, hogy büntetett előéletű vagy házas, akkor általában azonnal megszakítják a felvételi eljárást. Az illető családi állapota azért fontos, mert a Légió élete egyáltalán nem családorientált. Később azonban légiósok is házasodhatnak, de ennek vannak előfeltételei, például a civil név visszaállítása.


Jelentkezni csak a francia csendőrségeken, illetve az Idegenlégió saját toborzóközpontjaiban lehetséges. A francia nyelv ismerete nem alapfeltétel, a kiképzés alatt biztosítanak nyelvoktatást.[16] Az újoncoktól a legtöbb személyes holmit elveszik (többek között az útlevelet is), és rengeteg teszten (intelligencia, egészségügyi és különféle interjúk) esnek át az aubagne-i bázison. Ha ezeken túljutottak, akkor az Idegenlégió kiképzőbázisára, Castelnaudaryba szállítják őket. Itt négyhónapos kiképzésen vesznek részt, amely három részből (erőnléti, fegyverismereti és taktikai) áll, és a végén egy sor vizsga következik.


A tényleges belépés csak sikeres vizsga után történik meg, ahol az illető nemet is mondhat. Ha elfogadja a szerződést, akkor öt évig kell szolgálnia a Légiót, valamint ekkor osztják be a kilenc ezred egyikébe.

2014. jún. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Jó tudni azt is, hogy a Légióba évente 8000 jelentkező közül ezret vesznek átlagosan fel.

Az alsó korhatár 27 év, a fölső 40.

Rengeteg (szám szerint 500) fizikai, logikai, psichotechnikai és pszichológiai tesztet végeztetnek el a jelentkezőkkel, akik nem lehetnek sem túl kövérek, sem túl soványak.

Semmilyen súlyos vagy krónikus betegségben nem szenvedhetnek, látásuk és fogazatuk rendben kell legyen.

Ha nem vesznek fel, a retúrjegyet saját pénzedből kell megvenned.

Ha fölvesznek, minimum 5 évre kell a szerződést aláírni.

Jelentkezni az alábbi címeken lehet:


Paris - Fort de Nogent - Fontenay sous Bois (carte)

Marseille - Poste d'information - Gare St Charles (SNCF) (carte)

Aubagne - Quartier Viénot (carte)

Lille - Caserne Négrier - Rue Princesse (carte)

Nantes - Quartier Desgrées du Lou - 110, rue Gambetta (carte)

Strasbourg - Quartier Lecourbe - 1, rue d'Ostende (carte)

Lyon - Quartier Général Frère (carte)

Nice - Caserne Filley - 2, rue Sincaire (carte)

Bordeaux - 260, rue Pelleport (carte)

Perpignan - Caserne Joffre - Rue Jean Vielledent (carte)

Toulouse - Caserne Pérignon - Avenue Camille Pujol (carte)


[link]

2014. jún. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Az alsó korhatár 27 év, a fölső 40."

Ennyire felkészült a barátunk. Mit tanulmányozott eddig, ha ezt sem tudja? Pedig nagyon nagy a mellénye! Kilenc év alatt talán megtanul magyarul is.

2014. jún. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!