Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az rosszabb a fiataloknak, ha...

Vad-Ász kérdése:

Az rosszabb a fiataloknak, ha szóban bántják őket (piszkálódás, gúnyolódás, ok nélküli baxogatás) --- és nem testileg (verekedés) _?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményekre.

2014. máj. 29. 16:57
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
-------Ezen dolgok képesek öngyilkosságba hajszolni valakit?
2014. máj. 29. 17:00
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia,

Szerintem lehet valaki öngyilkos vagy legalább öngyilkossági kísérlete, ha lelkileg teljesen kikészítik.

2014. máj. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Na ezt a kérdést 4.-re értettem meg.


Milyen korosztályról beszélsz ?


Kezdjük pl. 9-11 évesekkel, Náluk még nagyon nagy a megfelelési kényszer és ezt csak úgy tudják elérni,hogy gúnyolják a társukat,hogy a maguk kis szintjén erősebbnek érezzék magukat.

12-13 nagyon nehéz ezt a korosztályt követni mivel nem mindenki válik éretté ( érettebbé ) de vegyük úgy ha a egyik fiatal 13 és már értelmesebb a felfogása az biztosan nem fogja piszkálni a társát,van kivétel de a lényeg ez. Akkor van,hogy még fejlettelen értelmi szintű gyermekek Ő akkor érzik jól magukat ha megalázzák és megszégyenítik a másikat de ők már mindezzel tisztába vannak csak ez nekik jó érzés,hogy a másik szenved vagy épp elveszíti a önbecsülését. Van a 14-16 éves korosztály akik már fel tudják mérni a tettük súlyát de mivel nagyon sok embert ( fiatal korút ) érint a kamaszkori depresszió ezért tán Ők a legveszélyeztettebbek a öngyilkosság megkísérlésére. Ezért kerülni kell mindig a konfliktust de ha ez nem sikerül mindig fel kell keresni a iskolában a osztályfőnököt ha pedig iskolán kívül történnek ilyen dolgok akkor egy pszichológust.

2014. máj. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

a 15 éven felüliekre értem

(esetleg 13+)

2014. máj. 29. 20:03
 5/13 A kérdező kommentje:
((én 16 vagyok))
2014. máj. 29. 20:03
 6/13 anonim ***** válasza:
A testi sebek begyógyulhatnak, de a lelki sérülések sohasem teljesen. Ez az én tapasztalatom.
2014. máj. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Teljesen egyetértek az előző hozzászólóval. Az amerikai iskolákban legtöbször "piszkálódás, gúnyolódás" miatt lövik agyon a fél osztályt. Nem egy ilyen eset volt és többnyire utána végeznek magukkal is.
2014. jún. 1. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, mert a verés nem folyamatos.


Ezzel ellentétben szóban sokkal kitartóbban lehet piszkálni. pl. a szünetekben... Ilyenkor a gyerek már tudja előre, és rettegve várja a pillanatot.


Valaki olyan tipus, a piszkálódást egy ideig türi, de utáni valami végzetes dolgot elkövethet! Nagyon veszélyes ez a játék, maguk a piszkálódók fel sem érik ésszel, milyen sebeket ejtenek. A személy el kezd gondolkodni, elmélkedni azon, főleg, ha kicsi az önbizalma, hogy mi a nemjó benne, és hogy miért bánják. Lelkileg fogja magát marni. Mig egy verekedésnél elkönyveli, az okot, és kész...


Mellesleg a piszkálódóknak számos problémájuk van, mert a saját önképüket vetitik ki másra! Sajnos olyan emberek alkotják a tábort, akiknek az empátiás képessége alacsony. Nem mindenki képes piszkálódni, és élvezni azt. Aki élvezi is, az már elég komoly probléma, nem ártana szakemberrel elbeszélgetnie. Rejtett agresszivitás is lehet az ok. :(

2014. jún. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen! Sok ember olyan, mint én: sokáig tűr, de aztán van egy pont, ahol bekattan. Na ekkor jön a lövöldözés... Hála Istennek, én nem jutottam el idáig! :) de ezt a lelkiállapotot ismerem!
2014. jún. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

ha lett vona lőfegyverem legalább 100 emberrel kevesebb lenne

+1(öngyilkosság)

---------------------

próbálom megfogni magam hogy ne kattannyak be---

ugy 3 hónapja eljutottam oda, hogy ha bekattanok ki tudok kapcsolni.....

mostmár visszafogom magam(csak nem mindg sikerül.)

MINDENKI AZTMONDJA HOGY BIZTOS VELEM VAN A BAJ,mert nem azzal van a baj aki piszkálódik, hanem azzal akit piszkálnak(szépszóval)

2014. jún. 2. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!