Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti is utálnátok az életeteket,...

Ti is utálnátok az életeteket, ha a helyembe lennétek? Mit tegyek, hogy legyen értelme élnem? Többet érne eltűnnöm?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és gyűlölöm az életem. Nem értek semmihez, csúnya vagyok és a körülményeim is rosszak. Főiskolán vagyok, fél évet csúszok (jó esetben), de amit tanulok, nem is érdekel. Még csak azt sem tudom, hogy mi akarok lenni. Van barátom, de igazából már hónapok óta nem érzem rajta, hogy szeretne, pedig már leültünk megbeszélni, elvileg szeret, de semmit nem tesz a kapcsolatunkért, ha pedig én teszek azért, hogy jobb legyen, nem foglalkoztatja.

Külsőre ocsmány vagyok. Van egy nagy kanyar az orromba és fel van dagadva az arcom, de hiába járok már évek óta orvoshoz, nem tudják mitől van.

Suli mellett dolgozom, otthonról nem kapom külső segítséget. A munkám szar, a pénzt amit kapok érte, az gyógyszerre megy el vagy a jövőmre kell félrerakni, mert anyám elszarta az örökséget. Apám meghalt és bűntudatom van már 3 éve, mert azt mondtam neki, hirtelen felindulásból, hogy utálom- ez volt az utolsó amit mondtam neki. Barátnőim voltak, de már mind elkerültek és élik a saját életüket. Én itthon ragadtam kissé, mert 2 húgomról sokat kellett/kell gondoskodnom, mert apám többek közt apám abba halt bele, hogy anyám megcsalta és akivel megcsalta most nekem azzal kell együtt élnem. Próbálok elköltözni, de egyenlőre nincs lehetőségem. Próbálom elterelni a gondolataimat, akár sporttal-de hiába.

Utálom magam, a külsőm, az életem. Nincs hobbym, nem érdekel semmi. Azt sem tudom, hogy mi akarok lenni. Csődtömeg vagyok. Szerintetek van ebből kiút vagy csak a másvilág lenne az?



2014. jún. 15. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Keresd meg magadban a pozitív dolgokat és tedd azt szabadidődben amit szeretsz
2014. jún. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ezek tényleg nagyon szomorú dolgok, de mindig a jót kell észrevenned. Igen, ez a te életed, de ezért nem magadat kell utálnod. Egy rossz kapcsolat hatással lehet az életedre, épp úgy, ahogy jó is. Ahogy olvasom, a testvéreid számíthatnak rád, és ez nagy erőt tud adni. A csúnyaság reális, kinek mi... ez ellen természetesen tudsz tenni, a sportolás nagyon jó ötlet, az olyan esztétikai hibák pedig, amit csak műtéttel tudnál megváltoztatni, még másnak tetszhetnek. Én is sokat gondolkodom az életről, és néha nagyon közel érzem magam a válaszokhoz, néha pedig iszonyú távol. 23 évesen még nagyon sok élmény áll előtted, és most csak azokat soroltad fel, amik negatívak. A múlton nem tudsz változtatni, a jelenben minden irányítás a tiéd! Ennyi idősen nem késő más karrierbe belekezdeni, és ha jól tanulsz, ösztöndíjat is kaphatsz, és a jövőd is biztosítva lesz. Az én életfilozófiám az, hogy minden okkal történik! Sokan ezt összetévesztik azzal, hogy a sorsunk előre meg van írva, de a kettő teljesen más. Ugyan hol lenne megírva, hogy csődtömeg vagy? Lehet nincs hobbid, vagy nem értesz sok mindenhez, de az életed a tiéd, és még minden előtted van! Ebben az egyben biztos lehetsz, hogy ezt te irányítod. Csak élvezd a napsütést, lásd meg a testvéreid mosolyát, ismerj meg új embereket, szerezz barátokat! De sose felejtsd el, hogy történjen bármi rossz, az is ugyanúgy elmúlik, mint ahogy most úgy érzed, hogy minden jó odaveszett.
2014. jún. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nézzük, 23 éves vagyok, csúnya, soha nem volt barátnőm, barátaim nincsenek. A szüleimnél lakom, szerencsére mindketten élnek és semmi bajom nincs velük. Pénzem viszont nincs, nem találok munkahelyet. Nem tudom hol dolgoznék vagy mit tanulnék szívesen. Ezen a szinten ragadtam évek óta. A legfájóbb dolog az életemben a magány. Tegyek bármit, mindig magányos vagyok. Hiába lenne egy jó munkahelyem és egy bőröndnyi pénzem, barátokat vagy szerelmet akkor sem tudnék venni. Van olyan pillanat mikor nem utálom az életem, de többnyire nem örülök, hogy így kell élnem, főleg annak, hogy nem tudok rajta változtatni.
2014. jún. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
#3 Miért nem tudsz barátokat szerezni?
2014. jún. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
schzsofi - Nagyon jó kérdés. Nem tudom. Sosem sikerült barátokat szereznem.
2014. jún. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy van valami amiben tehetség vagy! Biztosan hogy szeretsz főzni, vagy már többen is mondták, hogy jó kaját készitez. Szerintem próbáld megtalálni az értékeidet, és affelé irányulni. Ha jól megy az önkifejezés, foglalkozz rajzolással, festészetettel, táncolással, jórj kórusba ha jó a hangod, iratkozz be szinjátszókörbe. Az biztos nagy élmény lenne!


Mindez, amit irsz, csak azért van, mert negativ az önképed. Fogadd el anyud barátját, ez nagyon gyerekes viselkedés, hogy rá haragszol. A megcsaláshoz mindig kettő v. három fél kell. Biztos vagyok benne, hogy barátságos ember.


Az orvosok pénzt kapnak azért, ha minél többen járnak hozzájuk, ha recepteket irhatnak ki. Vedd kezedbe az ügyet, próbálj rájönni, hogy mitől dagadt fel az arcod. Egy szegény orvosnak ideje és tudása sincs veled foglalkozni. Nem csak azért néz ki feldagadtnak az arod, mert duci vaaagy???

2014. jún. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!