Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék "felülkerekedni"...

Hogyan tudnék "felülkerekedni" a személyiségemen?

Figyelt kérdés

Néha már annyira elegem van a személyiségemből. Pl. hogy bárkinek bármit eltűrök, és nem nyitom ki a szám, csak egy fejbiccentés fér ki belőlem kb. Egyik /nem/barátnőm folyton csak beszól nekem, hogy hogyan öltözök, meg hogy jaj már megint ötöst írtam, meg minek megyek biológia faktra mikor tök hülyeség.. A jóbarátnője meg csak bólogat neki. Van még egy barátnőnk, ő szerencsére nem ilyen fajta, de vele sem vagyok túlzottan beszédképes. Nem is tudnék miről beszélgetni velük, nekik vagy a buli a téma, vagy ilyen meg olyan emberek kibeszélése, akiket én nem is ismerek. Egyszer úgy beszólnék nekik, hogy csak egyetlen egyszer kapják vissza azt, amit egy héten többször is a fejemhez vágnak. De én valahogy képtelen vagyok beszólni másoknak. :\

Itt lesz majd a nyári szünet is, és annyi dolgot elterveztem, de félek, hogy magam miatt nem tudom majd véghez vinni őket. Még attól is "félek" úgymond, amikor vásárlásnál fizetek, és olyan halkan köszönök, mert nem szeretem a hangomat, mert nincs átlagos csajhangom. Szeretnék önkéntes munkát is végezni (kötelező is), de egyedül biztos nem mernék elmenni, más meg nem hiszem, hogy jönne velem. A nyelvvizsgától ugyancsak félek, legkésőbb jövő nyáron szeretném letenni középszinten, és az angolt is szeretném előrehozni, de a tudásom se áll még olyan szinten, gyakorolnom kellene még, főleg a beszédet. És nem is vagyunk annyira gazdagok, így nem nagyon szeretnék magántanárhoz járni, inkább magamat készíteném fel, amilyen szintig csak tudom.

Nem tudom, milyen lesz a nyaram, nekem már kicsit hiányzik az iskola, én szeretek tanulni, örülök, ha valamit jól megtanultam, és ötöst kapok rá. Kb. ennyi örömöm van. :\

A családom se igazi család, a szüleim elváltak, anyám inkább tesómmal foglalkozik vagy pihen, a nagymamáimat pedig néha meglátogatom, mert egyedül élnek (mindkét nagypapám meghalt már), csak sajnos messze laknak.

De a legrosszabb a személyiségem az egészben. Hogy lekorlátoz, vagy nem tudom. Mások olyan kötetlenek, "szabadok", én meg néha egy robotnak érzem magam, főleg ha tanulós időszak van. Még barátkozni is képtelen vagyok, más olyan simán odaül beszélgetni másokhoz, én meg inkább egyedül ülök és nézek magam elé. De nekem ez sem megy. :( Én nem tudom mit mondhatnék másoknak, de mindenki olyan jól elbeszélget a másikkal, mindig tudnak valamit mondani, röhögnek egymáson. Én pedig sosem voltam ilyen. Mondjuk nem is igazán tudok beszélgetni senkivel, senkivel sem vagyok bizalmas kapcsolatban. Konkrétan mindig egyedül vagyok.

Szóval szeretnék nyitottabb lenni, főleg, ha egyetemre megyek, mert nagyon remélem, hogy ott találok jó barátokat is, és talpraesettebb stb. féle is lenni akarok, mert még egy csomagátvételt vagy postai, banki ügyet sem tudok elintézni, nem is vagyok képben semmi ilyennel, szeretnék önkénteskedni, dolgozni is akár, de azért szórakozni is szeretnék, valahogyan.

Szeretném azt hinni, hogy képes vagyok fejlődni és változtatni a korlátaimon, csak nem tudom hogyan, és mivel kezdjem. Segítenétek nekem ebben?

egy 17 éves lány


2014. jún. 11. 21:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is, tudj nemet mondani, ha azt el tudtad határozni, hogy mindenre rábólintasz és visszavonulsz, nem beszélgetsz az emberekkel, akkor az ellenkezőjére is rá tudod venni magad. Légy magabiztos, vagy ha nem is vagy az, akkor próbálj meg annak tűnni, olvass utána a testbeszédnek, nézz utána a magabiztosságot sugárzó gesztusoknak. Ami még fontos, hogy soha ne akarj olyan lenni, mint a többiek, az embereknél sokkal többet ér a különcség, mint az egyformaság, de persze csak ha magabiztossággal párosul. Emeld fel a fejed, ha mész az utcán, mosolyogj az emberekre, akikkel beszélgetést szeretnél kezdeményezni (ez a legjobb módja a barátkozásnak, ha nem vagy kezdeményező típus), ha köszönsz, akkor köszönj és ne motyogj valamit, mert sokkal cikibb az, ha visszakérdeznek hogy "Tessék?", mint ha mogorván köszönnek vissza. Amit leírtam azt mind tapasztalatból mondom. Kiegyensúlyozott, határozott, különc és magabiztos embernek tartom magam, amit kb. 2 éve nem mondhattam el magamról... Nézz bele a tükörbe, ordítsd, hogy sikerülni fog... és sikerülni fog! HIDD EL!
2014. jún. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Legyen önbizalmad :)
2014. jún. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Fish1 ***** válasza:

A problémáid nagy részét jól megfogalmaztad, vagyis felismerted. Ez az első lépés.

Tele vagy félelmekkel és ezek kötnek gúzsba, ezáltal görcsössé válsz.

Először is, ne félj attól, hogy nemet mondasz valakinek valamire, ha úgy érzed. Ha mindig mindenre igent mondasz, holott nem akarod azt a bizonyos dolgot, akkor a saját önbecsülésed döntöd romba egyre jobban. És abba is gondolj bele, hogy egy Bólogató Jánost ki tud tisztelni? Senki.

Ha beszólnak, kérdezz vissza, hogy az adott dolog miért rossz szerintük?

Nem nevezném barátoknak az olyan embereket, akikkel nincs is szinte közös témád.

A hang egy adottság, amin nem tudsz változtatni. Nekem sincs kimondottan nőies hangom, de ez nem zavar, nem ez alapján fognak megítélni az emberek, nem ez tesz jó vagy rossz emberré. Régebben én is halk szavú voltam, néha voltak csak pillanataim, amikor határozottan beszéltem, és ilyenkor azt vettem észre, hogy az emberek is máshogy állnak hozzám és én is jobban érzem magam. Próbáld ki, elég egyszer rákapni az ízére.

A munkára nyugodtan menj el egyedül, ott majd találkozol új emberekkel és az is lehet, hogy új barátságokat kötsz. Nem tömeggyilkosok közé mész, így nincs mitől félned. Ne másoktól tedd függővé ezt, a munkahelyek esetében sem így van, hogy barátnővel mész oda dolgozni.

A nyelvvizsgára való felkészülést csinálhatod magad is, ha elakadsz valahol, esetleg segítséget kérsz.

A másokkal való beszélgetés meg olyan, hogy nem kell előre eltervezni, mert úgysem úgy alakul, csak menj közéjük és dobj fel valami témát.

Ahogy veszed majd az akadályokat, lesznek új élményeid és sikereid, ezek építik az önbizalmadat. Kitartás kell hozzá és tenni akarás, aztán egyszercsak azt veszed észre, hogy megváltoztál. Az önbizalmat mindig az olyan dolgokba való belevágás építi, amiktől tartasz.

2014. jún. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!