Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 17 éves vagyok és mostanában...

17 éves vagyok és mostanában nagyon nehezen alszom el. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A TV-t beállítom úgy, hogy egy óra múlva kapcsoljon ki, de még így is félek. Az is a gond, hogy a TV a túlsó szobában van, de azért elég jól bevilágít, de sokszor van olyan, hogy már aludnék el és meghallok valami kis neszt és akkor egyből összerezzenek és a szívem elkezd verni és izzadok s be vagyok parázva :S Olyan is van, hogy hallucinálok és akkor felszökök és kifutok a konyhába :S :S Már tulajdonképpen akkor stresszes vagyok, amikor lefekszem és hallok mindenféle dolgokat. A minap a túlsó szobában valami leborult és én majd bef*stam. Mit tegyek, hogy ne képzelődjek, és, hogy nyugodtan tudjak aludni? Már félve gondolok az éjszakára és a lefekvésre nappal is, mert tudom, hogy megint félni fogok és nem tudok aludni és stresszelem magam. Szerintem ez az egészségemnek sem tesz jót :S A legjobban akkor félek, amikor meghallok valami kis neszt. Mi okozza ezeket? Kutya, macska nincs a házban, akkor mitől vannak zajok a házban? Légyszi segítsetek :)

2014. máj. 27. 20:43
1 2
 1/12 anonim válasza:

Nekem is volt már ilyen egyszerűen ne gondolj erre.

A TV szerintem is jó ötlet..

De te egyedül laksz otthon vagy mi?

Ha nem akk aludj el elöbb mint a szüleid :)

Ha pedig nagyon komoly akkor szerintem menj el pszichológushoz :)

2014. máj. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha tudnád mennyi mindent tudnék erre írni! :)

De most egy kis segítséget próbálok leírni.

Vegyél egy álomcsapdát,ha hiszel is benne,akkor tuti hogy jobban alszol vele(ilyen alapon vehetsz egy rózsafüzért is) ,hidd el ha hiszel benne segít.

Na meg a másik,Én utálom mikor azok az egerek kaparják a falat felettem :) Szóval egércsapda vagy bogár irtó.

Ha ezek nem használnak akkor az ezoteria kategoriában vannak segítőkész emberek is akik megtudják írni mi a teendő ha olyan jellegű .

Amúgy csak az a baj hogy túl sok horrorfilmet néztél! :) Ne félj mert nincs mitől félned,ha valamitől kellett volna félned akkor az már úgy is megtörtént volna nem? :)

2014. máj. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne az ezotériában kereskedj, mert csak bebeszélik neked a sok hülyeséget. Sürgősen pszichiáterhez kellene menned, mert úgy vélem, hogy komolyabb probléma is lehet a háttérben, ha hallucinálsz is!
2014. máj. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A hallucináció tényleg nem gyerekjáték. A hangoktól meg ne félj. Nem szellemek meg szörnyek. Egész egyszerűen a falakban, bátorokban hatalmas feszültségek vannak, egy szimpla ház is nagy terhelés alatt van, pusztán a saját tömegétől. Teljesen normális az, ha recseg meg ropog kissé. Nappal is épp úgy csinálja, mint este, csak akkor nem figyelsz rá, illetve nem is hallod, mert szól a zene, a tv a rádió meg a szomszéd Juliska is beszél. Az ilyesfajta problémák döntő részét felfogásváltozással semmisé lehet tenni. A hallucinációt viszont nem tudom mire vélni. Miket hallucinálsz? És milyen állapotban? Éberen vagy félálomban?
2014. máj. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Halucináciokat okozhat sokminden,de nem hinném hogy komolyan írta volna a haluzást.

Bár mondjuk haluzni elég sok mindentől lehet.Vannak drogok amik beszedésük után hónapokkal is képesek képeket hozni az embernek.Tudom hogy csak 17 éves de ebben a mai világban a fene se tudja ,a gyerekek korán bele mennek minden hülyeségbe.

2014. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok jó tanácsot és segítséget. Hát én arra értem a hallucinációt, hogy például egyik éjjel mintha nagy szélt hallottam volna a szobában és mintha a TV kikapcsolt volna tőle és akkor gyorsan felszöktem és a TV ki is volt kapcsolva és kiszaladtam a konyhába xD De azt hiszem nem voltam teljesen ébren és félálomban hallucináltam.

# 4/5 Én értem, hogy recsegnek a bútorok meg ez-az, de egyik éjjel mintha valami felborult volna a belső szobában... majd lef*stam magam :D És mikor reggel megnéztem az egyik golyós dezodor fel volt borulva a polcon :S nem tudom lehet napközben borítottam fel, de kötve hiszem :S :S Azt mondják, hogy amikor az ember fél, akkor sokkal jobban meghall minden zajt. Ez igaz szerintetek? :)

2014. máj. 29. 20:42
 7/12 anonim ***** válasza:

Furcsaságok néha megtörténnek,nálam hajnalban kinyitom a szemem,ránéztem a távirányítóra és bekapcsolt a tv.Na mondom van ilyen :) De aztán lehet hogy csak álmodtam.Tudod vannak álmok mikor azt hiszed hogy a szobádban kelsz fel pedig csak álmodsz.Lehet akár alvajáró is lehetsz.

Amúgy vannak földrengések,lehet hogy Te nem érezted de annyira pont elég volt hogy a polc szélén a dezodoros üveget leborítsa.amit Én régebben bírtam,régi épületben laktunk ,nos ahol van fa ott van kattogás pattogás meg miegymás .A hőtágulások következtében minden recseg,pattan,Én már láttam ilyet,egy fagerenda nyáron akkorát pattant napközben és nem csak Én voltam ott és meg is nyílt egy picit.Szóval ezek is okozhatnak zajokat,meg az amit az elöttem lévő valaki leírt hogy az épületnek nehéz súlya van és folyamat5os feszültség alatt van,és itt ott lehetnek pontok benne amikor épp valami nincs úgy a helyén,ilyenkor ezt is lehet hallani.

2014. máj. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha félálomban hallucinálsz, akkor az véleményem szerint nem hallucináció, hanem valamilyen átmenet eredménye álom és valóság, avagy tudat és tudattalan között. Számos reális magyarázata lehet furcsa dolgoknak, amelyek sokkal valószínűbbek, mint hogy valamely természetfeletti lények zaklatnak téged, szóval félelemre semmi okod. Ami nagyon fontos, hogy tényleg fejben dől el rengeteg minden. Az emberek fel sem fogják, hogy mi mindenre képesek, ha arra állítják az agyukat. Egyáltalán mitől félsz? Mi történhet veled? Legrosszabb esetben meghalsz, ami mindenképpen meg fog történni egyszer. Túl leszel rajta, kész, addig se emiatt élj rettegve, mert az értelmetlen. Én csak ezt a két dolgot látom számodra kiútnak. Átírod az agyadban ezeket a dolgokat és rájössz, hogy félelmednek semmilyen racionális oka nincs, vagy elmész egy pszichomókushoz, aki feltárja ennek az eredetét és ettől hátha elmúlik. Használd a fejed és ne hagyd, hogy a pánik vagy a félelem vezéreljen.
2014. máj. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek! Mostanában már jobban alszom hála Istennek :)
2014. jún. 1. 15:08
 10/12 anonim válasza:
Nekem is sok ilyen gondom volt, 17-18voltam, és a tél így ment el tavaly, hogy sosem tudtam aludni, mert kényszerképzeteim voltak. Volt hogy ittam éjszakánként hogy segítsen elaludni, mert csak azzal tudtam az elmémet és a képzelődéseket lecsitítani. Nem mondom, hogy ez a megoldás, azt viszont igen, hogyha megint előjön, feltétlen menj pszichológushoz, mert amiktől félsz, az benned van. Nincs az egész világon semmi ami téged fenyegetne. Semmi. Csak az agyad magát szórakoztatja. Nagyon hasznos lehet, ha rendbe teszed a dolgokat magadban , megtanulsz esetleg meditálni, és ajánlom a nyugtató teakeveréket is (mondjuk naturland, de ha szeretsz sokat tökölni, van szálas tasakos is a herbáriásból.) Ezektől könnyebb lesz az elalvás, de a nagyrésze rajtad múlik. Sok szerencsét, írj, ha kérdésed van még.
2014. jún. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!