Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért tanulok mostanában...

Miért tanulok mostanában ilyen nehezen?

Figyelt kérdés
17 éves srác vagyok, és azt vettem észre, hogy egyszerűen nagyon gyorsan elfogy a türelmem tanulásnál, és elterelődik a figyelmem másra, elkezdek ábrándozni meg ilyesmik ilyenkor. Ráadásul egyre nehezebben jegyzek meg dolgokat, szerintem pont a koncentráció hiány miatt, meg amiatt, hogy sajna nem igazán érdekel a tanulás, de tudom hogy muszáj, mert később jól jön. Hogy tudnék ezen változtatni? Mostanában jött elő ez de nem tudom mi van velem. Eddig tudtam tanulni gyorsan, és mindenből 5-ös voltam, de mostmár pár tantárgy 4-es ami eddig 5-ös volt, de nem akarom, hogy az legyen, mert kellenek a pontok egyetemre, mert ez az év meg a következő számít... Hogy tudnék ezen segíteni?
2010. dec. 13. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Vagy az unalom, vagy sokat tanulsz mostanában és elfáradtál, vagy figyelemzavarod van. De inkább az első kettő.
2010. dec. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Én is 17 éves vagyok, ugyanígy vagyok ezzel, de a fő feladatod mint nekem is a rendszeresség, amit nagyon nehéz elkezdeni, de annál könnyebben fogsz tudni benne maradni. A következő lehetőség pedig az az "Agykontroll" című egyetemi kutatások tömvelegét tartalmazza, amit torrentes oldalakról tudsz letölteni a legjobb hely az Ncore. Ha mégse lenne ilyen oldal ahonnan le tudod szedni akkor pedig mondok pár tippet, amit a "Hogyan kell tanulni" című hanganyagból jegyeztem meg - ez is az agykontrollból van - : 1.Tanuláskor sose arra gondolj, hogy a tanulás kötelező, hanem önszorgalomból a saját tudásod fejlesztésére (ugyanis a jó pap holtig tanul)

2. A tanulási folyamat akkor hatékony, ha egy laza, nyugodt állapotban van az idegrendszerünk.

3. A figyelem összpontosításának a képessége

fejleszthető! (Bővebben a "Tanulás módszerei" c. olvasmányban)

Sok szerencsét a tanulásban! :)

2010. dec. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Általában a tanulásban az nehezíti a diákokat, hogy elvont (és nem jó kimondani de fölösleges, vagy rossz rendszerben lévő) dolgokat tanul. Például nem tudja, mi lesz belőle, nincs célja se vele. Ki kell számítani mindenféle geometriai dolgot, és fogalmad sincs mire jó - de ha egy építész vagy gépész leszel, később jól jön, csupán a jelenlegi gyakorlatodban értelmetlen, mert addig eltelhet akár 5-7 év, mire oda kerülsz, és a negyedére se fogsz emlékezni.


Tehát jó lehet, ha olyan szakmát választasz, ami érdekel, és ennek a céljában tanulsz, emellett hobbi ként űzöd is az ahhoz kapcsolódó dolgokat. Barkácsolsz, vagy kovácsolsz. Erre természetesen nem mindenkinek van lehetősége, ezért felkapottak a művészeti meg fotós sulik.


Tehát ha ez megvan, akkor létre kell hozni egy szertartást a tanuláshoz. Rendszeresen ugyanabban az időben nekiállni. Először a könnyebbekkel kezdd, hogy továbblendítsen a nehezebbek felé. Nem árt egy nyugodt környezet kívül belül a tanuláshoz. Ha vannak magánéleti problémáid, szintén nem könnyű a tanulás. Állandóan azon jár az agyad, hogy kézilabdán kikaptatok, vagy elhagyott a barátnőd... Ezeket meg kell oldani, vagy ha kistesó állandóan ordít, anyu hangosan nézi a tévét, vele kell megbeszélni hogy csend legyen, néha a szomszédnak átszólni hogy ne fúrjon... Ez is környezetfüggő.


Ha úgy érzed, hogy már kész vagy a könnyebbekkel, de a nehéz még nem megy, akkor pihenj. Egy kis testmozgás, vagy valami ami eltereli a figyelmed. Ne legyen hosszú, mert akkor könnyen beleéled magad.


Végső esetekben, ha nem megy egyáltalán, akkor általában nagyobb betegség/lelki probléma lehet az oka, vagy személyiségi zavar. Ilyenkor külső segítséget kell kérni, ami megint család/barátfüggő.

2010. dec. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha akarsz tanulni akkor tudsz.Légy türelmes!Fontos a pozitív hozzáállás.Határozd el magadban h ezt most gyorsan, figyelmesen, könnyen megtanulom.Amikor elkalandozol pihenj egy 5-10 percet, hallgas zenét vagy relaxálj és megint gondold végig h meg tudod tanulni ha akarod.Hiszen ha belegondolsz nem is olyan nehéz...Egyél gyümölcsöt, igyál sok folyadékot, mozogj, ez is serkenti az agyműködést.A tanulnivalót olvasd hangosan, hátha így hamarabb megjegyzed.Próbáld meg a tanulást érdeklődéssel, jó kedvvel felfogni, így könnyebb:)Ha jó idő van, akkor menj ki a szabadba(én ott sokkal jobban tudok tanulni).

Remélem sikerülni fog!:)

2010. dec. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!