Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi értelme az életnek?

Mi értelme az életnek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen semmilyen értelmét nem látom folyamatosan rossz dolgok történek velem. Sehol nincsen szerencsém. Nincs pénzünk szegénység van egyszerűen elegem volt. 14 éves lány vagyok de nem bírom anyuval az elmúlt időben csak veszekszünk a tesóim piszkálnak az a fiú aki nekem tetszett megbántott a barátnőimmel csak távolodunk nagyon rosszul érzem magam és az elmúlt időben csak sírok egyszerűen nem értem mi értelme van az életnek.

2012. okt. 24. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Az életnek nincs általános értelme.

A te életednek az az értelme, a célja, amit adsz neki.

2012. okt. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
hol laksz? :)
2012. okt. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mintha en irtam volna.:DMeg az eletkorunk is stimmel es en is lany vagyok.
2012. dec. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az ember életében vannak mélypontok, amikor semmi sem jön össze. A te korodban én is ugyanezt kérdeztem magamtól, hogy mi értelme ennek az egésznek, miért kell szenvedni? Az életednek te magad kell, hogy értelmet adj. Célokat kitűzni magad elé, és az elérésükre törekedni. Keress valami elfoglaltságot, amiben jól érzed magad! Engem például nagyon megnyugtat a természet, szeretek hegyekben kirándulni, távol a város zajától és az ideges emberektől. Ilyenkor nem gondolok semmire, csak hogy elérjem azt a sziklaszirtet, amit lentről kinéztem magamnak, és mikor elérem a célt, csak élvezem a sikerélményt. Az ilyen élmények adják meg az élet értelmét. Amikor elballagtam 8.-ból és iskolatáska nélkül sétáltam hazafelé végre szabadnak éreztem magam, ez is nagyon felemelő érzés volt, majd az érettségi és 2 okj-s szakmából sikeresen levizsgázni, iskola mellett dolgoztam is, és megismertem magam, hogy mennyi mindenre képes vagyok, ha igazán akarom. Most kint élek és dolgozok külföldön, távol a családomtól egyedül, és ez is önbizalmat ad, hogy el tudom tartani magam, meg tudok állni a saját lábamon, és tudok segíteni az otthoniaknak az adósságaik rendezésében. Optimistán kell hozzáállni a dolgokhoz, pozitív dolgokra koncentrálni, vidámnak lenni. Rá kell jönnöd mi szerez neked örömet. Édesanyáddal való kapcsolatodban sokat segíthet, ha gyakran leültök beszélgetni, beszéltesd ki vele a gondjait, és te is mondd el a tieidet bátran neki, mert ha mindig csak elhallgatjátok, és lenyelitek a gondokat, az felgyülemlik bennetek, és később bombaként robban, ebből lesznek a veszekedések. Szeresd anyukádat, éreztesd vele, hogy szereted és bízol benne és ő is így fog tenni. A vitatkozások normális dolgok a kapcsolatokban, meg kell tanulni ezeket higgadtan kezelni, okosan érvelni, és elfogadni, ha a másiknak van igaza.


Remélem segítettem.

24/f

2014. márc. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!